Споделена история от На работното място

Стюардеса
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 165118 пъти
Искам да работя като стюардеса, но не знам къде трябва да се учи и т.н може ли повече инфо! сигурно ще кажете че има търсачка и се извинявам но нямам време а и нищо не намирам. бих искала и мнение :) и ако може без обиди

Коментари

301-350 от 469

316.   Да, аз съм поканен. На 14.03.12 ( сряда) .. честно казано нямам никаква идея, какво да очаквам от това интервю. Някой ако има инфо и желание да помогне, ще му бъда благодарен! поздрави Даво

317.   Да, аз.

318.   314, видях обявата на Bulgaria Air в jobs. bg и като на шега кандидатствах и ми се обадиха за интервю. Казаха ми да отида в сряда в 14. 00h.. Някои има ли представа колко дълго ще продължи самото интервю, защото по-горе четох че може да отнеме 3 дни, което малко не ми се вярва, но.. затова питам.

319.   318 как мина днес интервюто ти? :)

320.   Aвиокомпания Джетуинс набира кабинен състав за самолет Боинг 737 :

http://www.jobs.bg/f1378755

321.   Здравейте! Много моля, нека някой, който е бил на интервю за работа като стюард/стюардеса в България Ер, да каже какви условия предлагат - заплата, командировъчни и пр. Благодаря предварително!

322.   Здравейте! Искрено се надявам някой да види поста ми бързо, но дори и това да не стане ще се радвам да съм от полза. Днес бях на събеседване с кабинния състав в България Ер. Бяхме около 20тина души, казаха, ни че сме били "резерви". Обясниха ни условията - подписваш 3 годишен договор, защото ти плащат курса, 2 500лв. при неустойка. Аз съм студентка редовно обучение и се двоумя дали ще мога да съчетая двете неща. Прочетох нагоре, че не се лети всеки ден и бих искала да питам Пенелопе дали наистина е така. И доколкото разбрах от нейните думи (така и подозирах), компанията не търси много нови попълнения, но явно беше поканила повече хора, "за да си върже гащите". С горчивина си представям примерно как утре ще им се обадя и ще съм ентусиазирана и решена да поема по този път, а те ще ми кажат, че местата вече са запълнени и да пробвам някой друг път. Искрено се надявам да греша и щом са поканили толкова много хора, всички, които искат да имат възможността да опитат от тази работа :)

323.   Здрасти,тук няма да получиш особено много отговори,затова ти препоръчвам да пишеш тук http://www.airgroup2000.com/forum/viewtopic.php?t=1689&start=1155&sid=77efaeba43bd52e3bed5194611f48d3d
Аз също бях на интервю,но за съжаление май съм прекалено висок.Според мен е абсолютно невъзможно да съчетаваш редовно обучение с тази работа особено ако си в някой хубав университет и държат да присъстваш (при мен например присъствията на упражнения са задължителни) според мен ще трябва да се преместиш задочно.. Аз пък мисля,че търсят много хора,защото сега лятото има повече полети,но зимата може да останеш без работа.. Когато аз ходих на интервю преди 2-3 седмици взеха 50 човека,а сега продължават да се провеждат интервюта,което ме навежда на мисълта,че им трябват много хора.. А правилно ли разбрах или трябва да си резерва постоянно?Това означава ,че не можеш да мръднеш никъде и ако ти се обадят веднага тръгваш.. и въобще ще ти плащат ли затова нещо?

324.   Здравейте! Аз знам, че им трябват 70 души.

325.   Здравейте, аз бях на интервю в понеделник и още във вторник ми изпратиха отговор - за съжаление не съм одобрена :( - интервюто беше кратко - поискаха ми да разкажа за себе си, за предишната си работа, попитаха ме дали съм обвързана и дали имам желание да се развивам в тази професия. След това ме попитаха и на английски да разкажа за последната книга, която съм чела. Това, което ми направи впечатление е, че не им трябваха дипломите ми от бакалавър и магистър, а искаха само тази от средното ми образование. Освен това бяха много неприятно изненадани, че съм напуснала от предишната си работа, а не са ме уволнили примерно. Попитаха ме и колко съм висока, но мисля, че може би съм по-висока от нужното.
Бяха много любезни, особено момичето, тъй като бяха мъж и жена, но за съжаление не ставам :) - все пак ми отговориха! И на мен ми направи впечатление, че днес пак са пуснали обявата, макар че до колкото разбирам от доста време провеждат интервюта. Не знам защо, но си мисля, че не им трябват много хора с висше образование и стаж, а по-скоро студенти само за сезона. А може би съм стара на 25 за тази работа! :)
Успех на всички!!!

326.   Аз съм 323.
Не, не трябва да съм резерва постоянно. (Била такава категорията, защото изпитващия е преценил, че някъде си се поизложил леко, казаха, че най - вероятно с някой език) Разбрах, че като всички ще се кара курса и после ще си работиш нормално, но при всички положения трябва да си на линия денонощно (при отсъствия на колеги, смяна на кадри). Без значение дали си в почивка или не. Мен ме устройва за лятото, но уча в хубав университет и сесията ми е юнска, което доста усложнява нещата. Бих се записала задочно, но за моята специалност няма такава опция. Защо да сте по - високи от нужното? Аз мислех, че има само горна граница. За годините по - горе прочетох, че ограничението е 30. Предполагам, че може би търсят хора с повече езици. И като завършек да кажа нещо хубаво за някого - едното момиче, което изпитваше беше много мило и любезно, което ми направи много добро впечатление.

327.   Здравейте! Интересува ме дали е станало дума какво е заплащането по време на интервютата в България Ер.

328.   Да и тази, която мен ме изпитва беше много печена едно момиче с къса коса. Ами може, в тоя новия самолет е много тясно, но в старите не знам.. Може би е за добро знам ли... Ще си гледам образованието и това е... така или иначе там ще те изритат като минеш 30 така че..

329.   Не е станало, но аз знам. Новите служители си докарват горе долу 1000 лева. Има нещо като 2-3 евро на час и 3 евро на кацане, но не съм сигурен точно за цифрите. Преди им даваха и ваучери за храна, но нищо такова. Факт е и че им бавят командировъчните ( по-голямата част от заплатата) от няколко месеца

330.   И аз чух, че е нещо като това, което каза 329, атрактивно е според мен, особено в днешно време. Работата е хубава, предлага много възможности. Но в замяна трябва да влагаш усилия и време, пък и си е до години, но предполагам после не е трудно да се преквалифицираш. Аз със съжаление се отказвам за сега, за да си поуча малко, че се оказва трудно съвместимо с ученето, пък силно се надявам след някоя друга годинка да ме искат пак. Отново пожелавам успех на всички и не се отказвайте. Има много компании, различни заплати, различни изисквания :)

331.   Здравейте, днес бях на второ интервю в БГ ЕЪР, одобрена съм. От компанията ми обясниха, че трябва да заплатя медицинския преглед от 380 лв, като ми обещаха, че след това минавам обучение от 30 дни на стойност 2500лв, което те ще заплатят. Но се опасявам, че назначаването става предимно с връзки и авиокомпанията печели от всеки 'одобрен кандидат' процент от тези 380лв.

332.   331, ако ще караш първоначален курс за стюардеса в Институт по въздушен транспорт (ИВТ), медицинските прегледи (КАМО) в поликлиниката към Национална многопрофилна транспортна болница "Цар Борис III" са на обща стойност 355, 70 лв. От регистратурата трябва да си купиш медицинска книжка (мисля, че така се казва), която струва 10 лв. А това, че от авиокомпания "България Ер" ще ти поемат разноските за курса, е хубаво, но сигурно ще те обвържат с договор за няколко години и ако решиш да напуснеш преди да изтече, ще трябва да им дадеш парите. Казаха ли ти каква заплата ще получаваш и какво е стойността на командировъчните, които ще ти изплащат?

333.   Здравейте, искам да попитам за наземни стюардеси, ( което е доста общо казано) мога ли да кандидатствам в компании като Fly Emirates i Qatar Airways, след като нямам опит? Може да има някакво обучение след като те изберат по документи?

334.   332, договора е три годишен, със заплата 600лв, плюс 4€ на кацане и 3€ на час във въздуха, нощувка в БГ е 24лв, нощувка в чужбина-35€.

335.   334, благодаря за информацията. Под нощувка 24 лв. в БГ и 35 евро в чужбина, какво имаш предвид? Това командировъчните ли са? То май никъде не се нощува. Излиташ, кацаш и се връщаш обратно. Например, летиш до Мадрид и обратно. Приемаме, че полетното време е 3 ч. и 30 мин., т. е. общо 7 ч. х 3 евро = 21 евро + кацане в Мадрид и в София - 2 х 4 евро = 8 евро + командировъчно - 35 евро = 64 евро. Правилно ли съм разбрал? Заплатата - 600 лв., това е основната или чисто?

336.   Чисто 600лв. 35€ и 24лв се изплащат само при нощуване, което се случва рядко. 29€ се заплаща полета.

337.   Ясно, разбрах. :)

338.   Имам един въпрос, някой ще започва ли курс от 23 април? Обадиха ли ви се?

339.   Аз

340.   радвам се, на вас обадиха ли ви се? Защото още не са ми се обадили за информация.

341.   Да, обадиха ни се да отидем на среща в сградата на Бгеър в петък в 11ч. за допълнителни обяснения.

342.   ясно, а може ли да ми дадете номерът от който ви звъннаха, имам един въпрос към компанията.

343.   Здравейте, един курс започва от 23. 04 а другата дата беше май месец, някой знае ли коя дата е?

344.   За кой самолет е курса от 23. 04? Airbus ili Embraer?

345.   Мисля че казаха 20 май :)

346.   Курса които започна на 23. 04 е за Embraer. Следващият курс започва на 14. 05 които е за Airbus.

347.   Не мисля, че инфото ви е точно. Доколкото знам има само един курс за Ембраер, който започна на 10. 04 и това е.

348.   мисля че информацията е точна относно датите, казаха ми че съм за Airbus и сега чакам да ми се обадят тези дни до 14. 05

349.   има ли хора които ще карат курс от 14 май?

354.   Здравейте, :) аз имам един въпрос, понеже и аз искам да се занимавам с това.... С какъв ръст трябва да е една стюардеса? навсякъде ли е от значение?

355.   Не по-малко от 165-170 см.

356.   Dо 354,
Ръстът има значение. Може да има малка разлика в изискванията на различните авиолинии. Провери в уебсайтовете им в Кариери.
За всеобщо успокоение, някой авиолинии предпочитат по- ниски момичета. Да кажем грубо, че под 160см ще е много трудно ако не и невъзможно да си намерите работа като стюардеса.

357.   В сайта на Етихад пише, че трябва да можеш да стигнеш 210 см (на пръсти), без обувки. ''•Able to reach 210cms without shoes. ''

358.   До 357. На пръсти и с протегната една ръка ( и пръсти :D)

359.   Сигурни ли сте, че може да се повдигаш на пръсти??? Моя приятелка беше на Open Doors за Emirates май месец и каза, че се събуваш и протягаш ръка, но не отлепяш петите от земята! Ако някой знае нещо друго, моля да сподели. На мен това ми е основната спънка :(

360.   наистина трябва 210см. с изпънати ръце и на пръсти.. аз ходих на интервю за Qatar Airways... одобриха ме първа от всичките -стотин кандидати....
прецаках се само на есето.... :(
доста гадно :(

361.   До 360- ще кажеш ли как протече интервюто и каква беше темата на есето? Благодаря :)

362.   359. Да, аз съм одобрена от Емиритс, можеш да се повдигнеш на пръсти

363.   Do 359:
Kолко си висока?
Меренето на рьста протича различно в различните авиолиний, а дори и в една и сьща авиолиния в различни години. Не пречи да кандидатстваш. Изключения се правят, стига да ги спечелиш с присьствие и грация.

364.   До 363:
Висока в моя случай не е подходящ епитет :( - 155см. Ти ми връщаш надеждата- благодаря, за което :) Много усилено се подготвям за интервюто във всичките си нива, дано ни се сбъдне на всички мечтата :))))

365.   До 364
Кандидатствай за Fly Dubai tuk: http://careers.flydubai.com/en/careers/vacancies/
Изискването е 158см, нискобюджетна, но много добре уредена авиолиния. Ще се чувстваш добре там, а като натрупаш опит може другите да си затворят очите за рьста.
Тук сьщо ако се отворят места
http://www.rakairways.com/about-us/jobs/page/2/
Потьрси в youtube видео за job interview, ще ти е от полза.
Кьсмет

366.   365- Благодаря ти МНОГО! Ще имам предвид информацията ти! :)

367.   Мой приятел ми каза, че негова позната наскоро кандидатствала в някаква авиолиния в Дубай и са я одобрили и след 1 месец заминава там да работи.. И това интервю се провеждало на всеки 6 месеца, но така и не разбрах за коя авиокомпания и как е станало всичко. Някой ако знае за какво може да става на въпрос?

Р.

368.   Как става? !!! Избирате си в коя авиолиния искате да работите, влизате в сайта на авиолинията и си подавате документи. Ако сте одобрени, те ще ви кажат къде, кога и как да се явите на интервю. Особено в близкият изток има изобилие на работодатели. Как да се подготвите е това което трябва да ви интересува, защото 1на грешка може да ви коства много. Намерете ресурси и се подгответе. Други странни въпроси които чувам са: колко добре трябва да знам английски- отговор: Много добре. Трябва ли да живея там където е базирана авиолинията-ДА, или поне толкова близо, че да можете да стигнете до летището до час.
И да се провалите, кандитатствайте на всеки 6 месеца, навсякъде където сте си харесали.
Успех на всички и бъдете малко по предприемчиви!

369.   Авиокомпанията е Emirates.

301-350 от 469