Споделена история от На работното място

Лош късмет ли е това?
Не знам защо се случва така, но в последните 2 години и половина не мога да се задържа на работа за повече от шест месеца. По професия съм счетоводител. Очевидно причината е у мен, казват ми че правя твърде много грешки, че съм муден. Може би нещо в характера ми създава проблеми, не съм най-общителния човек на света, моге би изглеждам безотговорен и беззащитен или некадърен. Не знам. Може би имам някакъв комплекс за малоценност, който ми пречи. Нямам друг избор освен да продължа да се боря.

Вие как мислите?

Коментари

1.   Ами друг начин нямаш, трябва да се пребориш. А грешките при счетоводителите не са нещо което може да се преглътне лесно. Така, че съсредоточавай се повече когато работиш.

2.   Ако наистина си такъв по-добре се насочи към друга професия. Моята също счетоводство, но работя като одитор по качеството и да ти кажа не съжалявам за избора си. Не, че съм застрахована от грешки, но една грешка при мен не като една грешка при теб. Усоех ти желая.

3.   Нормално е, и при мене така се случва. Не си вменявай някаква вина, че си такъв или онакъв. И те не са по-добри от тебе, реално. Всеки прави грешки, но на някои им е простено, а на други - не. Наистина както ти казва 1, съсредоточавай се повече. А да си мислиш че си муден и некадърен, това не си го мисли.И, не се вкопчвай за някоя работа като удавник за сламка, че на всяка цена трябва да останеш там.

Мисли и се чувствай по-свободно - че дори и да не е тази работа, има къде да отидеш, дори и да няма.Но е важно да си го мислиш, да не бъдеш с нагласата, че е само това което е в момента. Ако усетят, че си несигурен и изцяло зависиш от тях, ще те довършат. Това не е да те плаша, искам да ти помогна. Преживяла съм го и го преживявам. Не се чувствам виновна заради нищо...Ако се държа и мисля като че "не ми пука много за вас и вашата работа, мога и без нея" ... и те започват да се подпипват и оглеждат, и се чувстват виновни.

Имаш професия, не се поставяй в такава зависимост, давай го по-свободно. Те са свикнали да мислят, че само ние зависим от тях. Но и това е до време... УСПЕХ ти желая от сърце

4.   Имай самочувствие,вярвай в себе си,това твое чувство,ще повлияе положително и на другите.Пробвай го за дни,за да се увериш,че е така.

5.   Бъди уверен и със самочувстие на професионалист (дори понякога да не знаеш какво правиш). Приемай критики и съвети, не се дръж надменно с колегите ти, но бъди професионалист. Шегувай се с тях и с работата, не приемай всичко навътре. Важно е да има добра атмосфера около теб. А на Номер 1 много поздрави! Ако счетоводството не търпи грешки то в мойта професия дори една грешка може да бъде фатална. Но всеки греши-просто когато сгрешиш, поправи си грешката и я остави зад гърба си. Не мисли повече никога за нея. Иначе започват грешка след грешка.
Ралф

6.   Когато някои те дебне и ти се стараеш да не грешеш-грешеш по-вече.Махни се от гаднярите и не се притеснявай,че ще сменях много работни места.Можеш 100 да смениш.Който търси намира търси и успех.