Споделена история от На работното място

Работа като масажист
Значи в последно време съм се "надъхал" за работа като масажист. Дори гледам клипове кое как се масажирва и т. н. Знам, че за да работя някъде като масажист трябва да имам поне изкаран курс. Къде предлагат най-доброто обучение? Има ли почва тази работа у нас? За чужбина? Искат ли някакви специални изисквания към външноста и т. н? И още нещо, понеже съм млад (на 19 години) има ли проблем с това, тъй като където гледах мъжете са все над 30... :Д Ако някой е запознат да пише...
Благодаря.

Коментари

1.   Да не си гледал от отнези клипове дето правят масажи на разни каки... с хепи енд :D

*Syndrome

2.   Не... :Д От YouTube гледах. Искам да кажа, че не съм само заради каките, а мисля с това да си изкарвам хляба.

3.   И аз заради тези клипове си бях харесал професията по едно време :D Тази работа доста натоварва ръцете. Едно е да работиш няколко часа, друго е години наред.

4.   По-добри пари ще изкарате като компаньон. Не е трудно и могат да се постигнат високи доходи. След време ще свикнете и няма да ви прави впечатление. Действайте и успех на борсата!

5.   Пари се изкарват, ако попаднеш на разработено място, тъй като най-често се работи на процент. Но това не е работа за семейни хора, а рано или късно всеки става такъв - лятото на морето, зимата по Банско и Пампорово - там ти е домът. Иначе грубо мога да кажа, че по 1500-2000 на месец се докарват, но това е през лятото за 3, 4 месеца все пак, а зимата обикновено са на заплата, защото няма много работа и като разделиш заработените пари на 12 месеца се получава пак по 300, 400 като всяка друга работа така че е оферта ако работиш през лятото между другото, а иначе си студент или ученик.

6.   Момче, щом пишеш "масажирва", значи не си и много грамотен, а за да правиш масаж-истински лечебен масаж, а не глупости на търкалета гледани в нета и качени от сульо и пульо, трябва да знаеш анатомията на човешкото тяло! Абсолютно всичко по него-кости, стави, мускули, свързочен апарат... А това в един курс по масаж не може да го придобиеш за 2 месеца. Ако не искаш да си някои чекръкчии, в чиито ръце един ден може да се случи нещо непоправимо с някои човек и да отлетиш в панделата. Масажът е наука и изкуство, а не разтриване на гърба! Това, че в БГ, някакви пропаднали салончета и шепа сутеньорчета го практикуват не значи, че е масаж! Развивай се професионално в медицинско направление!

8.   Аз също искам да работя като масажистка. Наясно съм с материала, който ще уча и знам, че работата е много натоварваща. Лятото почвам курсове във Велико Търново. В момента съм на 17 години, след като завърша 12 клас ще бъда студентка във Варна и ще уча фармацевтика. Това което искам да знам е дали ще ме приемат на работа с квалификация от Велико Търново и пречи ли факта, че съм млада?