Споделена история от На работното място

Стюардеса
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 165111 пъти
Искам да работя като стюардеса, но не знам къде трябва да се учи и т.н може ли повече инфо! сигурно ще кажете че има търсачка и се извинявам но нямам време а и нищо не намирам. бих искала и мнение :) и ако може без обиди

Коментари

101-150 от 469

104.   Здравейте! Искам да работя като стюард. Кандидатствах в България Ер и Wizz Air. Можете ли да ми препоръчате други авиокомпании, които да изпълняват полети и до България? Благодаря!

105.   Здравей Ралф,може ли да ми кажеш дали мога да работя в Wizz Air и да живея във Варна или трябва да съм в София задъжително?

106.   Здравейте! Честита Коледа и весело посрещане на новата 2011 г. на всички! Тук съм, защото искам да работя като стюард и се обръщам към вас с молба да ми кажете, ако знаете, разбира се, в коя авиокомпания е по-добре като цяло да се работи (заплата, отношение и т.н., знаете какво имам предвид) - в авиокомпания "България Ер" или в Wizz Air? Благодаря ви предварително за информацията! Ще очаквам вашите отговори и съвети. :)))

107.   Странни хора, как сте си избрали тази професия? Наясно ли сте с рисковете които носи за здравето (неговоря за разбиване, а за ускорение , спиране, за физика- науката физика)? Защо мислите че ви искат да сте в добро здраве? Бъдете сигурни не е за да не ви прилошее.То не случайно пилотите вземат не лоши пари в някои случаи, макар че само маат с ръчката и говорят малко английски. И ограниченията на възрастта са със сигурнст над 40. Поне из европа като пътувам виждам стюардеси на 45-55 години с не толкова добър английски. Познайте къде се намира град Ошло - така го произнасят. / а може и да са състарени 30 годишни каки, мислещи че ще изкарат някой лев/

108.   107, кажи какви са рисковете за здравето
и каква е средната заплата за стюардеса

109.   107 Явно ти си поредния всезнайко обясняващ всичко на всеки, защото другите хора не са на твоето интелектуално ниво. Далеч си от истината и определено говориш глупости.

Поздрави

110.   Благодаря за поздравите.
Явно не се справяш с гадаенето. За ваше сведение рядко пиша коментари. Не съм ходил на тестове за "интелектуално ниво". Нямам претенции за нивото ми по английски. Далеч съм, но не от истината. Говоря глупости само на чашка и то в изобилие. Информацията за здравните проблеми е от първа ръка - бащата на мой приятел. Вие можете да питате пилоти с 10-20 г. стаж, които са усетили работата на гърба си. За знаещите английски линка по-долу. За незнаещите - translate.google.com. За търсещите информация - вижте какво влияние оказват бързите ускорения и спирания (кръв, сърце и т.н.). Ако ви мързи, питайте личния си доктор, аз не съм медицинско лице и може да ви подведа с терминологията. Вижте възрастта на стюардесите на Малев - унгарските линии >40. От там са ми последните впечатления- миналото лято. Късмет и не правете глупости !

http://cdnedge.bbc.co.uk/1/hi/health/645113.stm

111.   Тъй като не виждам предното ми съобщение, ви пращам един линк. Нямам време да се заяждам. Който търси, той намира. Със здраве...

http://www.faa.gov/library/reports/medical/hop/

112.   Здравейте, поканена съм на интервю за стюардеса.
Някой от вас явявал ли се е на такова интерю, ако да бихте ли ми казал;и какви са стандартните въпроси който ти задават?

113.   Здравей, къде си поканена на интервю за стюардеса? В коя авиокомпания?

114.   Говорим за гражданска авиация. 90 % от нещата изброени от теб са отнасящи пилотите във военната авиация, но без излишни обяснения по това направление.За мен лично най-сериозно е явлението "Galactic radiation" това явление е свързано с гражданската авиация, но само ако летиш много често над 49 000 стъпки - причинява рак на кожата,уврежда плодовитостта на мъжа и жената и др, но тя е в минимални количеста. Полетите на конкорд са били излагани на този тип радиация, но тя се следяла да бъде в допустимите норми.

А защо те искат да си в добро здраве ли? Замисли се болен човек може ли да помогне на здрав човек????? При случай на херметизация и жизнено важно да си в добро здраве и да имаш здрава психика както за cabin crew така и за пилотите.

Начина на живот на пилотите може да окаже негативно влияние върхи социалния им живот, а стреса може да повлияе освен на личния им отношения така и на здравето им.

115.   Моля, който е наясно с това как се пише резюме за кандидатстване в авиокомпания, да ми помогне.
Предварително благодаря!

116.   В коя авиокомпания кандидатстваш?

117.   Wizz air

118.   На това място прикачи автобиографията си.

119.   Най-сериозни са ускоренията и спиранията прецакват ти кръвта. Сега ще ми кажете че няма такова нещо и че в същност е супер професия. Летящи момиченца , седнете си на дупенцата да поучите, със секс и свирки ще стигнете до към 30 да кажем средно години(оптимистично погледнато). чакат ви още 30.

120.   Малко груба стана дискусията, не смятате ли? За 1ви път пиша тук и тъй като темата ми е мн интересна, ми се искаше и аз да задам някои въпроси или да изкажа мнение, но сякаш надделяха индиректните обиди и забележките! Не смятам ,че тук е правилното място за изливане на нерви! Все пак има 3-4 човека, които искат да помогнат....

121.   Уча за пилот и имам предмет, в който се изучава физическите и психическите аспекти около професията ми. Не е много голям 450 страници, но придобих ясна представа и точно какви са потенциалните опасности за мен, но такава болест няма в учебника ми.Моля те, обясни ми я, защото след 2 месеца имам изпит, а не искам да съм неподготвен. Можеш да пратиш едно писмо и на Оксфорд и на тях да им обясниш подробно.

А от последния коментар добих представа, че изобщо не си наясно и мисленото ти е много изостанало. Чрез свирки ще станеш стюардеса ли? В бизнес за милиарди няма място за такова изостанало мислене. И да си стюард е професия. Вярно е, че е по авантюристична и е главно за млади хора които искат да пътуват, но е също професия, която можеш да работиш цял живот. Хората които летят на запад вероятно са виждали шев стюарди над 50 години(мъже и жени). Също има развитие business и first class там ти трябва много повече от хубава усмивка......

Лично за мен, ако някой иска да си намери постоянна и добра като стюард да потърси из страниците на компании от арабските свят. Последните месеци набираха персонал и бях чул, че техни представители обикалят различни европейски градове(София,Барселона), а относно българските авиокомпании скоро започват да набират кадри за летните им чартърни програми. Bulgarian Air Charter,BH, Air VIA също и Bulgaria Air. И не всичко е връзки или пък "свиркаджийство"

Успех
Примерни компании от близкия изток са Etihad, Emirates,Gulf Air, Qatar Airways и други.

122.   За 30 секунди намерих това qatarairways.com/global/en/cabincrew-dates.html. Разгледайте и останалите сайтове.

happy landings....

124.   Здравейте, има ли поканени на интервюто на Уиз ер на 07 и 08 февруари?

125.   Аааааз съм поканена.. :P

126.   Има ли някой представа на какво ниво трябва са е англииският?

127.   Здравейте! Поздравления за поканените на интервюто на Уиз Еър. Желая ви успех! Само че бих искал да попитам за коя база на авиокомпанията става дума, в кой град (Уиз Еър има бази в Литва, Сърбия, България, Чехия, Унгария, Полша, Румъния и Украйна). Много моля, нека някой от явилите се на интервюто да разкаже как е протекло, какви въпроси са задавали, станало ли е дума какво е заплащането на стюардите/стюардесите, ще има ли други интервюта, освен тези, които са били на 7 и 8 февруари. Всякаква информация би била полезна! И също така, на какъв език се е провело интервюто и къде(в някой хотел - кой, офис на Уиз Еър - къде, или ...). Благодаря предварително за информацията! Виктор

128.   Здравейте,за трети път питам,може ли да живея във Варна и да работя в Wizz Air naprimer или тр да съм в София задължително,знае ли някой?

129.   Че какво ти пречи

130.   Здравейте! Интересува ме каква е заплатата на служителите на гише "Регистрация" (чек-ин агентите) на летище София, които са към наземен оператор "Летище София". Ще се радвам и ще съм благодарен, ако някой може да ми даде информация. Благодаря предвартиелно!

131.   129 чувала съм, че трябва да мога да стигна до летището за час ако ме извикат по спешност, а ако живея във Варна това няма как да стане. И затова питам ако някои може да ми каже.

132.   131, трябва да се явиш на летището 60 мин преди обявения час за излитане на самолета. Така знам аз.

133.   Здравейте! Някой може ли да даде информация за това, което е питал/а 130.?

135.   от модератора - коментари, написани на латиница не биват публикувани.

137.   Номер 130, влез в сайта, намери някакъв телефон, звънни и виж ; ).. и да знаеш, че има hash и всички виждат, че и 133 си ти ; )

138.   137, съветът ти не е много удачен. Никой току-така няма да ми даде информация за такова нещо. Предполагам знаеш каква бюрокрация и шуробаджанащина цари на летище София, а и не само там. По-скоро някой, който работи на такъв пост, би могъл да ми каже как стоят нещата и то не е много сигурно, че ще го направи. А това дали има такъв човек в този форум, е друг въпрос.

139.   Здравейте! От доста време се интересувам от тази професия.. Съветите ви ми помогнаха много, за да добия представа как стоят нещата. И не искам да изглеждам глупаво, но бихте ли споделили малко повече, като напр. , в кои държави се намират най- добрите университети или потготвителни центрове за тази професия, колко години трае обучението, какви предварителни знания е добре да имаш (върху кои учебни предмети трябва да наблягаме, понеже аз още не съм завършила средното си :d) и т. н. Освен това, по-горе беше споменато, че трябва да си подготвен 24ч. да те повикат на работа, бихте ли ми казали поне знае ли се, в какъв интервал от време може да се случи това (възможно е да си празнувал предната вечер и ако те извикат неочаквано на работа, няма да се справиш много добре и най-вероятно ще изхвърчиш).
Много ще съм благодарна, ако ми отговорите!

140.   Здравейте! Прочетох всички коментари и съм много благодарна за изчерпателната информация. Но никъде не се споменава, освен изпита по англ. език и изследваниятя, какви други изпити ще трябва да преминем. Също така, бих се радвала, ако ми припоръчате езикова школа, която се ползва с добро име в тези среди. Благодаря предваритилно! Успех на всички! Рая

141.   Те не се интересуват от езиковата ти школа а да знаеш езика и да общуваш свободно. Искат езици и да си здрава. Пращат те на курс и т. н.

142.   Здравейте, темата е много интересна. Наскоро видях обява за стюардеси в Емирейтс. Интервюто е в събота, 09. 04. 2011. Реших да се пробвам, но не съм сигурна дали всичко ще е наред, защото доколкото разбрах от сайта, трябваше да се попълни онлайн формуляр. А аз го направих два дена преди интервюто, тоест преди малко. Ако някой може да ми даде информация дали трябва да се притеснявам, че няма да ме допуснат ще му бъда адски благодарна! Поздрави

143.   Здравейте, имам въпрос относно здравето на кабинския персонал. Понеже четох доста на някои места пишеше, че трябва да си изцяло здрав, на други здравето не е толкова важно. Въпросът ми е, ако имам някакво незначително намаление на слуха, но да речем нося hearing aids, а в останало отношение съм напълно здрав, има ли някаква вероятност да ме вземат на работа?
Благодаря!

144.   Здравейте! Имам желание да кандидатствам за стюард в България Ер и в Wizz Air. Някой може ли да ми даде информация какво трябва да направя, за да ме вземат на работа? Благодаря предварително!

145.   отиваш на място и питаш

146.   Здравейте! Поздравления за поканените на интервюто на Уиз Еър. Желая ви успех! Само че бих искал да попитам за коя база на авиокомпанията става дума, в кой град (Уиз Еър има бази в Литва, Сърбия, България, Чехия, Унгария, Полша, Румъния и Украйна). Много моля, нека някой от явилите се на интервюто да разкаже как е протекло, какви въпроси са задавали, станало ли е дума какво е заплащането на стюардите/стюардесите, ще има ли други интервюта, освен тези, които са били на 7 и 8 февруари. Всякаква информация би била полезна! И също така, на какъв език се е провело интервюто и къде(в някой хотел - кой, офис на Уиз Еър - къде, или... ). Благодаря предварително за информацията!

147.   Здравейте, момичета и момчета!
Като напишете в търсачката ключова дума "стюардеси", между разните сайтове, ще се появи и един, в който е описано на цели 75 стр. какви са изискванията и как точно се кандидатства за тази професия. Чудя се как още не сте го открили и не сте прочели подробната информация, която ви предоставя.
Прочетете всичко много внимателно... и все пак имайте предвид, че само с ентусиазъм и желание НЕ СТАВА!!!
За съжаление там преди всичко влияят ВРЪЗКИТЕ!!! Казвам ви го от личен опит и като приятел (макар и виртуален). Късмет!

148.   Извинявайте, номер 147, но бихте ли дали по-точна информация, например линк към сайта, защото търсих много обстойно, не намерих препоръчаната от Вас информация!

149.   Давам го веднага! Прочети внимателно всичко, което е написано (има страшно много информация)http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=1689
Успех! ;-)

150.   Много благодаря!

151.   Мили Ралф!
Въпроса ми е: Верни ли са легендите за стюардесите и пилотите? Притеснявам се, че преди да стигна до интервю за стюардеса първо трябва да мина на интервю при някой пилот?? Не искам да обидя никой. Пусто женско любопитство

152.   Ти си мислиш, че пилота те интервюра ли?

153.   Ами логично е пилотите да заглеждат стюардеси... иначе какви други има наоколо? Кебапчийки, или началнички смяна военно производство ли?

154.   Ако наистина си мислиш, че пилот ще те интервюира по-добре се откажи още сега. Явно авиацията е много далеч от теб изобщо съвременния бизнес. Като кандидатстваш за работа в министерството министъра ли трябва да ти прави интервюто... или отдел човешки ресурси. Не знам примера дали е добър, просто пилот да отговаря за селекцията на cabin crew е абсурдно.

155.   Мили номер 151, с женското любопитство. За теб специално ще кажа, че можеш да си напълно спокойна, че никой няма да те насилва да правиш нищо. Не се и очаква от теб подобно нещо! Иначе, ако си харесаш някой симпатичен колега, никой не би те и спрял(в общия случай). :) Нещата са както на всяко друго място, но в тези среди всеки държи достатъчно на кариерата си, за да се занимава с глупости. И жени и мъже се намират все още на доста места. Та така, иначе статистиката сочи и за много връзки в екиажите. Надявам се, това поуспокои малко женското ти любопитство. :)) Ако има още нещо свиркай.
Ралф

156.   Професията на пилотите и стюардесите е изключително сериозна и отговорна!
Всеки сам решава (според възпитанието и възгледите си) как да се държи и до какви граници да стига в поведението си.
А легенди и вицове има почти за всяка професия, всичко е много относително - колкото е шарен светът, толкова са шарени и хората!

На интервютата за кабинен състав се явяваш пред специална комисия, с надеждата, че ще бъдеш одобрен и избран сред останалите кандидати.
И ако имаш късмета да станеш част от този специфичен "свят", то неминуемо след време ще усетиш, че АВИАЦИЯТА е тръпка, която остава за цял живот!

101-150 от 469