Споделена история от На работното място

Стюардеса
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 165102 пъти
Искам да работя като стюардеса, но не знам къде трябва да се учи и т.н може ли повече инфо! сигурно ще кажете че има търсачка и се извинявам но нямам време а и нищо не намирам. бих искала и мнение :) и ако може без обиди

Коментари

201-250 от 469

208.   Пак съм номер 23 (169). Кандидатствах през 2006 за Emirates. Интервюто беше в Белград.
Първият ден имаше нещо като представяне на компанията, общи въпроси и предаване на СВ-та. Като всеки, който предаваше своето СВ, трябваше да докосне с ръка залепен лист хартия на височина от 2. 20, може да се повдигаш на пръсти.
Вторият ден попълвахме разни анкети и след това ни разделиха на групи от по 7-8 човека. Караха ни да обсъждаме различни теми и ни поставяха разни задачки. На следващият ден имахме тест (логически), който е на английски (имаше и въпроси от ЕИ) и накрая трябваше да напишем есе на тема "Съжаляваш ли за нещо в миналото си и как би го поправил, ако можеше да върнеш времето назад".

Изисква се почти перфектен английски и много добра обща култура. На самите дебати, които се правят в групичките, интервюиращите много внимателно слушат всеки един от кандидатите и си правят оценка за него - Да или Не.

Това е сайта, в който всички авиокомпании публикуват обяви за работа. http://www. aviationjobsearch. com

209.   До номер 203, няма нужда от изкаран курс или сертификат. Дори и да имаш такъв на тях не ги интересува, защото всяка авиокомпания си има своите стандарти и своите типове самолети. Дори и да си бивш стюард - курс ще караш пак. Обикновенно целият трейнинг е 5 седмици. Медицинското се вади по-късно. На нас ни го направиха в болница на разноските на самата авиокомпания.

210.   Ако не бях семейна, бих пробвала: http://www. jobsagents. com/jobs/28063/1/cabin-crew-for-emirates-airline

Гуууд лак ;)))

211.   Благодаря ти N 23, а теб приеха ли те и знаеш ли някъде да намеря информация какво представляват медицинските тестове? Благодаря отново предварително.

212.   Здравей Ралф, ако все още посещаваш този сайт, много бих искала да се свържем на скайп, ако нямаш нищо на против разбира се, моят скайп е :like_a_virgin_

213.   Здравейте, аз също искам да работя като стюардеса, живея в Гърция. Владея гръцки и английски език. Ако някой има информация за гръцки фирма, какви са им изискванията, трябва ли да карам някакви курсова, какво е заплащането и колко често приблизително в месеца се налага да отсъствам от дома си. ще съм благодарна ако има отзивчиви хора които имат задоволяваща информация :) благодаря предварително - Адриана

214.   Ади, няколко въпроса към теб. Когато замина за Гърция знаеше ли гръцки, или там го научи? Мога ли да си намеря работа без гръцки със средно ниво английски? Има ли хубави гърци:)? Надявам се да ми отговориш, ще съм ти много благодарна.

215.   хубави и гърци, разсмяхте ме ...

216.   аз съм 214:) защо, няма ли хубави гърчоля?

217.   Хубави гърци - бол! Но положителните им качества се ограничават само в това - добрия им външен вид!

218.   пак съм аз:)знам, че станах много досадна вече, ако искаш не ми отговаряй, но с какво са по-различни от българите по характер? има ли нещо специфично за тях, което трябва да знам. интересувам се, защото ще ходя в Солун да уча. единственото, което съм чувала за тях е, че са много настоятелни, когато искат да имат една жена, но имат ли я, вече не се интересуват от нея. аз съм много трудна, така че това не ми е проблем. но нещо друго, ако ми кажеш за тях, ще съм ти благодарна:)

219.   Номер 23 съм. Да, аз бях одобрена. Много е важно как ще напишеш есето. Трябва да е по английските стандарти. Трябва да е структурирано в три части. Увод, основна част и заключение. За целта разпитайте хора, които са учили в англ. езикова гимназия или пък се разровете в интернет.

Отностно коментарте за гърците - красиви и грозни хора има навсякъде. Защо в БГ няма ли хубави мъже? Е, има и в другите държави... Мисленето ви е много ограничено. А тези глупости като му станеш жена и бла, бла са от времето на баба ми. Има и свестни има и много зле... Зависи в какви среди се движиш и какви мъже предпочиташ. Живяла съм в 4 държави и не виждам голяма разлика между културата на младите хора, границите на Европа отдавна не съществуват. Няма значение на държавата, националността или расата... Все пак мисля, че темата е за стюарди, не за любов с чужденец :)

220.   Здр, аз съм 214, 216, 218.
Ок, мерси много за инфото. Просто ми беше любопитно. Извинявам се, че се отклоних така от темата. Айде и аз ще кажа нещо по нея. Значи много ми харесва като професия. Но дори и не си мечтая за нещо толкова хубаво. Освен това съм супер тъпа и не е за мен.

221.   Адриана, здравей!
Разгръщах вестника и попаднах на една обява: фирма Goldair Handling набира стюардеси за летището на о-в Скиатос. Изисквания - First certificate in English ( Lower ). CV се изпращат на email hr@goldair-handling. gr, или на факс 210 3543743 ( код SK )
Дано съм ти била полезна и успех!

?. ?.

222.   Goldair Handling е наземен оператор, а не авиокомпания. Възможно е да набират наземни стюардеси, обаче.

223.   Нямам представа каква компания е. Просто видях обявата и я написах тук.

Е. Г.

224.   Здравейте, искам да попитам за стюардеса задължително ли трябва да си по-висока от 165? На другите изисквания, предполагам, че ще успея да отговоря. По професия съм психолог, имам доста спокоен живот, както и две малки деца и от доста време си почивам в къщи. Именно затова искам някакво разнообразие и по-динамичен живот. Някой има ли инфо за Аерлингус, тъй като живея в Ирландия? А по въпроса за гърците не мога да взема отношение, освен, че имат невероятна музика със смислени текстове и почти винаги пеят за любов:)

225.   До 224 - Не е задължително, може и 160 см, зависи от типа самолет, който използва авиокомпанията. Потърси в Rayanair.

Goldair Handling, наистина са наземен оператор. Лошото е, че много пъти договорът е 8 месечен, само за лятото. После пак трябва да си търсиш работа или да чакаш нов сезон и евентуално да те наемат.

Аз съм 23

226.   224 do 225:) Благодаря за инфото.

227.   Здравейте, някой има ли представа дали ако подпшеш договор с Emirates той е валиден четири години и през този период нямаш право да се върнеш в страната си? Така ми каза приятелка, а на мен ми прозвуча малко странно
Благодаря

228.   Разбира се че имаш право в отпуската си да си се връщаш колкото пъти си поискаш общо взето в отпуската нямаш ограничения.

229.   А през останалото време си в Дубай, нали?

230.   Не само зависи до къде летиш, след колко време ще се върнеш. Но тук по - добре може да отговори 23

232.   привет и от тук,

да попитам, възрастовата граница каква е за стюард, в бг аир, и уиз ?

Благодаря, ххх

233.   Мисля, че беше 30 години. По принцип е различно за всяка авиокомпания а моят съвет е да опиташ ако имаш желание, дори да си с 1-2 години над границата. Винаги се правят и изключения. Зависи повече от други неща.
Ралф

234.   aз съм на 30, и не съм първа младост.. И каде бих опитал.. спрял съм се на уиз и бг..
Мисля да им прати маил, с запитване.. иначе нямам никаква идея, каде и когаа.. набират ли, курсове..?
Цялата ми информация се базирата на прочетеното по горе.. :)

Благодаря Ралф, ххх

235.   Здрайвете,
моето желание е също да работя като стюардеса, моля, ако има хора, като Ралф, които са наясно с нещата и им се занимава да ми отговарят на многото въпроси, нека се свържат с мен : miminka@abv. bg
Благодаря предварително!

236.   Здравейте!
Прочетох всички коментари и ми беше много интересно. Желанието ми по принцип е да стана пилот (пилотка :Д), знам че темата е за стюардеси, но ако някой има желание и може да ми даде по- подробна информация за възможностите които имам моля да ме намери в скайп: kysmet4i, ще бъда много благодарна.
Успех на всички в начинанията им :)

(много ме зарадва факта, че темата все още се коментира :))

237.   здравейте,

направих запитване към бгаир но Уви, дори не ми отговориха на емаила, мисля да опитам и с уиз, за др компаний не се сещаm кадето да не изискват перфектен енглиш :)

късмет Миминка, и на пилотката..

п. с Мим, ако искаш направи едно запитване към бг-аиr, може на теб да ти се отвори късмета и пиши да кажеш.
В сайта им ще намериш къде да им пишеш ( jobs@air. bg )
това е майла на който можеш да им пишеш..

238.   http://www.jobs.bg/f1175011 :)

239.   За уиз и бг аир какво ниво на английски се изискава??

242.   ... Не мога да се стърпя да не напиша и аз нещо на Ралф... дори вече си го представям.... попаднах на статията случайно и дори малко наивни разговорите ми звучат много мило и искрено... дано всички тук да осъществят желанието си... а ти Ралф ще обърнеш ли внимание и на мен без значение, че съм минала възрастта за стюардеса... но не с много, разбира се... и дори да съм учителка изглеждам досущ като стюардеса...

243.   242 Право в целта, но хайде да не се задълбочаваме... В интернет пространството, всеки може да бъде това, за което мечтае :)

Аз съм номер 23

244.   242, не влизам често тук. Това, което си написала ме развесели малко. И все пак ако наистина искаш да ме попиташ нещо съм насреща. А между другото как изглеждат стюардесите? Аз успявам да ги различавам само докато са с униформа. :)
Ралф

245.   Здравейте! Много интересна тема! Имам две приятелки, които са стюардеси и двете започнаха от чартърни полети. Интересна професия, но според мен трябва отличен английски език. И двете ми приятелки знаят отличен английски, немски, френски и испански... А аз иначе кандидатствах за стюардеса на кораб :) и понеже знам гръцки език, добър английски и френски имах шанс да започна. Имаше курс във Варна, след който получаваш моряшки паспорт. Цената му беше 280 лв.

От кандидатите абсолютно се изискваше да могат да плуват. След това се минава психотест, пълни кръвни изследвания и т.н. Отказах се единствено от това, че тогава бях на 18 години и реших, че обикалянето на света с кораби не е по-важно от това да уча в университет... Но според мен ако реша отново да ходя на интервю за работа, която е по-авантюристична бих предпочела не летенето със самолет, а пътешествията с кораби.

Пробвайте се на кораб по- интересно е! Имам една приятелка, която е на корабите от 8 години вече, заплащането е по-високо! Желая от сърце успехи на всички стюарди и стюардеси настоящи и вече такива

Деница

246.   Имайте предвид драги ми, че стюадрската както и вс. останали подлежи на разследване

http://marica.bg/show.php?id=63192 евентуално ;))) се случват разни неща ...

247.   Интересна статия във вестник ''Марица''. Евентуално нещата, които се случват със някои стюардеси могат да се сучат на всяко работно място! Всички работници във фирми подлежат на разследване.....

248.   Здравейте! Преди 1-2 седмици попаднах на една обява за интервю за стюардеси, не беше уточнено към коя компания. Кандидатствах и ми се обадиха по тел да ме поканят на интервю. Днес трябва да си подам документи (диплома, автобиография и трудова книжка) а утре ми е самото интервю. Знам само, че ще бъде писмено по English общо взето на граматика и се заплаща 20лв, а резултатите излизали след 10 дни.
Успех на всички! :)
П.С. от гр. Варна съм

249.   248, по тази обява ли си кандидатствала?
http://www.jobs.bg/f1220002

250.   до 243 и 23... убедена съм, че си готина мадама и също като мен действаш по-същество не само тук...

251.   до Ралф... да оставим униформите настрани, тук не са ни необходими.... ;)... бих попитала нещо, което няма никакво значение за моето професионално развитие и все пак.. дали приличаш поне малко на онзи Ралф от филма, който не е пилот, разбира се... ако е така бих продължила с въпросите.... и не само.... от 242

252.   Да по същата обява :) и даже днес ми беше писмения изпит по English... резултатите си чакам на 15 септември... :)))

253.   252, би ли споделила какво представляваше писменият ти изпит по English? Казаха ли ти за коя авиокомпания се кандидатства? Когато получиш резултат от изпита и ако си го изкарала успешно, какво означава това?

254.   Целият ти изпит се състои от 60 въпроса с А-Б-С , граматика, past perfect, present perfect и т.н. не казаха за коя авиокомпания е, но доколкото аз разбрах не са за българските, но пак не съм сигурна може и аз да не съм разбрала, след това на 15 септември ти се обаждат да ти кажат дали си взел или не си взел изпита.. ако си го взел честито и след 2-3 седмици се явяваш пред комисия, само че този път изпита е устен по English introduce myself :)

255.   http://www.jobs.bg/f1230433

256.   Здравейте и аз бих искала да попитам някой неща, с които не съм много наясно. Догодина завършвам средното си образование, мога ли веднага след това да кандидатствам за стюардеса или трябва преди това да се запиша да уча няколко години някъде - (ако е така бих искала да знам къде) От всичко написано видях, че се води изпит по английски, но може ли например от матурата или от изпита да се вземе предвид оценката или на място ти дават необходимите неща и само английски ли включва да разбрах и за медицинското.. за сега толкова. Ще съм ви много благодарна ако ми обясните тези, привидно елементарни неща, но и неясни за мен, бих искала някой минал през това да ми обясни, отколкото да чета в интернет пространството. Благодаря.
Поздрави. ;)

257.   Кога пак ще набират стюардеси за Дубай, Абу Даби или Доха?

259.   Привет, момичета, момчета;)
Любопитно ми е някой присъствал ли е на подбора в Радисън преди седмица? Така и не се пристраших да се явя, макар че имах възможност като дата- понеже 212 см. ми се струва не по силите ми... шанс , какво да се прави !?

260.   Ти въобще знаеш ли за какво се отнасят въпросните 212 см?

261.   260: е, да разбира се, но пак не ми диостигат 3см.. ;((

201-250 от 469