Споделена история от На работното място

Как да си намеря работа?
Здравейте, аз съм на 21 години и не мога да си намеря работа от известно време, работа която поне малко да ми допада. Първата ми работа беше в шивашка фирма там изкарах 9 месеца и накрая ме освободиха задари това, че учех и задочно, после започнах в цех за пластмасови шишета и помпи там слабях детайли и се чувствах като идиод не се искаше никакво напъване на мозачни клетки освен да работиш бързо с ръцате, там бях само за лятото. Сега се чудя какво да правя и къде да ида? Как да намеря работа, за която да не ходя без никакво желание?

Коментари

1.   Намирането на работа в днешно време не е толкова лесно, дори и за най-умните, изучени и интелигентни хора..
Всеки се урежда там където може.. доста рядко - там, където иска..
Искаш да имаш работа на която да ходиш с желание? .. най-вероятно искаш и да ти плащат добре..?

Обърни внимание на следните думи, които си написал в тази история..

идиод*
мозачни*
ръцате*
задари*
слабях*

Все пак.. пожелавам ти успех в намирането на нова работа :)

2.   Направи си CV на Английски. Попълни го така, че да казваш какво умееш, и да загатнеш повече за себе си. Все пак искаш да те поканят на интервю. Създай си профил в линкедин и в пробук.
Избягвай снимки за профила и за CV-то които не са като за паспорт.
Пусни си няколко CV-та в jobs. гледай да са преди 12 часа на обяд. Рано пиле - рано става.
На интервюто говори спокоино и свободно. Ако си добър в тази област в която кандидатстваш няма да се налага да им се молиш, нито на тях да се молят да те вземат. Човека от среща не ти е враг, той трябва да наеме човек, които изкарва пари за фирмата и може да се разбира с екипа. Малък или голям - винаги има екип.

3.   Трудно се намира работа, но все пак начинът е ти да търсиш работа, а не да чакаш работата да дойде при теб. Вярно е, че има много хора, които търсят по всякакъв начин работа и не си намират, но имам и много познати, които пуснат едно св на седмица и смятат, че ще си намерят нещо. Отделно се почва да не е много далеч от вкъщи, да не е за под някаква сума пари и т. н. Първо започни някъде, защото е много по-лесно да си намериш работа докато работиш и кажеш, че търсиш други условия отколкото като си безработен, защото са те уволнили или освободили. Та на първо време почни някъде, после се оглеждай, пускай св-та по обяви, разпитай приятелки - може те да чуят нещо и да ти кажат. В момента работа се намира чрез пускане на св-та, ходене на място по фирмите, заведенията и т. н. или чрез познати. Ако направиш и трите за мен ще си направила всичко по-силите си, за да намериш нещо.
Ако искаш работа, която да ти доставя удоволствие първо трябва да решиш какво би ти харесвало, да прецениш дали имаш нужните квалификации и ако ги нямаш да поработиш върху това да ги придобиеш (завърши висшето си образование), научи езици, ако не знаеш. Направи теб самата по конкурентноспосона. Ако кандидатстваш за някоя по хубава позиция задължително напиши мотивационно писмо, в което да пише нещо повече за тяхната фирма. Нека се види, че ги познаваш, че искаш мястото и т. н. Но първо трябва да завършиш, да имаш знанията и уменията, а до тогава просто намери нещо, но не имай големи критерии. В крайна сметка повечето сме работили и неквалифицарана раота докато се квалифицираме.
Ана

4.   jobs.bg

5.   Джобс. бг е една пародия на сайт, никога не съм си намирала работа от там. Лятото пуснах над 40 св-та в три града, обадиха ми се само от едно място.

Търси чрез вестници и частни агенции за набиране на персонал.!!!