Споделена история от На работното място

Проблемна колежка
Здравейте! Момче на 22 съм.
От около месец работя на нова позиция и имам колежка, която всеки ден се опитва да ми прави забележки дори за най малките детайли. Тя е счетоводителка в офиса на фирмата. Както се казва от 20 кладенеца вода ще изкара но ще намери нещо за което да се захапе с мен. Нищо не съм и казал нито обидил. Когато ми направи някаква забележка се съгласявам или я подминавам с безразличие, но ми омръзна всяка сутрин едно и също да ми мърмори на главата и да ми пречи на работата. Другите вече свикнаха с мен но тя като че ли не. Не знам какво да правя да продължа ли да я игнорирам или да и отговоря? Благодаря предварително

Коментари

1.   Ще ти кажа как всички ще ти правят път в новата работа стига шефа да ти е близък.
като се обърне без предупреждение вкараи й една тапия в гърба и после ще те осъдят на 5-10 дена арест като излезеш ако заведе дело ще се покриваш на датите ще мине давноста от 4 години и проблема е решен.
После никой няма да смее да ти каже дума :)

2.   No. 1, на чужд гръб и 100 тояги са малко, нали!

Сега към автора:
Има хора, които живеят за работата и професията си. Явно твоята колежка не прави изключение! Аз съм бил навремето в подобна ситуация, но с постоянство станах любимец на всички.
Препоръчавм ти да обръщаш повече внимание на счетоводителката, проявявай интерес към проблемите, за които те укорява. Питай я, как е най-удобно за нея да работиш. С няколко думи - покажи й, че си готов да се "учиш" от нея. Според мен ще й погалиш професионалното его.
Естествено, няма да стане чудо за ден-два, но бъди постоянен и никога не показвай нервите си, ако се опитва да ти се качи на главата!
Хайде, успех!

3.   Едва ли има какво да се допълни от мнението на Номер 2 - думи на опит наистина...

Наистина това е единия подход, аз обаче искам да се фокусирам върху "другия" подход. Поведението на тази и подобни хора дразни, и то много, а работното място НЕ БИ ТРЯБВАЛО да е мястото за подобен род тормоз и неуважително отношение. С нищо не си г озаслужил или провокирал. И тук да кажа моето мнение - НЕ, НЕ мисля че добрия тон и че ще се учиш от нея ала бала ще променят отношенията ( пробвай все пак ) това е човек който се движи в релси, има си тертип на работа и отработелно служебно отношение.

Ето го и моя съвет... знам че е малко неортодоксален но... хората които толкова лаят на работа са с мнение за недосегаемост за себе си породено от тежки комплекси от близкото им минало или факти обвързани с тяхната несигурност - счупи и джама на колата, спукай и гумите, хвърли и едно развалено яйце като минава от някъде - НАПРАВИ СИ КЕФА! освен че ще разпуснеш и ще е супер приключенско уверявам те че това ще има отзвук в нейния свят, ще се почувства уязвима, наранима, ще се почувства ЧОВЕК! И това неизбежно ще доведе до това и да се държи като такъв.

Е. Д.

4.   Значи на 22 години, току що завършил и без голям опит си на работа само от 1 месец. А не се ли замисляш, че тази, счетоводителка която е понатрупала опит и е вряла и кипял в работа има основние да ти прави забележки. Много ги обичам такива млади колеги - бъкел не разбират, ама се перчат. Вземи малко се позаслушай в забележките и, сигурно има резон в тях.

5.   Напълно съм съгласен с номер 2. Аз преди няколко години бях в твоето положение и тогава много го изживявах, а сега се смея.

Следващият път, когато ти направи забележка, кажи "благодаря ти, ще го имам пред вид. " Ако почне много да ти се кара или да се качва на главата ти, бъди винаги усмихнат (но не да се хилиш) и с позитивно отношение и я гледай пряко в очите.

И пиши как вървят нещата. Също и какво точно идва да ти казва, за да ти дадем шаблонни реплики, за да я обезвредиш. "

6.   Аве, вкарай я в леглото си пък след това да видим дали ще ти мърмори :D:D:D

7.   Благодаря за отговорите ви... ще пробвам съвета на номер 2. А относно това за пукането на гуми или яйце не мисля, че бих го направил. Един човек трябва доста да ме е ядосал , за да го направя. Благодаря все пак... ще се радвам да чуя и още мнения.