Споделена история от На работното място

Търся работа
Жена на 46г 157см/53кг с висше образование /техническо и икономическо/, от провинцията, със син на 21г студент в столицата.
Дотук звучи като обява за запозноаство, но не е - Търся работа /а търсенето на мъж после/
Декември месец 2008 ме съкратиха и оттогава съм без работа. А защо ме съкратиха - сигурно ще ви прозвучи несериозно - Работех в тази фирма отскоро, бях се преместила заради повече паричка, имах опита, стажа, знанията, авторитета и тук е парадокса - не се харесах на една възрастна колежка.
Градът не е много голям и почти всички предприятия не работят, а сигурно и годините ми си оказват влияние, а и в малкия град всичко е връзки.
Четох за два конкурса и на двата се представих много добре, но спечелиха тези, които се предполагаше, че ще спечелят.
Записах и курс по английски.
Всеки ден влизам в jobs.bg, купувам си местните вестници, ходя редовно до борса и нищо. Не преувеличавам.
Започнах да търся работа и в София, но засега и там не ме търсят за интервюта.

А така искам да работя, да се чувствам полезна, да успявам

Поздрави
jen

Коментари

1.   С какво мислите, че би ви помогнала аудиторията от читатели тук?

2.   1, не виждаш ли че жената е отчаяна и без работа,прояви малко съчувствие,иначе към вас госпожо разбирам ви много добре,със съпруга ми се случи същото уволниха го и сега не може да си намери работа тъй като е вече на възраст(43години)...и сега издържаме дъщеря си ,която живее и учи в града с едни 300 лв...за къде по напред за нея ли за нас ли...едва свързваме двата края...срамота е...уволняват хора с по 20 и повече години стаж...хора с опит а на тяхно място слагат техни си хора...нямам думи...
пожелавам ви успех в търсенето на работа

3.   Искрено ви пожелавам да си намерите работа!