Споделена история от На работното място

Как да я отуча?
Как да я отуча да ми звъни на работа за щяло и нещяло. Работата ми е не толкова напрегната колкото доста сложна и изисква често пълна концентрация. Аз самия имам често проблеми с концентрацията, а когато звъни телефона става невъзможно. Конструктор съм и наскоро един от възрастните и опитните колеги излезе в болнични за дълъг период и трябваше да заема неговото място. Когато и направя забележка, тя реагира "Ти не ме обичаш вече" "кажи коя е другата" "защо не искаш вече да говориш с мен" обяснявам и, но все едно че обяснявам на тухлена стена. Какво да направя?

Коментари

1.   Искючи си телефона.

2.   Намери си друга по-умна приятелка.

3.   Да... Същата история като на брат ми... И неговата правеше така, но като че ли сега поспря... Много нагли мадами има честно. Обясни и как стоят нещата иначе не виждам смисъл да си с нея.. Утре за нещо по - сериозно няма да прояви разбиране.. Предполагам като излезете се държи и като дете и се лигави....

4.   :)
Твърдоглави сме еййййй:)
или драматизира, или си й давал някога повод за притеснение и сега се е вманиачила, или е супер ревнива и обсебваща по природа... или просто е глупава!
досадно е... но май само ти можеш да намериш точната стратегия да я вразумиш:)
успех!

Шайн:)

5.   Да ти имам проблема, честно... на колко години е приятелката ти, та не разбира от дума?

7.   Намери й занимание или я подтикни да си намери. Момичето просто си няма работа, освен че е глезено и ревниво. И, извинявай, обаче тя се съмнява, че те заслужава или че ти държиш достатъчно на нея. За кое от двете има основание? Аз имах приятел като нея. По цял ден ми звънеше, докато си намери работа. Тогава изведнъж се оказа, че е много голям проблем да не се изложи в неговия офис, направо си се натягаше. Обаче той си се оказа мухльо и по принцип.
Аааа и да знаеш, че тя винаги ще се стреми да е център на твоята вселена.

Ако тя кихне, това е проблем приблизително равен на този ти да припаднеш или да вдигнеш 40 градуса температура. Очакваната реакция от другия обикновено е обратнопропорционална- ти би трябвало да откачиш от пртиснение и съчувствие ако кихне, а ако не дай боже ти припаднеш, после ще трябва да я успокоиш /не тя тебе/. Хубавото при вас е, че жената е в тази позиция... нетърпимо е мъжът да е лигльото.

8.   Съгласна съм с мнението на номер 7!

9.   Мацето има много свободно време. Или и намери работа, или я отсвири, щото такива глезли са таралеж в гащите.

10.   Намери й работа. Може да се страхува да не те загуби... щото какво ще прави - няма на кой да звъни, трябва да работи, няма да има време да се занимава с глупости. Такива работи. Може и да си намериш друга приятелка - това е оптималния вариант, ако питаш мен. :)