Споделена история от На работното място

Относно Бюрото по труда
Здравейте!

Тази година ще бъда студентка, задочно обучение. Искам да задам няколко въпроса, във връзка с Бюрото по труда, че не са ми особено ясни нещата.

1. Има ли смисъл да се регистрирам там?
2. Какви са привилегиите и какво се случва след регистриране в Бюрото?
3. Имам ли някакви задължения след регистрацията?
4. Някой запознат ли е с програмата "Аз мога повече"? Мнения? След регистрация сигурно ли е, че можеш да станеш част от някоя стажантска програма, ако покриваш изискванията?

Благодаря Ви.

Коментари

1.   1. Не
2. Привилегии никакви, само задължения.
3. Да, да се подписваш всеки месец на избраната от тях дата, срещу текст че продължаваш да си търсиш усърдно работа.
4. Да можеш, но трябва да си завършил.
На твое место бих се записал месец преди да завърша.

2.   Без завършено висше образование или професионална гимназия не може да кандидатстваш за стаж. Щом тази година ще си студентка няма смисъл да се записваш освен ако не искаш да изкараш курс за компютърна грамотност или език.
След като регистрираш, всеки месец трябва да се подписваш на точната дата посочена в картончето, това ти е главното задължение, другото е да проверяваш списъците за работа, които се актуализират всяка седмица.

Пак ще повторя ползата от БТ в момента е да изкараш КУРС, но и за него се чака доста време.

И не, няма гаранция, че ще стажуваш някъде само защото си регистриран БТ, трябва да отговаряш на изискванията, едно от тях е да имаш нужното висше образование, което се изисква от работодателя или най-малко средно, това се посочва в заявката подадена от самия работодател. Ако отговаряш на изискванията, отиваш на интервю при работодателя, ако си одобрен- започваш работа! ... ако не си, чакаш за следващата възможност.

В.

3.   Благодаря за разясненията! :)
Авторката