Споделена история от На работното място

Как да го отрежа?
Здравейте, имам проблем и се надявам да ми дадете съвет какво да правя. Аз съм жена на 20г. и преди 5 месеца започнах нова работа и всичко е супер. Преди месец във фирмата дойде един от новите ни партньори, около 30 годишен доста привлекателен мъж, секретарката ни отсъстваше и аз трябваше да го заведа до офиса на шефа, да сме прекарали заедно не повече от 5мин, през който просто се запознахме.

След като приключи срещата им на излизане мина покрай мен и започна да се обяснява как вече ще работим заедно и често ще се виждаме, но си имах работа и не му обърнах особено внимание и той си тръгна.

Преди няколко дни въпросният господин се върна и пак ме заговори, общо приказки и накрая ми поиска номера за да сме се видели някой път. Отказах тъй като ми се струва неуместно да излизам с него след дълги откази и уговорки му дадох email си, като реших, че е разбрал намека ми и няма да ми пише. След като си тръгна колежката ми сподели, че докато ме нямало, на няколко пъти е идвал, без уговорена среща, надниквал и като е видел кои е в офиса си тръгвал и стана ясно, че е идвал специално заради мен.

Днес получих писмо от него със съдържание, че би се радвал да се видим и отново иска номера ми. Моля ви кажете как да го отрежа по- мило, не мие пряк работодател, но все пак е партньор и не искам това да има последствия върху работата ми

Коментари

2.   Напиши му мейл и ти. Така няма да го режеш очи в очи и да се притесняваш. Можеш да му напишеш нещо от сорта " Благодаря за вниманието към мен, но не проявявам интерес" .
Ако е достатъчно умен, ще се сети.
И остави тези неща- бил надничал и си тръгвал. Кой партньор на която и да е фирма просто се отбива и наднича? Де да знам, стори ми се смешно. Може колежката да ти пали фитилите само.

3.   Кажи му че имаш ревнив приятел и съжаляваш, но той ще се сърди ако му приемеш предложението.

4.   В никакъв случай не казвай, че е заради ревнив приятел. Това за мен като мъж значи, ок навита съм ти ама заради моя няма как. Просто отговори любезно, но и много категорично, че не си заинтересувана без да изтъкваш причина, не си длъжна да се обесняваш, нито той има право да иска такава. Като начало си допуснала грешка като си дала какъвто и начин за извънработен контакт, много ясно, че сега ще ти досажда. Приеми, че си го привлякла и е решил да пробва, сега ти му покажи, че няма шанс за нищо и ще се откаже.