Споделена история от На работното място

Дали да отворя фирма или не?
Обичам да рискувам, все още съм на 22, но в главата ми се върти идеята да си отворя фирма за преводи и легализация.. Ще събера пари, ще получа сумата - сама, с помощта на родители и гадже! Залагат на мен много хора, смятат, че ще се справя.

Проблемът е там, че донякъде ме е страх - откъде ще намирам клиенти, а разчитам само на един език - английски!

Моля за съвет! Какво да правя? Да похарча ли парите на наште, на приятеля? Разчитам само на езикова гимназия, имам право да превеждам от и на английски, в момента се занимавам именно с това, а и от 2 години превеждам усилено за фирмата, в която работя, също за частни лица, за приятели, познати..

Коментари

1.   Учиш английска филология нали? Не бързай! Имаш време. Аз уча същото. Лятото на панаира да валят пари пък като земем магистратура тогава друго не се съсипвай сега има криза ... нз изчакай да си вземеш образованието напълно много пари са

2.   Аз съм на 25 и от няколко години си имам фирма която функционира много добре.

Колкото до кризата искам да кажа криза няма НЯМА тази криза е измислена и преувеличена от медиите и точно заради това преувеличаване народа си пази парите за черни дни.

Следователно оборота спада драстично

Моя съвет е не си отваряй фирма точно сега поне дейноста и да не е преводи и легализация понеже ше имаш доста голяма конкоренция а сега както има "криза" едвали ще спечелиш клиенти защото те ще предпочетат да отидат в някоя утвърдена фирма от колкото в някоя за която никой не е чувъл

Моя съвет е ако ще си отваряш фирма отвори си много дейностна фирма и започни примерно с някакво магазинче ще е хубаво ако е хранителен магазин но тогава няма да можеш да изпалняваш друга дейност в съшото помещение
мисълта ми е да продаваш някакъви артикул който няма да представляват спънка за преводите можеш да стартираш примерно с някаква малка книжарница в която и да си правиш преводите и легализациите.

По този начин едното ако не ти донесе приход от другото ще имаш някакви приходи

Аз лично се занимавам със 4 дейности които нямат нищо общо по между си.
Желая ти успех в начинанието.
успех

3.   Още време ти трябва да натрупаш опит, изчакай малко, не барзай, после ще съжаляваш за провала.

4.   Проблемът ми е, че нямам много хора, които да ми се доверят! Нямам опит, търсят се хора с 20 години стаж и хиляди глупости... аз съм само на 22, кой да ме потърси и не съм заклет преводач!

5.   Ако питаш другите, те само ще ти кажат какво те биха направили и какво тях ги е страх да направят. Важното е ти какво искаш.

Единственото, което ти трябва е ясна идея какво точно искаш и силна увереност в собствените ти сили и след това всичко друго се нарежда. Просто помисли - ти сигурна ли си, че искаш точно това което си описала дотук? А можеш ли да го конкретизираш още по точно.

Ако искаш да ми пишеш ще ти дам адрес и скайп, ще се радвам да си поговорим още на тази тема. Може да успея да те убедя, че можеш да направиш това, което ти решиш :)

7.   Имаш ли цел? Имаш ли мечта? Имаш ги само трябва да работиш и да вярваш, само ако вярваш ще заработи съдбата за теб. Пускай се смело и не му мисли, един живот живеем, не го пилей! Страхът е нормално нещо и трябва да го пребориш и начина за това е да опитваш.

8.   Само не записвай магистратура, аз съжалих... английската филология е достатъчна!!! Да, отвори фирма, не е кой знае какво, работата е да правиш преводи на конкурентни цени, аз работя в такава агенция и мога да дам съвети..