Споделена история от На работното място

Стюардеса
преди: 15 години, 1 месец, прочетена 164862 пъти
Искам да работя като стюардеса, но не знам къде трябва да се учи и т.н може ли повече инфо! сигурно ще кажете че има търсачка и се извинявам но нямам време а и нищо не намирам. бих искала и мнение :) и ако може без обиди

Коментари

1-50 от 469

1.   намираш време да пишеш в сайта а не намираш време да потърсиш инфо ??? как да разбираме това ?????
ти май чакаш някой да ти поднесе всичко на готово ? ак ое така не си уцелила мястото
хайде с здраве

2.   не е така търсила съм в търсачката но не намирам това което искам а и а аз искам и мнение на някой който учи това ... казах нямам време да разгледам цялата търсачка

3.   и за твоя информация мили човече в момента също търсих но както казах искам мнение на хора които учат работят и т.н разбираш ли ?

4.   Мило момиче за стюардеса се карат специални курсове, но имай предвид,че трябва да бъдеш в перфектно здаве. Ако все още се интересуваш ще ти дам някои наставления.

5.   Да бих желала мн благодаря

6.   Аз съм пилот. доколкото знам курсове за стюардеси има в БВЦ (Български въздухуплавателен център). Намира се на летище софия. цента на курса, мисля беше нещо около 2000 лева. изкарва се за месец. не ми е много точна информацията. просто нещо такова ми се върти в главата. обади се и провери най-добре.

За здравето-не са чак такива изискванията не се притеснявай. стига да не ти става лошо при пътуване... мн съм уморен в момента и моля да ме извините за правописа. ако има възможност ако искаш ми остави скайпа си и при удобен случай ще ти пиша ако имаш други въпроси. Поздрави. М25

7.   Здравейте, аз също искам да работя като стюардеса,... потърсих в нета подробности,но в същност почти нищо не намерих,което да ме задоволи(като инфо).Много ще се радвам, на отзивчивите хора,които биха ми помогнали с информация относно курсове,изисквания и т.н....
Благоадря ви предварително
:)

8.   Добре де, по-горе под номер 6 съм казал доста неща. На вас каква информация ви трябва по-конкретно? Оставете ако искате някакв скайп и ще се питам да ви отговоря на въпросите или пишете тук но по-конкретни въпроси. Ако ще ставате стюардеси се научете да бъдете малко по-конкретни,когато има проблем. :) Поздрави!
Ралф

9.   tedy_86 това е скайпа ми :)

11.   Aко може,Вие си дайте скайпа :)
предварително благоадря

12.   diana_zavarinova

13.   Ех, не спряхте да му се натягате. :)

14.   Номер 13, кви са тия коментари? :))
Ралф

15.   Здравейте на всички :)! Аз сам момиче,което също като вас иска да стане стюардеса. Проучих нещата за Emirates airlines. Тяхното интервю мина пред около 2 седмици. До колкото разбрах са се явили към 150 момичета,по нататък какво е станло нямам идея. Миналата година проучвах за Bulgarian air,и наистина има такъв курс,който струва 2000лв,само не ми стана ясно дали след това е сигурно,че ще те вземат на работа или има вероятност вапреки курса да не те наемат. Все още нямам инфо за това:) С най-добри пожелания-Илиана :)

16.   Aз съм на същото положение , сега като прочтох коментарите ще се поразровя малко повече , но ако може искам да говоря с този пилот , защото той има много повече информация и опит отколкото е написано в нета . Само трябва да му се задават точните въпроси :)

17.   Илиана, този курс не ти гарантира абсолютно нищо. Но, това не трябва да те отчайва. В момента ситуацията е малко сложна. България еър сега съкращава 15% от персонала си. В световен аспект е сложно положението, знаеш. Да се надяваме до година да излезнем от тази криза. Но авиация е имало и винаги ще има. Винаги е имало и спадове и силни моменти. Ако наистина си решила да се занимаваш с това и имаш упорството и ината, ще успееш. А номер 16 ако иска нека си остави скайпа, с каквото мога, бих се опитал да бъда полезен. Поздрави на всички за избора ви :)
Ралф

18.   За момента не знам как бих могла да бъда избрана точно аз сред толкова много кандидатки. По скоро си мисля,че ако имах знания за език като арабски бих имала някакъв силен шанс, но при положение, че има много по-силни кандидатки от мен ....... реалистка съм за момента, но това не ми пречи да си го мечтая :) все пак всеки си има своя път и трябва да го следва независимо колко труден изглежда....Илиана

19.   Илиана, защо се подценяваш толкова?! :) Незнам, ако си решила найстина да се занимваш с това според мен няма как да не успееш. Ако мога с нещо да помагам казвай.

20.   Не, че се подеценявам просто гледам обективно и мисля,че иначе си мисля колко много ми се работи някаква работа свързана с пътуване,но за сега съм така :)Не мисля че можете да ми помогнете, но благодаря все пак. Добре е все пак да следя в такива форуми как стоят нещата с летенето :) Илиана :)

21.   Sега като си чета първото изречение ми е доста странно :Д,но смисалът пак се разбира :Д Илиана

22.   Да, мисля че се разбира :)))
Ралф

23.   Била съм стюардеса, знам как стоят нещата. Първо никога не плащай за курсове и т.н. защато според нормативните наредби на авиацията в целият свят това е забранено. Може да изкараш много курсове, но те няма да ти влязат в употреба, защото всяка авио компания си има своите специфични стандарти на обучение, както и различен тип самолети, с които работят.

Най-прекият и най-сигурният начин е да следиш сайтове като този http://www.aviationjobsearch.com/
В него са събрани всички авиокомпании от цял свят, които периодично публикуват обяви за набиране на персонал. Може да кандидастваш он-лайн като попълниш километрични бланки с възможно най-пълна информация за теб, внимавай има много подвеждащи въпроси и т.н.
Английският ти трябва да е перфектен или поне на много добро ниво, ако знаеш втори език това вече е плюс.

Физически трябва да си добре, има и психически тест, ако те поканят на интервюто. Външният вид не е от значение, просто трябва да си над 165 см и с нормални кг, да си добре облечена - със сако и пола до коляното, черни класически обувки на ток от 3 до 7 см. лек грим и приветлива усмивка.

Ако те поканят на интервю си късметлийка. Следват доста тестове по анлийски, др езици, психологически тестове, есета, дори логически задачи. Интервюто на Емирейтс например беше 3 дни.

Ако бъдеш одобрена, ще бъдеш подложена на 5 седмичен курс и след като го завършиш с над 80% ще трябва да направиш няколко тест-полета и чак тогава може би да ти бъде връчен договор. От първите ти заплати ще бъде приспадната сумата за курса, но при някои компании той е безплатен. В повечето случай варира от 600 до 1500 евро.

В България Еър е много трудно да се уредиш..затото там е всичко е с връзки,а и заплатите не са толкова голями. Препоръчвам ти да опиташ в Емирейтс, Би Ем Ай или Райан Еър.

Не използвай думата "стюардеса" в търсачките, или обявите за работа. Официалното наименование е CABIN CREW за Англия и Европа или Flight Attendent за САЩ и Канада.

Успех ти желая!!!

П.С. Извинете ме за грешките, но от много години съм в чужбина и рядко ми се налага да пиша на БГ

24.   Благодаря за старанието и отделеното време! много си мила :) --Илиана

25.   Моля, бих се радвала ако съм ти помогнала с нещо! Ако имаш други въпроси пиши на desislavia@abv.bg

26.   Бих желала някой да ми помогне да се свържа с някой чрез който да изкарам курс за стюардеса. Благодаря!

27.   Номер 26, по-нагоре в темата сме писали за това. Поздрави и успех! :)
Ралф

28.   За стюардеса не ви трябва курс, всяка авиолиния би трябвало да го осигури. 23 беше много точна като изключим че всяка авиолиния си има различни изисквания, различен подход към наемане и обучаване. За BMI и Ryanair може да изникнат проблеми заради нациолността. Наскоро ми мина през очите че Wizzair наемат стюардеси, проверете в сайт-а на авиолинията. Успех ;)

29.   Имам въпрос отново-Илиана е, видях заплащането от райан авиолинии и е 300 евро на месец-не е ли прекалено малко?

30.   Хаха "райан авиолинии" предполагам е Ryanair заплащането не е 300 евро ами е 900+ (Pounds) и се определя от часовете които си във въздоха. Ако искаш повече информация провери сайта на аволинията - http://www.ryanair.com/en/careers/job

31.   Имам изключително конкрени въпроси :)
klariner@abv.bg

32.   Да същата авиолиния,не ми се сменяше шрифта., а номер 31 какво имаш предвид с това изказване?

33.   Здравейте,прочетох внимателно разговорите ви,има много полезна информация,но бих искала да помоля ако някой може да сподели нещо за наземен персонал.Може ли някъде да се намери такава информация, по какъв начин набират наземния персонал, и какви изисквания имат.Благодаря предварително.

34.   До 33: За какво говориш? Земен персонал е малко относително понятие. Предполагам говориш за земна стюардеса. Работата е предимно сезонна доколкото сам запознат.Кандидатствай януари-февруари. Поинтересувай се как стоят нещата на летище Бургас. ;) Ако това разбира се те устройва като вариант.
Ралф

35.   34 Благодаря за отговора ви.

36.   Не кандидатствувай в летище Бургас ,защото там всичко е син , дъщеря, или шуробаджинак на някой подмазвач.
Познавам много- без езици , без интелект и не могат да напишат едно изречение без грешка , а за сметка на това не могат и да мислят. Куклите са много

37.   Ясно, благодаря ти....

38.   :( Цялата ни авиация е такава номер 36.

39.   Здравейте! Много интересни разговори :), към последните участници искам да кажа, че аз работя на летище Бургас и поне при мен не е имало нещо от типа на шуроба... Работата е доста добре, наземен персонал има различни служби, но като цяло се кандидатства февруари.
А аз конкретно искам да се обърна към Ралф и "www.desislavia@abv.bg" и да ги попитам дали ще е удобно и аз да се свържа с тях лично, за да ги питам някои неща относно полетите :)

40.   Номер 39, няма проблем. :) Ако искаш си остави скайп или еmail и ще ти пиша, когато имам възможност. Ще ми бъде приятно.
Ралф

41.   Здравейте,
Мечтая да стана стюардеса от както се помня и когато за 1ви път се качих на самолет вече бях сигурна, че това я моята професия. Информацията която сте дали по-нагоре ми беше много полезна. Въпреки това все още имам някои въпроси и ще оставя скайпа си " feli7o " и някой по знапознат да ме намери и да ми пише когато има време :)
Благодаря предварително.

42.   И аз ще се радвам,ако някой успее да ми отдели малко време по тази тема в скайп- iliana_aaf ( Илиана,то се вижда де,но все пак....:))

43.   Номер 39, изпратете ми Скайп или МSN и аз ще се свъжа с вас. Електронната ми поща е стомената по-горе. Въпреки, че вече не работя в областта на авиобизнеса ще ми бъде приятно да си поговорим :)

45.   Здравейте, прочетох темата и в нея има много полезна информация, но въпреки това имам още въпроси. Бих искала ако може Ралф или desislava или някой друг информиран по темата да ми помогнат.
Благодаря предварително!
E-mail: didichka92@abv.bg

46.   Може ли някой да ми каже какво е работното време на стюардесите,имам малко дете,а искам да работя като такава,много ли са отсъствията от дома,в bg компания ли ще е по– добре в това отношение?

47.   didichka92@abv.bg
Пиши ми на e-maila и аз ще ти отговора яко е в моята компетенция....

Номер 46
Всяка авиокомпания има собствена политика за работното време на служителите си. Много зависи колко време работиш, на коя база си и какви полети ще изпълнаваш, какъв сезон е и т.н.
При нас програмата излизаше на всеки 15 дни и часовете бяха много щури, просто нямаше такова нещо като 8 часа и хоп в къщи. Има доста нощни полети, има и много рано сутрин. Имам позната, която има дете и работи като стюардеса, но има кой да й гледа детето - може да го оставя по всяко време на майка си.
Често си на "stand by" , което означава, че не си на работа, но може по всяко време на денонощието да те извикат. Случва се да те оставят да работиш на друга база. Аз съм била 3 месеца в Атина например.
Тази професия е доста трудна за майки с деца, но не е и невъзможно..Просто трабва добра организация и човек, на когото може да разчиташ.

48.   Здравейте,
Много ми помогнаха коментарите и информацията която изчетох от всички вас.
Това което ме вълнува, а не откривам никъде е: Има ли възрастови ограничения за започване работа като стюардеса?

49.   Да, има!! При някои фирми са до 28 а други до 32. Всяка компнаия си има собствена политика по въроса с перосонала. Аз съм номер 23!

50.   скайп: feli7oo
Много бих се радвала ако някой добре запознат по професията ми отдели малко време.
Предварителни благодарности, Рафаела :)))

51.   До Ралф от N 39, скайпа ми е: ivaila_pm. пиши когато имаш възможност. Благодаря! :)

52.   Здравейте,

Преди около месец кандидатствах за стюард в А/К "България Ер". Очаквам и се надявам да ми се обадят да се явя на интервю. Бих искал да ме информирате, ако сте запознати, разбира се, горе-долу какви въпроси се задават на интервюто, каква е стартовата заплата, въобще всякаква информация ще ми бъде полезна.

Благодаря предварително!

1-50 от 469