Споделена история от На работното място

Притеснявам се от колежките си
На 18 г. съм и започвам работа в дискотека която откриват утре, персонала е изцяло подбран само познати на шефа ми и всички сме момичето... до тук добре, но вчера се запознах с колежките си те са по големи от мен с по поне 5 години, работи ли са само по клубове и дискотеки, а аз съм по малка от тях и до сега никога не съм работила в дискотека работила съм по механи но в дискотека никога и по принцип никога не съм сервирала на табла-учила съм се на ръка да сервирам, а те знаят всичко и са работили. Адски съм притеснена от това как ще се справя и от тях нищичко не знам безпокоя се че ще се издъня и че те по някакъв начин няма да ме харесат и няма да се сработим. Бихте ли ми дали съвет какво да правя как да постъпя!?

Коментари

1.   Здравей! И аз имах същия проблем това лято, работех в един от най-големите хотели по бг черноморието и аз съм на 18 и не бях работила с табла, а всички колежки имаха 5-15г. стаж.. но да ти кажа свиква се, а и аз нямах избор. Недей да носиш много тежко наведнъж на табаата, ако трябва се връщай. И винаги особено в дискотека си искай да ти платят, когато оставиш поръчката!!!! На мен колко пъти не са ми плащали... а уж всички бяха заможни и интелигентни хора... аа и никога ама никога не се поддавай, не им показвай, че се чувстваш по-малко от тях. Дръж се на положение и не позволявай да те командват. Успех!! И пиши как вървят нещата!!

2.   Всяко начало е трудно, но съм сигурна, че ще се справиш. Ако шефът ти не мислеше така, нямаше да те наеме. Понякога се издънваме, понякога се справяме неочаквано добро. Млада си, сега е времето да опитваш и да не се притесняваш толкова. Важно е обаче винаги да тръгваме с нагласата, че ще се справим - в повечето случай някой като тръгне с нагласата, че няма да може да направи нещо, не се бори докрай да го постигне и в крайна сметка наистина не се справя. Виждала съм хора с много по-малко подготовка, но борбени да настигат и задминават колегите си.
Не се притеснявай, че те имат опит. Ако са свестни жени, можех пък да ги попиташ за някой съвет. Тръгни с нагласата, че са позитивни. Все пак на 23-27 години и те не са престаряли. Почти е невъзможно в едно заведение да работят само току-що завършили. Все пак и те са били в твоята ситуация и не вярвам това да им пречи.
Ана