Споделена история от На работното място

Полиция
Здравейте! Знам че въпроса ми не е като за този сайт но страшно много ме интересува и не знам към кого да се обърна... Въпроса ми е как мога да кандидатствам в полицейска школа какви са условията и какви са изискванията, колко време е курса... Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Защо не попиташ в някой полицейски участък? Нали искаш да ставаш ченге?

2.   Ми представа нямам, по добре "питак" чичо гугъл, той знае всичко. Само знам че школите са в софия никъде другаде.

3.   ОТ АВТОРКАТА: Няма ли някой който е запознат с въпроса? Най вече ме интересува дали има някакво значение ръста защото чух че жените трябва да са най малко 1,60

4.   От написаното разбирам че си жена... на колко си ако не е тайна? Не знам дало има някакви изисквания за ръст но знам само че физическите изпити са доста трудни особено за жените... най често сам чувал да късат жените на лицевитв опори...

5.   Кандидатства се в Симеоново след завършена гимназия с много висок бал и изпит по езикова култура и история+ изпит по физическа подготовка +психотест.
Бройките са ограничени и за мъже и за жени.
Успех!

6.   "Полицейската школа" си има сайт. Там пише.

7.   В интернет има подробна информация по темата. Но си помисли добре дали отговаряш на условията-възраст, физически данни, интелектуални способности. Да знаеш, че не е лесно.

8.   Няма нищо лесно на този свят!!!

9.   В полицейска школа се постъпва, след като те приемат на работа в някое ОДМВР или СДМВР и от там те изпращат на подготовка в полицейска школа. Полицеиски школи има в София, Варна и Казънлък. За да те приемат на работа в МВР, трябва да отговаряш на изискванията според ЗМВР. Преминава се през физически изпит/има минимални нормативи/, след като издаржиш физическия те пращат на психо-тест-анализ. Ако издържиш и там , вече си кандидат за работа в МВР. Престои ти среща с ръководството на ОДМВР или СДМВР/комисия от около 10 човека/ и те подлагат на "кръстосан разпит", за да те разберат дали ставаш за работа или си просто някой надут човек. Забравих да кажа, че има проучване на кандидатите/дали са съдени, те или техни близки за престъпления, склоност към алкохол и много други такива../. Не е лесно , но не е и невъзможно. Така, че ти желая успех!!!

10.   Относно ръста, по закон, няма значение, ако имаше, то значи имаме дискриминация.

11.   По принцип има ограничения за раста при мъже не по ниски от 165 ли беше,или 168 някаде,а при жените 160 не трябва да си над 35 години.Минаваш през следните изпити: IQ тест,като го вземеш отиваш за медицинско и свидетелство за съдимост, после психо и на края физически тест.Срока на обучение последно,когато говорих преди седмица бил 9 месеца в саита на академията чета някви савсем други работи.

12.   Май доста смесвате нещата. Едното е кандидатстване в Академията на МВР, а другото е кандидатстване за работа в системата на МВР.

13.   Така и не разбрах какво включват тестовете за магистърска програма по специалността Публична администрация. В сайта са дадени примерни теми и законите, които дават отговора. Това са много закони и не знам в какви подробности се изисква познаването им. Може ли някой, който е кандидатствал през 2010 г. да ме информира. Благодаря

14.   Влиза се в школата ,що да не се влиза....ама трябват ВРЪЗКИ.

15.   Номер 10 май много американски филмчета си гледал. Знаеш ли какво е дискриминация? Според твоята логика ако някоя въртележка, виенско колело или нещо подобно и забранено за деца под 1 и 20 значи е дискриманиция!? Детенцето няма да може да се вози?! Айде бе ..

16.   за категория Е - полицай изискването е минимум 168 см за мъжете и 160 см за жени. Изискване за килограми няма.

17.   А какъв е физическия изпит? Аз знам, че се правчт коремни преси, лицеви опори и т. н. И по-точно по колко трябва да се направят, за да се спази норматива?

18.   Един познат учи в шкилата в Симеоново. Това ще трябва да е "академията" на МВР, съдейки по това, че той учеше право там като много основна дисциплина. Като приключи следването, излиза с висок чин - не обикновен, редови полицай. Така ли е, не мога да гарантирам, опитвам се да си спомня. Бащата на това момче беше следовател или нещо от сорто. Стараеха се да поддържат връзка с кметове и други "политици".
Ако се жена, защо ли ти трябва такава професия!

19.   За жените: коремни преси 55, скок от място 210см,
бягане в осморка 16.8сек, издрьжливост 800м тичане 3.20сек. Изобщо не е сложно. За мьжете нормативите са други- вместо коремни преси те правят лицеви опори 55. За повече инф. виж сайта www.dhr.mvr.bg

20.   За вените мисля че минималния ръст е 160

21.   Oнзи ден се явих и взех 26 точки това дали е добър резултат? ! на осморката нещо не се представих добре и взех само 4 от 8 :(

22.   А може ли да попитам, дали има изискване, че трябва да имаш навършени 21 години или не?

23.   ІІ. ОПРЕДЕЛЯМ изисквания към кандидатите:

1. Общи изисквания:
1.1. Да са дееспособни физически лица;
1.2. Да имат само българско гражданство;
1.3. Да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, независимо от реабилитацията или не са освободени от наказателна отговорност за извършено умишлено престъпление от общ характер с налагане на административно наказание по чл. 78а от Наказателния кодекс;
1.4. Да не са привлечени като обвиняеми или не са подсъдими за умишлено престъпление от общ характер.

2. Специфични изисквания:
2.1. Да не са по-възрастни от 40 (четиридесет) години към датата на обявяване на конкурса (изискването не се прилага за кандидати - настоящи и бивши служители на МВР);
2.2. Да притежават средно образование.
2.3. Да са клинично здрави, да не страдат от психични заболявания и да са годни по медицински показатели за държавна служба в МВР, категория Е - полицай;

26.   Много хора стават полицаи, за да избиват комплексите си чрез придобиване на малко власт, а не от чувство за дълг.

27.   Номер 10.
Има изисквания за ръст и НЕ става въпрос за дискриминация.
Обективни изисквания, свързани с професионалната дейност не се считат за дискриминация по нашето и международното законодателство. Полицейската работа може да е опасна и свързана с физически сблъсъци. Изискванията за ръст и издръжливост един вид предпазват кандидатите от това да упражняват дейност която носи прекалено голям риск за тях. Имайки предвид, че някой по-способен кандидатства за същото място и ще се справя по-добре в подобна ситуация е нормално да има такива обективни изисквания.

28.   Да, не е дискриминация изискванията за ръст, но това да не те допуснат защото някои твой роднина по права линия има досие е голяма глупост! Не може да се отхвърли физически и психически човек без досие и със висше образование за това че баща му е правил грешки като дете..

29.   28 Аз не съм чувал за такъв случай тук.

30.   Гледат досиетата на роднините по права линия, и ако някои някога е правил нещо отпадаш, независимо дали ти си чист, ако ще и орден за храброст да имаш..

31.   мечтата ми е един ден да стана полицайка. доколкото разбрах се учи в симеоново, ако знаете нещо пишете моля. благодаря предварително

32.   Да спонема, че също така не трябва да имате татуировки.

34.   Това за татуировките е частично. Може да имаме, но да са на такива места, че да не се виждат като носим лятна униформа :)

35.   Падам от смях, като чета нормативите и изискванията! Те ако ги покриваха, всички щяха да са манекени! А, те повечето са високи и стройни като табуретка, корема им върви много преди тях самите! Аз имам магазин до участък в Пловдив- цял ден ги гледам, по-големи хрантутници не съм виждала и по- дебели. Но, иначе супер работа- нищо не правиш, заплатата върви- при тях постояно има увеличения, обличат те.. А, и най-важното- авантата, която си докарваш допълнително.
Хайде чао.
Али Макбил

36.   Чл. 17. Кандидатите за курсанти се обучават само в редовна форма и могат да бъдат лица, които отговарят на следните условия:

1. да притежават само българско гражданство;
2. да имат завършено средно образование, даващо им право да продължат обучението си във висши училища;
3. да не са осъждани за умишлени престъпления от общ характер, независимо от последвалата реабилитация и/или освобождавани от наказателна отговорност за извършено умишлено престъпление от общ характер с налагане на административно наказание по Наказателния кодекс;
4. да не са привлечени като обвиняеми или не са подсъдими за умишлено престъпление от общ характер;
5. да са навършили или да навършват 18 години и да не са по-възрастни от 35 години към 31 декември 2013 година;
6. да са клинично здрави, физически годни и не по-ниски от 168 см за мъжете и 160 см за жените, съгласно „Разписание на болестите и физическите недостатъци за медицинско освидетелстване на служители и кандидат-служители на МВР“, утвърдено от министъра на вътрешните работи със заповед № I-53/31. 03. 2005 г. ;
7. да са психично здрави и психологично пригодни за служба в МВР;
8. да не се обучават и нямат придобита същата или по-ниска ОКС по специалност на висшето образование, субсидирано от държавата, което се удостоверява с декларация (Приложение № 4) към момента на записването.

37.   искам да допълня... преди време е било това да не те приемат, защото някой твой роднини са "врагове на държавата" сега нещата стоят далеч по-нормално поне доколкото ми обясниха... бях питала един полицай какстоят нещата и той ми обясни че не е чак толкова сложно