Споделена история от На работното място

В безизходица съм
Добре е, че има го има този сайт та човек да разкаже какво го терзае. Значи женен съм и имам една прекрасна дъщеря, по професия съм електротехник, но по стечение на обстоятелствата станах мебелист, работех къде какво изпадне,с парите ме мотаха кой как си иска, но живеех що годе добре, когато се работи не е толкова страшно, но живота ми се обърна на 180градуса: от около 5 години съм на диализа, не ми личи много, в добро общо състояние съм,но с работата е трагично,а трябва да се живее някак само като спомена, че съм на хемодиализа и вратите се затварят.

Доста съм горд по природа, не обичам да се моля, досега се справях сам, но се налага да търся помощ за да живеем горе долу добре аз и семейството ми, не искам пари, работа ми трябва, за да си докарвам някакви доходи. Доста съм добър в дърводелвството, но ми е тежко заради болестта, обичам да се занимавам с техника също така, инсталации и тем подобни. Трудно ми беше да го напиша, не мога си събера мислите, все пак е по лесно да го кажеш отколкото да го напишеш, но истината е, че ми олекна малко.

Коментари

1.   Ще цитирам Вениамин Каверин от книгата му "Двамата капитани" - "БОРИ СЕ И ТЪРСИ, ВЪРВИ И НЕ ПАДАЙ ДУХОМ", желая ти успех, само това мога да направя

2.   Искрено Ви желая да намерите работа и да се оправите. За съжаление никой не е застрахован от нищо. Дано има и добри хора с добри предложения за Вас. Успех!

3.   Искам да знаеш и да бъдеш сигурен в това, че можеш да се справиш. Найстина е трудно да продължиш като по старому, но това не бива да те отчайва. Не позволявай на неразбирането от страна на другите да те накара да се чустваш в безизходица. Можеш, само не спирай да искаш.

4.   Вярвай силно в Бог и се моли!

5.   След като не ти личи че си болен, не давай такава информация. Работодателите не се интересуват от теб като човек, а като кадър който да им донесе полза. Може би е добре да вземеш от ТЕЛК някакъв документ за инвалидност, с който хем да им донесеш полза с данъците, хем да понасят и състоянието ти. Разбирам те, но на днешно време човечността не е от най-често предпочитаните качества. Успех!

6.   Петохлебие, извършено от православен свещеник в православен храм помага като силна молитва за намиране на работа!

7.   Искрено се моля добрите хора като теб да се справят, но тоя наш народ има още много да се учи от другите. Най-вече на човещина-много сме зли и завистливи. И аз съм горе долу в твоето положение и вече не виждам изход, а бях толкова силна...

8.   Пусни си обява, че правиш електроинсталации на сгради. Гарантирам ти, че хем ще изкарваш много пари, хем сам ще си бъдеш шеф. Успех!

9.   До 8, все още ли има много работа за електротехници?

11.   Това, което аз мога да ти предложа е да се запознаеш с работата, книгите и видеата на Joe Dispenza (Джо Диспенза). Не знам как си с английския, ако го разбираш ще е по-добре. Има много негови видеа и интервюта, както и ревюта в Youtube. Но книгите му са преведени на български. Ако отделиш време да ги осмислиш ще могат да са ти полезни. Хора с най-различни болести са се излекували с техниките му. Е, дано си падаш по медитацията. Може пък и да я преоткриеш.

Успех. Можеш да се справиш, каквото и да става!!!