Споделена история от На работното място

Предлагат ми работа като учител, но се двуомя
Здравейте!
Моят проблем или по - скоро притеснение е свързан с висшето ми образование. Немска Филология - от там излизам като учител по Немски език и Литература. Но записах специалността главно заради езика и възможността след това да стана автор на статии, административен сътрудник или преводач. В момента работя като преводач, но исках да работя на две места, понеже имам тази възможност.
Направиха ми много добро предложение в едно училище - що - годе добри пари, работа от Понеделник - Петък + ваканции, но никак не се виждам като учител и понеже не ми харесва - едва ли ще се справя. Не харесвам учителската професия.
Вие какъв съвет бихте ми дали?

Коментари

1.   Пробвай, не се отказвай, ще ти хареса, не се двоуми, а приеми, можеш да се откажеш винаги. Децата гледат по друг начин на учителите с език. Пробвай, чу ли, защо не????

2.   Не се хаби за учител, не можеш да пишеш. ДвОУмя. Идва от ум с у.

3.   Да, няма смисъл. Номер 2 е прав.

4.   Номер 2, такива като теб са ми много елементарни...
Авторе, Ти си интелигентен човек, личи си от написаното, а имаш и много добри квалификации. Гордей се със себе си.

5.   За предпочитане е да вършиш тази работа, ако ти идва отвътре. Освен това трябва да умееш да обясняваш нещата, да свеждаш сложното до по- просто. Учителите, които могат да обясняват не са толкова често срещано явление. И не на последно място - да си психолог, за да можеш да се справяш с децата и да ти е по-лесно общуването с тях. Нещата не се свеждат до това да си изпееш урока и да излезеш след 45 минути. Така че, ако имаш съществени колебания, не се хващай. Ваканциите и уж работният ден наполовина са само повърхността на една съвсем не лека професия.

6.   аз искам да ти кажа нещо ако решиш все пак да се захванеш с учителката професия: ако позволишв началото да ти се качат на главата - така ще е до края :)
другото е да си много строга но тогава всички ще те мразят..

ако станеш учител - гледай да си между двете - хем стрига, хем добра, хем да не ти се качватна главата.

Успех

8.   Сякая човек не може да направи правописна грешка. Номер 2 и 3, ако се съдеше за човек по един написан ред в интернет досега да ви бяха убили някъде.. вие сигурно чакате на мама и тате или сте сервит(липсва буква)ори някъде

9.   Пробвай и ако не ти харесва напусни.

10.   Тъкмо щях да напиша критика за "двоумя" и после видях, че са ме изпреварили.

11.   Щом са така нещата - не се захващай с тази професия. Това е моят съвет.

12.   Ако гимназията или университета е елитна, защо не?
Казвам елитна защото навсякъде където може да се влезе под 5, са някакви пишолкиовци.

Дано вземеш правилното решение и да не съжаляваш след това.

13.   Аз не бих се наел поради простата причина, че днешните деца са невъзпитани(по-голямата част) и не уважават по-възрастните учители, а пък за младите да не говорим ! Ако имаш здрави нерви - пробвай се, но да знаеш, че във всяко второ училище цари пълна анархия..

14.   Като не харесваш професията - защо ще се буташ там? Само ще трупаш вътрешна неудовлетвореност, която ще ти се отразява негативно и на тебе, и на преподаването ти, в крайна сметка - и на учениците. Освен това за да е учител, човек трябва да има и педагогически подход, и отношение към децата - не че не можеш да се научиш на това, но ако не ти идва "отвътре" - ще ти е много трудно.
Да правиш нещо само заради едните пари наистина не си струва - цената, която ще платите и ти, и учениците ще е много по-голяма, макар и скрита, и не си заслужава.

15.   ... да започни ;само заради привилегиите.... силно казано... , а може и да ти хареса работата с ученици.... в противен случай просто напусни... ЗАРА

17.   Какъв учител, бе, погледни си правописа! двуОмя? !? !? !

18.   Една моя позната се пробва като учителка, но й скъсаха нервите. Отказа се след 1 учебна година. Няколко години след това обаче се оказа в ситуация, че не може да си намери свястна работа. В крайна сметка пак започна да преподава, в частна гимназия.

Според мен можеш само да спечелиш, ако решиш да даскалуваш, дори да е за 1 година. Този опит може да се окаже доста ценен и да ти послужи като допълнителна спасителна кукичка по някое време в бъдещето.

19.   Учителството е призвание. Ако ме разбираш.