Споделена история от На работното място

Стюардеса
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 165101 пъти
Искам да работя като стюардеса, но не знам къде трябва да се учи и т.н може ли повече инфо! сигурно ще кажете че има търсачка и се извинявам но нямам време а и нищо не намирам. бих искала и мнение :) и ако може без обиди

Коментари

401-450 от 469

424.   Здравейте, от известно време чета доста по форумите за това какви са изискванията за стюардеса. Имам следния проблем опитах се да направя регистрация в сайта на Emirates airlines. Попълвам всичко както трябва и както е по указания, но не ме допуска да се регистрирам. Цялата гимнастика я правя за да успея да се регистрирам за open day в България. Някой може ли да ми помогне?
Благодаря предварително!

425.   423- Аууу, колко дъъъъълго слово, тотално off-topic. Предполагам, че на всички с малко повече багаж на втория етаж им е станало ясно, че в БГ ер има цял отдел от платени драскачи по форумите, който при всяка критика за "божествената" авиокомпания настръхват. Ще ви кажа просто, че сте смешни, звучите непрофесионално и меко казано прекалявате. Всички свързани с авиацията вече научиха повтаряния от вас като мантра рефрен... "не мрънкайте за командировки, работете за каузата, като Ботев и Левски трябва да сте... "наизуст! Няма да коментирам споменаването на тези светини за България в този контекст, всеки сам да си прави изводите. Интересно ми е как попаднахте точно вие в този форум и какво ви накара да дадете неграмотното си в авиационен план мнение? И къде тръгнахте да се сръвнявате с големите в авияцията, като сте толкова наясно с нещата, защо и вие не намерихте работа за "дъртите" си стюардеси?
Мили момчета и момичета, помислете си дали ви се работи в такава "полицеиска" фирма. Мога още много да говоря, но спирам, защото не желая да превръщам това хубаво място за споделяне в арена на мутренски нападки от ваша страна! Няма да ви отговарям повече, независимо с какво ме нападате, вашият арсенал ми е известен, а на вас известно ли ви е, че въпреки огромните ви усилия да опровергаете и покриете цялата гнилост зад прекрасната фасада, всички в авиационния сектор се смеят на вашите служители за това, което търпят. Другите глупости, които сте писали(лекари, хирурзи, стрес, ниво на английски, усмивки, сезонна работа и т. н. ) няма какво да ги коментирам, всеки докоснал се до този "неквалифициран", 1-ва категория труд, е наясно с липсата на смисъл в аргументите ви. Приятно цъкане пред PC-то, аз отлитам... кой за каквото е учил ;)))))

426.   Наистина.... супер смешно "слово", принизяващо професията "стюардеса"! Неквалифицирана, временна, за млади хора-тук наистина личи отношението на „България Ер“ към стюардесите им! Млади, прекрасни хора, ако сте решили, че това е вашето призвание забравете тази псевдо авиокомпания. В България си имаме няколко други, които не са никак лоши БАК, ВИЯ и БИЕЙЧ, а най-добре бягайте в голямата чужбина!

427.   Изчетох цялата история тук и не намерих отговор на простичкия въпрос - заплатите и условията в УизЕър? :)

428.   незнам колко езика максимално. но поне един трябва да имаш!

429.   427, мен ме интересува същото - заплатата и условията в Уиз Еър. Също така, интересува ме как протича интервюто за работа. Във вторник ще има ден на отворените врати в София.

430.   427 Около 1200 лв първоначално и много бачкане.

431.   1200 лв. заплата в Уиз Еър? Абсурд! Повече взимат.

432.   431 Информацията е проверена и сигурна, първите 6-9 месеца е толкова, после вече не си джуниър и стига до 1800 в по силните месеци.

433.   За Wizz Air тази заплата му се струва ниска, но щом е проверено и е достоверна информацията, явно е така.

434.   Мили момичета и момчета... ако парите са единственото, което ви вълнува в тази професия, а виждам, че това са ви основните въпроси, това не е вашето място! Насочете се към друга професия! Авиацията е любов, тръпка, страст... не я принизяваите до заветните 1000 лв.

435.   И аз мисля като 434! За мен парите нямат значение колко ще са и колко ще взимам.. Авиацията или ти е в сърцето или не.. Надявам се съвсем скоро и аз да се присъединя към "летящите момичета".. :)

436.   Здравейте! Вярно ли е, че Ер Виа е купила нови, по-големи самолети, с които ще се изпълняват полети до Торонто?

437.   Нека някой, който е наясно да отговори, би било чудесно, ако е вярно. Ако някой знае как да си кандидатствам за работа там след като нямат обявени интервюта също може да сподели ;))) Много ми се работи за тази фирма...

438.   Тази информация е грешна за новите по-големи самолет. Също така си мисля, че няма да правят нови попълнения тази година, но все пак следи за интервю :))

439.   Искаш да работиш това заради дрешките, иначе сигурно дори не знаеш в какво се състои работата. Ще останеш разочарована, това е една повърхностна професия и трябва да имаш много връзки да се качиш на хубав самолет и да летиш извън България.

440.   439. от опит ли говориш или? ... само май си чувал/а. Айде малко по-сериозно. Нито е повърхностна професия, нито е трудно да я работиш, било то извън България. Желание се иска... и може би мъничко късмет :)

441.   След като съм писала "в тази фирма" значи работя тази работа в друга фирма... мисля, че е логично.... няма нужда да ми обясняваш кое е повърхностно, големи разбирачи станахте всички, аз си обичам работата и не ме интересува, че за някой е повърхнустна. Колкото за това къде я работиш, точно обратното е за чужбина не ти трябват връзки, а само качества и то доста и конкретни! А ако имаш предвид полети на български авиокомпании, те всички са с еднотипни самолети и всички правят външни полети... и целият им състав е бреветиран за всички типове самолети... очевидно е, че си мнооооого далеч от тази сфера, затова по-добре не се изказвай.

442.   Забавлява ме патоса, с който се пише в тази тема :D

443.   Само да попитам, има ли изобщо вероятност, ако си едва едва 160 см, но пък много чаровно и весело момиче, да получиш работа като "кабин крю"?

444.   До 443 - разбира се, че имаш шанс ;) Аз съм 155см, но ми е мечта! Ще се опитвам до дупка. Съветвам те да повярваш в себе си и да не се отказваш! Успех ;))

446.   до 443, аз съм 161 см и от 5 г работя като стюардеса за емирейтс и имам колежки доста по-ниски от мен :)

447.   Към 446, искам да те попитам как мина условието за 212 см като си висока 161 см? Питам, защото аз съм 160 см и мислех, че няма смисъл да се пробвам за Емирейтс.

448.   446 и аз искам да те попитам същото. Знам, че теста с височината е много стриктен. Аз също исках да се пробвам за Емирейтс.

450.   условието 212 см за Emirates е с вдигната една ръка и на пръсти, момичета. И аз съм 160 см и също имам доста по-ниски колежки.

451.   Здравейте,

аз също съм висока 161 см, и работих за Emirates няколко години. Мога да потвърдя коментара на 446, че има действително по-ниски колежки там :) Аз лично едва стигнах изискването за 212 см на интервюто ( просто около сантиметър не ми достигна ). Предполагам, че ако действително харесат някой, това че не е достигнал за малко 212 см не е проблем.
Така че, момичета успех и ако наистина имате желание не се отказвайте :) Повярвайте ми имаше доста хора, които ми казваха, че съм прекалено ниска или слаба и нямало да ме вземат в арабска авиокомпания. Работих там 4 години :)
Успех на всички :)

454.   Здравейте! Някой може ли да ми даде информация кога ще има първоначален курс за стюарди/стюардеси в ИВТ? Благодаря предварително!

455.   Здравейте! Токущо видях, че на 13. 07. 2013г (събота) ще има Open Day за Emirates в х-л Кемпински. Някой ще ходи ли? Интересно ми е как се подготвяте, защото мисля, че е време да се пробвам ;) Успех! (особено на нисичките кандидатки като мен) :)

457.   A някой знае ли, дали за да се явиш на интервюто на 13. 07 е задължително да бъдеш извикан или да получиш някакъв одобрителен емейл от emirates. com? или може и да се явим без такова одобрително писмо????

458.   Може без писмо.

460.   Здравейте!
Изчетох всички коментари, има интересни и разнообразни мнения . Аз отдавна искам да се занимавам с тази професия на "летящите момичета". От това което прочетох до тук разбрах, че не е необходимо да ходя на предварителен курс, защото самите авиокомпании при всички случаи си провеждат техен? Ако съм в грешка моля някой да ме поправи. Имам и друг въпрос трябва ли да предостваяме сертификати за езици или е по важно просто да знаеш езика? Благодаря и успех на всички :))

461.   Ех, това да лета винаги ми е било голямата мечта. Да пъти съм кандидатствала за стюардеса и двата пъти не стана :-( и явно това ще си ми остане болна тема завинаги, защото вече съм на 31 и май нямам много шансове. Пък и се омъжих и вече не съм толкова свободна да кандидаствам на всякъде. Ех...
Жалко, че от Wizzair така и не ме потърсиха, а в България ейр ми казаха, че без връзки почти нямам шанс.

463.   Бих искала да знам, дали стюардесите имат хубави заплати до колкото прочетох всички питат за това ама конкретен отговор няма, някоя стюардеса няма ли да ни каже всичко конкретно трябва ли да учиш нещо специялно за стюардеса или просто ти трябват 2 езика и средно образование? ! Също тъка искам да попитам често ли се случва при стюардесите а отсядат на хотел в друга държава? Ако има някой запознат със работата като стюардеса моля да ми отговори на въпросите попринцип работата като стюардеса ми се стува много хубава! :)
Благодаря ви предварително, извинявам за правописните грешки!
- Пами

464.   Здравейте. Аз имам въпрос относно татуировките- аз имам една на лявата китка, около 6-7 см е. Бих помолила някой от запознатите или тези, които имат опит, да ми кажат това би ли било сериозне проблем за одобрението ми? Вярно е, че пише да не е на видими места, не знам и дали униформата покрива цялата китка, но винаги бих могла да сложа часовник, примерно.
Аз питам от любопитство, не съм одобрена или нещо подобно, даже не съм и кандидатствала още.
Благодаря предварително на всеки, който ще отдели време да ми помогн, до колкото може.

Поздрави,
Вили

465.   До 463, на всичките ти въпроси има отговори, и НЕ, не си извинена за правописните грешки. До 464, да татуировка на китката е проблем. Униформата е с къс ръкав (поне на 90% от авиокомпаниите) и татуировки се приемат само на скритите части от тялото. Часовник не върши работа.
Поздрави.

466.   До 464, татуировката на китката можеш да я прикриеш с часовник, защото аз работя като стюардеса от няколко години и също имам татуировка на китката, но я прикривам с часовник.

467.   До 463: Има момичета които напускат работа, сменят държавата, идват и още по време на тренинга ги връщат в къщи за срита с часовник татуировка. Не си струва разправията. До 466, извадила си ктъсмет. В повечето авиолинии това не минава.

469.   Благодаря ви за бързите отговори.
Но как така ще ги връщат заради татуировка? Та нали hr- ите в началото ясно питат и си отбелязват кой какво има.

470.   до 469: Връщат такива които са излъгали. А ко?то си е казал на интервюто му казват да кандидатства отново когато махне татуировката.
Има камуфлажни гримове, водоустоичиви, но тренинга обикновено е мн. интензивен и трябва да си мн. мотивиран, че да мислиш за камуфлаж когато не ти остава време да се наспиш.

471.   На 31 години съм, винаги съм мечтала да работя като стюардеса, в същност 2 пъти съм кандидатствала за стюардеса, веднъж във wizzair и веднъж в България еър, но и двата пъти не стана. Та ако някой е запознат, кажете ми има ли смисъл да продължавам да преследвам мечтата си или ще трябва да се примиря, че до края на живота си ще остана на земята, образно казано.

472.   Ще бъда напълно откровена с теб и за двете фирми проблемът е възрастта ти. За БГ ер забрави, казвам ти го като човек работещ там. Тенденцията е да се наемат около 20-те, за да им се дават ниски заплати и са на временни договори, за да могат да ги махнат, когато желаят. В Уиз е горе долу същото. Без опит на тази възраст трудно ще стане. Пробвай чрез връзки и познати. За Емирейтс и Катар имаш шанс, но пък трябва да покажеш сериозни качества. Помисли си дали си струва изобщо, не знам какво работиш, но на тези години би трябвало да си се ориентирала в някакво поприще и да се развиваш в него.

473.   Ама когато кандидатствах бях на 27-8, т. е. под 30. И си ми остана като незбъдната мечта. Сега си имам друга работа, но не ми е по специалността и честно казано вече взе малко да ми омръзва, работя в тази фирма вече близо 3 години, пък и заплатата не е кой знае каква...
Та се чудя дали не е време да си потърся нещо ново и тогава реших, че не е лошо да последвам сърцето си да полетя. Ама ти направо ме поля със студен душ. Въпреки, че знаех че за България Еър се искат връзки. То пък къде ли не се искат в България? Ужас! И точно за това не стана миналия път. Защото кандидатствах без да съм някаква на някого.

474.   до 473 - мили дете, следвай си мечтите извън Бг. Не съм в тази система, човек на възраст съм и едно разбрах тук няма смисъл да се прави каквото и да е.

475.   В БГ ер става и без връзки, но трябва да си около 20 до 25 и не си струва, честно ти казвам, ще ти плащат смешни пари, за тази работа, преди ТИМ да я купят не беше така и си струваше сега всеки се чуди как да се махне от там. Щом не си удовлетворена от сегашната си работа пробвай се за Емирейтс или Катар. Сигурно скоро ще имат Open Day.

476.   А знате ли как стои въпроса със зрението и лещите? Бях чела някъде, че в Емирейтс не биха те взели, ако имаш над еди какъв си диптър.
Ще се радвам, ако запознатите споделят мнение.

Вили

479.   Здравейте дами и господа, млади и стари, аз не имате проблеми, че парите могат да решат, че не е нужно да се притеснявате повече наред, всичко, което трябва да направите е да се свържете с нас по електронната поща, както johnlutherloanfirm1@gmail. com
така че ние можем да ви помогне наред...
Добре дошли ние те обичаме...
отношение на
Г-н Лутър

488.   В България само ИВТ (на летище София) ЗА СЕГА правят курсове. Ще ти вземат паричките и толкова, работа не осигуряват. Първо трябва да се договориш с някоя авиокомпания, че ще ти осигури работа, а в най- добрия случай може да ти плати и курса (но това е 6-ца от тото). Успех и не се подлъгвайите по гголи обещания, всичко е пари.

489.   Здравейте, хора! Бих искала да ви попитам дали сте наясно какви заплати получават стюардесите от трета класа например? И също така съм чувала, че освен заплатата стюардесите получават и различни почивки осигурени от авиокомпанията.. това вярно ли е? Благодаря предварително за отделеното ви внимание ;)

490.   Мечтата ми от малка е да стана стюардеса, винаги съм харесвала тази професия и всикчо като цяло свързано с летенето. :D Знам перфектно англ. ез. и немски. Мисля, че ще се справя на тестовете. Също така съм си и доста високичка (ок. 173 - 174), но това което ме притеснява е, че имам операция от апандисит, тя ще бъде ли проблем или не? Също така бих помолила ако някой знае да ми каже горе долу от какво се състои псих. тест. Благодаря предварително!
С. Б.

491.   Здравейте,
Някой от вас знае ли дали има конкретни изисквания за зрението за стюардесите на БГ авиолинии? Знам, че преди време е имало изискване за перфектно зрение, но чух, че може и да е отпаднало вече се приемат кандидати с лещи в границите между -4 и 4 диоптъра. Имате ли някаква информация по въпроса?
Благодаря предварително :)

401-450 от 469