Споделена история от На работното място

Стюардеса
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 165056 пъти
Искам да работя като стюардеса, но не знам къде трябва да се учи и т.н може ли повече инфо! сигурно ще кажете че има търсачка и се извинявам но нямам време а и нищо не намирам. бих искала и мнение :) и ако може без обиди

Коментари

151-200 от 469

157.   Здравейте!
И аз съм от тези, които желаят да бъдат кебин крю. Притеснява ме факта, че съм на 33 вече и с професионален опит, различен от това, което се иска за стюардеси. Отделно, желанието ми е огромно и винаги е било, но за съжаление изискванията за минаване през "иглено ухо" винаги ме е притеснявало да се поинтересувам по-задълчобено. Питането ми е, имам ли шансове изобщо? Подала съм документи в една нискобюджетна авиокомпания. Кога евентуално, мога да очаквам обратна връзка, ако изобщо спрат на мен? Благодаря предварително на всички! :)

158.   На летището трябва да си час и половина преди полет, според наредбите на ICAO. Пътуването до летището става организирано на цялото крю, чрез бус на самата компания, няма как да закъснееш. Но ако имаш сериозна причина, винаги може да се обадиш и да те заменят с друг, който е stand by. Аз съм номер 23

159.   здравейте, натъкнах се на темата ви.. да ви кажа, аз миналата година завърших 45 дневен курс за CABINCREW и то във Варна. Имаше организиран курс от представителство на Белгийска нискотарифна авиокомпания с опция осигуряване работа на всеки завършил курса. А той не беше нищо сложно. Вярно, изследвания ми отнеха време, но се оказа, че е можело по втория начин да ги премина много по бързо. Но както и да е. Вече 10 месеца летя и сам много доволен и от работната среда, и от заплащането, което без командировачни е около 1800 евро. Стига да пролетиш необходимият брои часове. Но полети има и това не е проблем. Дестинацийте са добри, а хубавото е, че лятото почват да изпълняват дестинация Варна и Бургас. Чартърни полети. И доколкото дочух, в момента набират кандидати за работа и ще провеждат курс съвсем скоро. Ако желаете, може да попитате на brusselsairlines. eu@gmail. com или пробвайте на facebook BRUSSELS AIRLINES. Разговарят на всички езици, говорими в страните на EU, така че може и на български. Ами дано съм полезна с нещо. Успех. Алекс

160.   Здравей, Алекс!

Информацията, която си дала за тази авиокомпания, е наистина полезна, а това което си написала - като работна среда, условия, заплащане и т. н., звучи много добре. А още по-хубаво е, че се провежда курс в България, във Варна. Ако не е тайна, ти къде живееш, за да летиш (работиш) в тази авиокомпания? И за курса, за който си казала, че скоро ще се проведе, имаш ли представа къде ще бъде? Също така, интересува ме как мога да кандидатствам за работа като стюард в авиокомпанията и възможно ли е да се запиша да изкарам курс, какъвто ти си изкарала. Благодаря ти предварително! Поздрави, Виктор

161.   здр Виктор. Аз работя от 10 месеца в тази авиокомпания. Живея в Брюксел защото екипажа с които летя е базиран тук. Самолета с който летим също. Но след месец два ще се преместя във Варна. Както писах по-горе тогава ще започне чартърна дестинация до Варна и Бургас. Офиса ще е базиран във Варна. Доколкото знам, имало е обява във всекидневниците в България относно провейдането на курса за набиране на екипаж, изпълняващ полети от и до България. Но нямам по подробна информация. Написах имейла и скаипа, на който може да се получи повече информация. Потърсете там, стига да не е приключило приемането на документи. Курса мисля, че ще е теорията във Варна, а практиката на някое европейско летище. Миналата година, когато аз завърших, теорията беше във Варна 30 дни, а практиката на летище Лондон Хийтроу. Сега незнам как ще бъде. Свържете се по имейла или по скаип. С повече немога да помогна. Поздрави, Алекс

162.   Благодаря ти за информацията, Алекс. :) Мисля да изпратя и-мейл, за да получа по-подробна информация относно това, което ме интересуа. Моля те, само ми кажи на какъв език мога и е удачно да комуникирам с хората. Благодаря ти! Виктор

163.   В словашките сайтове за работа имаше обява за стюарди/стюардеси. При договор, те те изпращат на курс и т. н. Изискваше се мин 2 езика и идеално здравословно състояние. До 35 годишни

164.   Добро Утро Виктор. Можеш да пишеш на български език. няма никакъв проблем. Просто незная какви са сроковете за кандидатстване, в смисал дали вече не е късно. Аз горе долу от преди месец имам тази информация. Опитай с имейл. Успех.

165.   163, в кои словашки сайтове? Посочи някой. Мерси!

166.   google.com , sk e домейна на Словакия. Имаше предложение ако сте двойка да сте заедно на работа. Потърсете го ако ви интересува

167.   И аз следя тази публикация! Но едва ли щюе избера тази професия, а и съм на 27...

Успех на всички ентусиасти и бъдещи стюарди

168.   Здравейте!

Мейла ми е yordanka.yordanova@ymail.com Моля Ралф или някой друг добронамерен човек от сферата на авиацията да ми пише. Бих искала да помоля за малко насоки относно кандидатстването за cabin crew.

Поздрави!
Йорданка

169.   Алекс, много фалшива ми се струва тази обява. Нито една уважаваща себе си компания не иска предварително сума за започване на курсове. Ти на какъв тип самолет беше обучавана и в кой трейнинг център?
За повече инфо, влезте в официалният сайт на компанията и пускайте СВ-та там, а не на някакви адреси завършващи на @gmail. com

ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ВСИЧКИ В ТОЗИ ФОРУМ ВНИМАВАЙТЕ С ТАКИВА ОБЯВИ!!!!

170.   Съгласен съм, 169! В сайта на на авиокомпанията няма обява за cabin crew.

171.   Виж 169, не знам доколко въобще си запознат с това, но аз знам и други организатори на курсове, като например института в София, и не само, че се заплаща такса, ами там е 2000 лева. Аз заплатих по малко, а и в последствие след започването ми на работа сумата ми бе възстановена. Но и незнам защо се обяснявам. Аз исках да помогна с инфо. Моля те не ме занимаваи повече. Алекс

172.   170... сайта не е в БГ. Тук има вече представител и този сезон ще започнат да осъществават полети по дестинаций до тук. А и фирмата провеждаща курса доколкото помня работи с няколко авиокомпаний и си има лицензи и тн. просто като информация. Всичко хубаво.

173.   Добре, но как да осъществим контакт с хора, представител на авиокомпанията, ако например бихме искали да кандидатстваме и работим като стюарди/стюардеси?

174.   Глупосит на търкалета. Аз съм бивша стюардеса, само като погледна обявата ми става смешно. Виждали ли сте изобщо обява за cabin crew? Как е подредена, какви изисквания има и т. н.? Тази сякаш я е писал шестокласник... Какви лицензи има? Ти знаеш ли какво е нужно за да се направи един курс за стюарди? Какви са разпоредбите на ICAO? Как ще взимат пари на хора, които може да имат проблем да летят - имат някакво заболяване или съществува др. пречка? Критериите са много високи, дори и известни авиокомпании НЕ МОГАТ да си позволят да направят такива трейнинг центрове, та пращат курсистите в Алталия или Еърфранс. Някаква фирмичка ще ми прави курсове, Боже, Боже...!!!

175.   И още нещо, аз съм 169, може и 23!
Коя нормална компания ще си слоши официален мейл, който завършва на gmail? Дори и тези, които слагат плочки си имат техен домейн и уеб и проф. мейл.

176.   Именно, 23/169! Съгласен съм! :)

177.   Добре, Алекс, ти на какъв тип самолет беше обучаван-а?
И още няколко въпроса?
Колко минути са активни лампичките на пода, намиращи се на самолета при ситуация на евакуация?
Каква храна ядът пилотите?
Какво е ELT и как се активира?
Защо, има шум в самолета, преди да се включат двигателите?
Какво означава leg?
Може ли да се влиза в пилотската кабина по време на полет и при какви условия?
Кога се ползват пароли между пилотите и стюардите? Кога се задават тези пароли?
Запалка може ли да носиш в дамската чанта? А в багажа?
Какво е UM?

Аз съм 23 (169)

178.   Евала, 23/169! Един чек-ин агент като мен би могъл да ти отговори на въпросите. :) Браво! Да видим дали "стюардът"/"стюардесата" ще може. :D

179.   Каква храна ядът пилотите..... Крайно време беше някой да си зададе този въпрос.
Ралф

180.   От известно време следя вашите публикации, понеже ще започвам работа като стюардеса точно в тази белгийска авиокомпания, за която Алекс е споменала. В общи линии условията, при които подписвам договор са същите, каквито Алекс е описала. На 7 юни започвам курса за обучение, което е 30 дни теория във Варна и 15 дни практика в Лондон.
В случай, че нещо излезе " шмекерлък" незабавно ще ви пиша, за да охладите страстите...

Поздрави
Жени

181.   Жени, а как си стигнала до това да започнеш курса за обучение?

182.   Жени 180 здр. Ти сега тази година ли ще караш курса? Защото аз изпратих CV преди 2 дни, но ми отговориха, че за тази година вече не набират кандидати. Евентуално догодина можело да набират, ако имат необходимост. Аз по принцип сам служител на друга авиокомпания и на друга длъжност, но ставаше въпрос за сина ми. Даже разговарях с моя позната в тази фирма, но нищо неможело да се направи... късно било. Мариян

184.   174 като гледам с каква завист и злоба пишеш, разбирам защо си БИВША стюардеса. Ако ваобюще си била някога. Я кажи в коя компания си работила и на какъв тип самолети? може да те познавам..

185.   Абе хора, вместо да си помагате тук, вие се карате и заяждате. То стана като на пазара. Ако с нещо можем да си бъдем полезни, да го направим, иначе не виждам смисал да си пълним пощите с глупости. Поздрави. Николета

186.   181 аз кандидатствах по обичайният начин, като изпратих CV на посочения e-mail адрес, след което последва интервю и получих положителен отговор.
182 това което са ти казали е точно така, понеже срока за кандидатсване беше 16 май. Сега вече екипажите са сформирани и не правят повече подбор. В случай, че догодина се освободи едно, две места смятам че ще наемат хора, който имат изкаран курс за стюарди, защотото за малко хора не мисля, че ще организирт курс ( това е мой извод ). Но не се знае дали няма да се сформира още един екипаж.
Дано съм била полезна.
Жени

187.   чета тук, не пиша, понеже не се интересувам по принцип за себе си от тази професия, ни се питам - какво толкова ви блазни в нея?
Това, поне на Запад, е непрестижна професия за ниско квалифицирани хора, много авиокомпании се лишават от услугите на т. н. „Бутачки на сок“ (така им викат разговорно) - пускат ти клипче за сигурността, което се разбира много по-добре от нософия английски на стюардесите...
Знам ли - голямо желание, голям наплив, а е професия за най-много 10 години - после ви „преземяват“ и гледат да се отърват от вас.
Според мен, след 10 години и без това няма да ги има стюардесите, даже и не повече от един пилот. Всичко се автоматизира, това е ненужен разход.
това поне е моето мнение.

188.   187 какво означава престижна и непрестижна професия.
Не е ли чест за един човек да бъде избран от хиляди, който кандидатстват за едно работно място. Да му бъдат оценени занията и личните качества. Да не забравяме факта, че възнаграждението е по-добро от "престижните професии". И само да припомня - живеем тук и сега. Много мога да говоря по тази тема... но мисля да спра до тук.

Главния герой е твоя филм си ТИ.

Жени

189.   Жени, на кой и-мейл адрес си изпратила CV и къде се проведе интервюто?

190.   Не смятам че си права в случай на авария (по машината или терористичен акт) единствения пилот (както спомена) какво по - напред да прави, да се отбранява или да управлява самолета (няма начин всичко да се автоматизира, ами ако трябва да се промени курса заради метеорологични условия или отново заради нападение има наистина много причини няма как това да се случи)? Също така много хора пътуват само заради присъствието на стюардесите. Доста по- приятно е някои да ти донесе напитката или храната и да ти каже една добра дума отколкото да натискаш копчета на машина. Ами хората, които ги е страх, но им се налага да пътуват машината ли ще ги успокой?

Исках да попитам дали ще е проблем, ако преди много време 1 - 2 години си пробвал марихуана (за интервюто става въпрос, всъщност по - скоро за медицинските тестове)?

191.   Жени, много те моля, кажи на кой и-мейл адрес и на какъв език си изпратила CV, къде и на какъв език ти беше интервюто? Благодаря ти предварително за информацията! Виктор

192.   184. Разгневена съм, защото има много фаршиви фирми, които лъжат хората (не става дума само в авиац. бизнес). Съжалявам, че го приемаш като някаква завист :)
Бивша съм, защото завърших Информатика и се занимавам със софтуер, а и защото вече имам семейство и не съм на 23-26 години. А в коя фирма съм работила няма никакво значение за мен, за теб и за аудиторията в този форум. Вероятността да се познаваме е твърде малка, от 10 год съм в чужбина. Типът самолет е този, който се ползваше и в Алиталия преди време, а именно - МD-83 ( McDonnell Douglas). Задоволих ли ти любопитството? Аз към теб нямам въпроси, защото не си ми интересен-а... По интересна е Жени, която ще даде повече инфо на хората, които се интересуват.

187 - Има нещо вярно в това. Не е толкова престижна професия, нито пък заплатите са като "едно време"... ;) Готино е, когато си още млад, за да обикаляш и да се забавляваш, но след време ти се иска нещо по-така, и на празниците да си със семейството и близките. Но също е крайност да се нарича "бутачка на сокове", защото тази професия има много тънкости и много отговорности. Животът на много хора е спасен благодарение на стюарди, които са си свършили както трябва работата.

Ралф, ако наистина си пилот ще ме разбереш за "пилотската" храна ;)

193.   Виктор, изпратих си CV-то на brusselsairlines. eu@gmail и мисля че този e-mail адрес е на офиса в Брюксел. Cv-то и интервюто беше на български език, и се проведе във Варна, където е базиран българския офис на авиокомпанията. Разбира се едно от изискванията е да знаеш английски език.
Обещавам да ви пиша, в случай че някой се откаже или не си вземе изпита.

Успешен ден
Жени

194.   Благодаря ти много за информацията, Жени!

195.   Официален офис на Brussels Airlines в България няма!

Ето ви съобщението, което е изписано на официалната страница на Брюкселските авиолинии...

"Jobs & careers
Aircraft Technician
Baggage Service Agent
BI/MIS/Datawarehouse Senior Manager
Fare Products & Fare Distribution Manager
Flash/HTML Designer and Developer
Ground Operations Cargo Supervisor
Ground Transport Driver 50%
HR Business Partner - Flight Operations Department
IT Business Solutions & Systems Support Manager
IT Infrastructure Architect
Maintenance & Engineering Production Team Leader
MOCC Coordinator
Passenger Service Agents (Brussels) (Part Time)
Reservation Agent for Call Centre
Responsible Structure Engineer (for fleet aircraft structures)
Store Keeper
Technical Support Engineer
Type rated Boeing 737 first officers
You can only apply for the positions published here above.
At present you will not be able to send your spontaneous application. Due to the large amount of CV’s we received during the last months, we prefer not to extend our recruitment waiting list.
Just a golden tip: take a look now and then to our website and who knows … maybe you will be the next person to join our team!

All cv's are administered via our on-line recruitment software. This means that no other application methods will be accepted in order to channel our incoming cv's and maximize efficiency in our recruitment process. Thank you for your understanding. "

1. Никъде не се пише, че се търси cabin crew
2. Листите с кандидати им са пълни и нямат нужда от някакви странни фирмички от Бг да им правят HR за набиране на персонал.
3. Брюкселските авиокомпании не извършват полети за БГ засега... Значи това лято няма да има никакви бази във Варна!!! Жалко за парите на Жени...

Правете си сами изводите :)

196.   c59542f728 - или още 159 , 161, 171, 172, 182 и т.н, пишещ от имената Алекс, Мариан и анонимен вместо да ми отговори на въпросите ми задава подобни и ръси епитети.

Много тъпо от твоя страна, защото тук Ай Пи-тата се виждат кодирано. Мислех си, че поне имаш малко акъл в главата като си решил-а, да подвеждаш хората да си дават парите на вятъра. Сега ставаш много лесен за откриване, а използването на фалшива информация и реномето на международна компания може да ти излезе солено. Решила съм да пратя мейл до Брюкселската авиокомпания по случая с Варненската псевдо фирма...

197.   Някой ще ми отговори ли? Дали ще е проблем, ако преди много време 1 - 2 години си пробвал марихуана (за интервюто става въпрос, всъщност по - скоро за медицинските тестове)?

198.   Нямаш да имаш проблем. До към някъде 3 месеца няма начин да те засекат. Единствено тест с косъм може да те хванат, но е прекалено скъпо и няма компания в света, която да го прави.

199.   абе 197 скрий се някъде
още малко ще питате, "ако в миналите си животи съм пушил дали ще е проблем"
за 1 2 годинии охоо си по чист от момина сълза

200.   Въпреки, че се забавлявам когато чета някой коментари и обяви за работа тук :) все си мисля, че е добре модераторите да поизтрият малко от коментарите по-горе. Целта на форума е хората да си помагат а не да си говорят глупости. Брюкселци летят до Солун. Летят до Букурещ, мисля и до Загреб, но до България все още не. Тази вечер си говорих с един познат и той също не е чувал дори да се говори за подобно нещо. За съжаление. Съвета ми към търсещите работа е да проверяват винаги информацията, която им се дава. А между другото ако въпросната авиокомпания някой ден се спре на България аз лично залагам за летище Пловдив. Незнам тия хора що се занимават с глупости, ама май си ни е родна черта това.
Ралф

201.   Ще ви поломя, никои до никаде да не пише. От Брюксел се обадиха и сте цитирали моето име. Създавате ми неприятности.
Жени

202.   Пак съм аз 23 (169) и др номера, които са против фаршивата фирма от Варна... (бившата стюардеса)

За да помогна малко на хората тук, ковито наистина си търсят работа в сериозна компания - Emirates (най-голямата и престижна авиокомпания в света) ще правят интервю в София на 26 Юни в хотел "Радисън Блу".

Може да пуснете заявка за интервюто на http://www. aviationjobsearch. com/jobs/cabin_crew/europe/cabin_crew_open_day_sofia_bulgaria-87045. html

И не трябва да плащате никакви пари, което е важно :))

Офтопик. Ралф, радвам се, че си се поразровил за инфо. Наистина Брюкселските авиолинии не летят до БГ. Писна ми от измамници, които използват младите хора...

203.   Здравейте специлано сикам да попитам 202. От скоро се интересувам от професията ан стюард, изчетох всички коментари и съм доста объркана :). Относно интервюто което сте писали, че предстои да бъд епроведено на 26 Юни в София, моля да ми кажете къде се пращат документите и трябва ли за да се кандидатства да имам сертификат за курс. Благодаря предварително!

204.   Може ли някой, който е работил (или има познати) за Emirates да даде малко повече информация за интервюто им как протича знам, че е на английски какво те питат какво ниво на английски изискват или просто да ги разбираш и после тестове, нужен ли е втори език? И какво точно представляват медицинските и психологическите тестове? Наистина нямам представа, а съм решила, че това ще бъде. Не се виждам като нищо друго.

205.   205 До 204. Напълно съм съгласна с теб. Тук няма живот за млади и образовани хора. Никой не бяга просто ей така. Желая успех на себе си и на всички които искат да работят тази професия. :))))))

206.   Здравейте на всички, искам да попитам дали някой може да ми даде сайт, в който да се кандидатирам. В момента съм студентка във Виена, не съм си в България, но искам да се кандидатирам в някоя авиокомпания, дали някой може да ми даде малко по-подробна информация какво точно трябва да направя. Малко помощ ще ми дойде добре:) Благодаря

207.   205 звучиш ми на моята възраст, ("Желая успех на себе си и на всички които искат да работят тази професия. :)))))) ") предстояща стюардеса, ако искаш пиши ми. За в бъдеще, дай боже, да си имам дружка. :) e-mail - roni_kalina@abv.bg

151-200 от 469