Споделена история от На работното място

Кредит без трудов договор?
Здравейте!
Работя, но съм без договор, понеже съм студент, осигуряват ме на 8 часа, работата ми е такава, че шефовете нямат как да ми пишат трудов договор за 4 часа, а и аз предпочитам така, заради документите за стипендии.
Искам да изтегля малък кредит - около 500 - 600 лева, но не знам дали мога по някакъв начин без трудов договор. Кажете имате ли информация по въпроса и ако има възможности за такива кредити, какви са те?

Коментари

1.   Не мога да ти отговоря на въпроса, защото темата ти е объркана, тезата ти неправилна, но ще се опитам.
Как така хем си без договор, а те осигурават на 8 часа? Хората който са без договор не ги осигуряват, никой държавен орган не знае, че работят, ако теб някой те осигурява значи си на договор за работа. Как не могат да те осигуряват на 4 часа, каквото и да работиш винаги можеш да го вършиш по помалко време дневно? Значи могат да те осигуряват на 4 часа. Освен ако си космонафт там няма как да не си на космическата станция 24 часа дневно.
Кредит може да теглиш без доказване на доходи, но лихвата ти ще е по висока заради по големия риск на възвръщаемост. Всяко дружество като изи кредит напр ще ти отпусне 500лв, но с доста висока лихва.

2.   Не съм го уточнила. Имах предвид, че от университета ме осигуряват на 8 часа, или поне така ми казаха от учебен отдел. А иначе не може на 4 часа, понеже става въпрос за рецепция на хотел и няма как да се получи графика ако съм на 4 часа. Така че работя без договор.
Приблизително колко % е лихвата на тези дружества? Понеже ако е около 50% ще трябва доста да се замисля.

3.   Ако имаш възможност да вземеш парите на заем от познати, приятели.. Не се занимавай с тези гнусни лихвари!

4.   Не е вярно, че не могат да ти пишат договор за 4 часа! Просто не желаят - причините са ясни. От друга страна, сама си преценила че това ще ти попречи на стипендията.
Номер 3 ти дава най-полезен отговор според мен.
Ако в града, в който живееш нямаш толкова близки приятели/познати, готови да ти отпуснат заем, препоръчвам ти да се обърнеш директно към работодателите си. Така или иначе ще трябва да връщаш този кредит, та затова ги помоли да ти удържат от месечното възнаграждение. Ако що-годе са свестни, ще минеш и без лихва от тяхна страна. Така печелиш!
Хайде, успех!

5.   4. - графикът е 24 часов, ние сме 3 момичета. трябва и трите да сме на по 8 часа, за да се получи. няма как да стане, ако мен ме пишат на 4 часа. Предполагам, че се води, че някой друг работи там на 8 часа, сигурно управителя. А иначе мерси за съветите. Ааз съм си в родния град, но няма от кой да поискам такава сума. Ще се замисля за варианта да питам шефовете. Все пак се чудя колко горе - долу са лихвите на тези изи кредити и подобни?

6.   колко горе - долу са лихвите на тези изи кредити и подобни? Не повече от 12% месечно върху главицата. Което прави на 500лв ще им върнеш за 4 месеца общо 730лв, за 6 месеца 840, за 8 месеца 950лв и т. н. нещо такова е.

7.   Налага ми се да изтегля кредит, но съм безработна в момента. Откъде биха ми отпуснали пари в тази сутиация? Нужни са ми 1200 лева.

8.   Пробвай в кеш кредит. Отпускат кредити само срещу лична карта, не мисля, че ще имат проблем. Успех :)

9.   Благодаря ти, ще пробвам, дано ми дадат.

10.   Здравейте.

Кредитен инспектор съм, но в банка, а не финансова институция.
Щом нямате трудов договор - за номер 7 се отнася се насочете към бързите кредитори. Не съм привърженик на бързите кредити лично. Лихвите са нечовешки, безбожни...
Помислете дали първо не можете да се обърнете към близък или приятел.
Ако все пак Ви бъде отпуснат бърз кредит - обслужвайте го редовно. Не допускайте просрочия, за да не стане така че не само от банка няма да Ви отпуснат, но и бързите кредитори също!
Умната с тези бързи кредити.

11.   Ами направи си труда, да отидеш в някоя банка и да питаш.