Споделена история от На работното място

Влюбена в колега
Аз сам на 31г.,живея в голям град, работя в голяма фирма, но от известно време флиртуваме с колега. Последния е женен и е на 50 г. Аз сам омъжена с две деца. Той на последък ми дава ясно да разбера, че е влюбен в мен, но аз се преструвам, че приемам всичко на шега - праща ми любовни послания по е-мейла, ухажва ме и ми говори разни щуротии. Аз също не съм безразлична, но се стрхувам да се разкрия пред него!

Уважавам съпругът си и не искам да го предам, а и не искам да пропусна едно приятно преживяване! Объркана съм и не знам какво да правя?!? Дали да продължавам да се правя, че не разбирам колко си пада по мен или и аз да му отвърна! Всичко е много красиво и романтично и ме кара да "летя в облаците"! Притесняваме и голямата разлика между нас, а и това е причината той да мисли, че приемам всичко, което прави за мен на шега! Посъветвайте ме!!!

Коментари

1.   Здравей, само не ми стана ясно дали и той е женен?..тъй като аз лично съм на мнение, че извънбрачните връзки трябва да са само с омъжени или съответно с женени. Не мога да ти кажа категорично ДА отвърни му или не, прави се че не разбираш, защото ако изпитваш нещо към него не би задавала този въпрос. А колкото до разликата, определено един зрял мъж може да ти предложи много повече като опит, отколкото един примерно 30-35годишен:)

2.   100% си дете на разведени родители,как какво да правиш,помисли ли за децата си?а за неговите,които сигурно са на твоите години,а за жена му и мъжа ти?
Ти май си го търсиш и не ти пука за никой,животинска работа

3.   Не, аз не съм дете на разведени родители и никога не бих причинила това на децата си! Но мисля, че всеки има право на щастие! За мен семейството е преди всичко и всички, но понякога човек не получава това, което очаква от любимите хора и иска поне малко да се чувства значим!

4.   Това е само игра, мисля. Мъжете виртуално ни карат да летим, но не са отговорни за нас. Той ми прилича на обиграните ухажори /застаряващи плейбой/ и е някак унизително за теб. Той си пита иако получи секс- ок.
И разбира се остава рискът да съсипеш семейството си. В името н акакво- на един флирт и поддаване на думи. Лековато и рисково.

5.   Не слушай номер 2. Лети си в облаците, гледай си семейството, пък времето ще покаже. Винаги една забежка води до заздравяване и хармония в семейството, ако те хванат - до точно обратното. Изборът в крайна сметка е личен.

6.   Съгласна с номер 4. Всичко е игра, помисли с главата си. Само ако знаеш как изглеждаш отстрани.

7.   Благодаря за полезните съвети! Може би ще оставя времето да покаже какво ще се случи между нас, но лошото е че всеки ден сме в една стая - е не само двамата ( има и други колеги ) и не знам как ще се правя, че не забелязвам какви са му намеренията за мен! А и трябва да не се издам и пред другите колеги и колежки! Не знам - живота ще покаже!

8.   Здравей! Разбирам те отлично. Много е нормално да започнеш да изпитваш чувства към някой, с който прекарваш по-голямата част от деня си. Почти на всеки се е случвало подобно нещо. Искам да си зададеш следния въпрос. Ако се впуснете и двамата в това приключение, така да го нарека, какъв ще е финалът. Нали знаеш, дълбоко в сърцето си, вие няма да може да имате съвместен живот, нито ти, нито той, не сте достатъчно безрасъдни да обезсмислите и зачеркнете всички усилия, които сте положили за да създадете вашите семейства, и тогава, какво? Какво мислиш, че ще изживеете заедно.

Аз да ти кажа, няколко дни романтика, която наистина ще те кара да "летиш в облаците" и след това таково разочорование и срам ще те настигне, че ще те е срам да гледаш в очите на съпруга си и на децата си. Болката, която ще те настигне ще бъде стократно по-силна. Затова те съветвам, като човек, който е преживял това, не си губи времето, нито чувствата, нито семейното спокойствие, постигнато с големи жертви, за който и да е.

Ако мъжът ти не те прави щастлива трябва да има причина за това, значи някъде нещо куца във вашата връзка. Но няма как да се оправят нещата ако не седнете на една маса в градинката, с по една студена бира, да си поговорите искрено за вашите желания и очаквания. Всичко се постига с общуване, повярвай ми, не си струва да проваляш всичко, което си постигнала в живота си за един мъж, на който мозъка вече не му е в главата, а някъде другаде!

9.   Благоаря за последният изчерпателен съвет!!! Радвам се, че има хора които не бързат да ме съдят, а първо ме разбират и после ме съветват! Това наистина е супер! Ще се замисля над написаното от вас и дано поне изгладя недоразуменията между мен и съпругът ми! Благодаря!

10.   Най-добре е по принцип да са ясни взаимоотонопенията. Все пак - ако не - не, ама той да си знае също. А не така само на теб да ти е кеф.

11.   Аз минах по този път.Изживях много мъка страдания за нещо което не си заслужава.Не го прави.

12.   Bсичко е тръгнало да се ебе като за световно