Споделена история от На работното място

Кой пречи на обикновения човек да се реализира?
Защо е толкова трудно човек да стане известен в България? Уж сме малка държава и за всеки ще се чуе, а все удрям на камък. Повече от статист не мога да стана! Не, че известността ми е самоцел, просто искам това, което правя да се харесва от повече хора. Голяма част от известните певици и певци са по-слабо надарени като глас от мен и играя по-добре от много наши актьори, но никой не ми дава шанс да пробия. Но аз нямам никакви връзки. Стигнах до извода, че в БГ известните и богатите са навързани като свински черва - тук ставаш известен или с познанства, или защото родителите ти са известни. Само като се замислим - много от актьорите ни по сериалите играят дървено, но са в тях защото са минали през НАТФИЗ и имат познанства. А какво става с нас другите, които нямаме НАТФИЗ и играем по читалища? Ами онези, които са минали през НАТФИЗ, но нямат връзки? Кучета ги яли! И затова във всеки роден сериал гледаме все едни и същи лица, а "новите" лица са всъщност лицата на техните деца, роднини, приятели, любовници. Как пък един известен човек у нас не е случаен? Това и не запад го има, но не всички са така. Има много актьори и певци на запад пробили без да са учили в нещо като НАТФИЗ или да са имали познанства. А защо у нас не може?

Коментари

1.   На обикновения човек му пречи обикновения човек!!! Стани необикновен, тогава ставаш известен.

Моят най-добър приятел от детските години е днес един от най-добрите режисьори у нас - минал е през НАТВИЗ, но 100% е нямал и грам връзки - идваме буквално от едно бг. село, в които 90% от хората са с малцинствен произход, баща му е алкохолик, майка му е мед. сестра, но човекът винаги е бил много надарен и още от детската градина правише театри с кукли - талант с две думи. Дори в Ню Йорк го бяха взели за 1 семестър, защото е много талантлив.
У нас, когато един необикновен човек успее, всички обикновени почват да си исмислят глупости за да оправдаят неуспеха си - това пречи на обикновения човек у нас - завистта, злобата и мързела и най-вече ОБИКНОВЕНОСТТА МУ

2.   1, талантът не зависи от някаква си диплома от НАТФИЗ. Талантът или го имаш или не. Обикновени са всички без диплома от НАТФИЗ, защото кастингите са резервирани само за техните питомци и ако отидеш там без покана ти се посочва вратата. Точно заради това толериране на НАТФИЗ гледаме абсолютни бездарници по телевизията.

3.   "просто искам това, което правя да се харесва от повече хора" Ето тук ти е проблема, прави това, което хората харесват, не искай, да харесват това, което правиш.
Специално до №2 И аз искам да съм пилот, без да уча в Техническия Университет - София, но не ме пускат да припаря до кабината. Аз колко самолети съм управлявал в компютърните игри, само да ми дадът, ще видят те как се пилотира самолет. Еййй "абсолютни бездарници" ни возят, само защото са учили в катедрата по Въздушен Транспорт, а мен дето имам талант никой не допуска до пилотската кабина.

4.   Абе един човек, ако има талант се забелязва. Талант не се скрива лесно;)

5.   Е такива хора като теб винаги са ми били много интересни. От една страна не правят никакви усилия, от друга седят и чакат някой да ги намери и да ги направи звезди едва ли не понеже са много прекрасни, Кажи как очакваш да си повече от статист като дори един актьорски курс не си изкарал, пък да не говорим за НАТФИЗ. Ти знаеш ли че много актьори не са ги приемали по 2-3 пъти като са кандидатствали, но не са се отказвали и на 4тия са ги приемали. Хората са имали силна воля и амбиция и са пробвали докато не постигнат това което искат. Разрови се малко в интернет за биографията на световни звезди и ще видиш, че много от тях са били отхвърляни поне няколко пъти и са им казвали, че нищо не става от тях. За Елвис Пресли знам, че са му казали, че нищо не става от него и по-добре да се откаже от пеенето. За Мадона също знам. Е кое мислиш ги е направило известни - ами това, че не са слушали никой, вярвали са в себе си, и са се борили за мечтата си до последно. И както виждаш са успели. Това че има връзкарство във всички сфери не го отричам, но има и много хора постигнали всичко сами. Но славата трябва да си я заслужиш с много амбиция, хъс, постоянство, борене за целите докрай, а не да мрънкаш по сайтовете как всички били връзкари. Наистина те съветвам да прочетеш биографиите им и да видиш, че нещата никак не са били розови, само че те са били решени докрай да ги направят розови и са успели, защото не са се поддавали на мрънканици и не са си търсели оправдания като теб, а са следвали целите си. Дори си спомням за актрисата Наоми Уотс как години наред се опитвала да пробие, но все удряла на камък, накрая била на път да се откаже и точно тогава се снимала във филм, който я направил известна. Така че не си мисли, че на другите хора им е лесно и ей така им пада всичко на готово, по-скоро си мисля, че не искаш да положиш необходимите усилия и затова залъгваш себе си, как всичко става с връзки. Промени си светогледа.

6.   3 кажи го това на Харисън Форд, че е бил дърводелец е не е учил в никаква школа по актьорско майсторство.

7.   До 5 - правя усилия. Но нямаш ли НАТФИЗ най-много да станеш статист в нещо и пак трудно. Дори предложих да играя безплатно, без да ми плащат или дори да си плащам за да имам роля, но не получих никакъв отговор. А в същото време наред с талантливите актьори от старото поколение гледаме разни бездарници в Стъклен дом, Седем часа разлика и т. н.

8.   Добре дошъл в държавата на ОГРАНИЧЕНИТЕ възможности -
Б Ъ Л Г А Р И Я ! :))

9.   Познанствата са необходими и извън България - просто създаваш връзки, за да те знаят хората и да се обърнат към теб, когато имат нужда от човек като теб. И не е трудно да се пробие в България - напротив, много идиоти го правят.

Трудно е да пробиеш без да се събличаш, без да се правиш на мъжкар, без да се държиш идиотски. НО НЕ Е НЕВЪЗМОЖНО. Създавай си контакти, прави добро впечатление на хората и им покажи, че искаш да се развиваш. Желая ти успех и дано те гледаме след време вече известен :)

10.   До №6
от №3 на кой да го кажа??? на този отчаяния млад Харисън Форд, 31 годишен дърводелец, който през 1973 е повикан от СВОЙ ПРИЯТЕЛ РЕЖИСЬОР да участва в първия филм на младия 29 годишен режисьор и сценарист Джордж Лукас "Американски графити".
Ако ти на това не му викаш връзкарство, на кое? Да те уреди приятел режисьор, не е ли връзкарство? Да те уреди и то в първия филм на младок!?
Имай и ти приятели режисьори, бъди съгласен да участваш в пробите на млади режисьори за първия им филм и то като второстепенен герой и чакай филма да стане добър, пък някога може да станеш и като Харисън Форд, знае ли човек!?
На крива ракета космоса й пречи!

11.   Но аз нямам никакви връзки. Стигнах до извода, че в БГ известните и богатите са навързани като свински черва - тук ставаш известен или с познанства, или защото родителите ти са известни.
-------------------------------------------

Вярно е! Връзкарите са винаги на първа линия.
--------------------------------------------

А защо у нас не може?
--------------------------------------------

1. Заради горното.
2. На никой не му пука за културата и стойностната музика!
3. Чалгата и селянията в Бг се продава най-добре след хляба и сиренето.

Всъщност ти с какво искаш да станеш известен?
Не могат да се окичат с известност само певци и актьори. :)
Има известни бизнесмени, известни певци, известни журналисти? Модели? Фризьори, Гримьори? Преподаватели?

12.   Талант Диплома има надежда, а само талант =0
Колкото и да си талантлив, мина времето на Бездипломните... Не мрънкай, а кандидатствай в НАТФИЗ. Защо смяташ, че не виждаме Николетка Лозанова и подобни, които се нареждат, като водещи и говорители, както и подобни "актьори", когато имаш цели си ги гониш! Надявам се, че си и млад- така, че не си губи времето в мрънкане, че живота минава като пясък между пръстите и в един момент, ще ти е по- трудно да кандидатстваш и да растеш в сверата, която ти се иска. Хайде УСПЕХ!!!