Споделена история от На работното място

Младежка бригада Германия
Здравейте!Предстои ми да замина на младежка бригада в Германия с фирма Конкордиа.За първи път заминавам на подобно нещо и искам да попитам какви са условията,някой бил ли е там - да ми даде съвет..Също така има ли Интернет,за да се чувам с близките ми.Наистина е спешно ....

Коментари

1.   Здравей, момче на 20

относно Интернет - убеден съм, че има. За да си напълно сигурен, попитай още сега, преди да си заминал, в тази фирма Конкордиа, относно Интернета, и ако е необходимо -колко пари ще ти струва прекарването му в сградата, където ще живееш. Въобще, всякакви въпроси, които те интересуват - парно, вода, ток, къде и с колко хора ще спиш, заплащане, осигуряват ли те здравно и пенсионно, трудова книжка, предлагат ли опцията да ти купуват билети за България и обратно - съответно колко пъти в годината, нещо ще трябва ли да доплащаш -въпроси, свързани с адресната ти регистрация там, с GSM, с евентуално откриване на банкова сметкар Европейска здравна карта за спешни медицински нужди.... за други въпроси не се сещам, но си напълно в правото си да попиташ фирмата за всичко, което не ти е ясно, а хората от фирмата е редно да ти отговорят, нали вкрайна сметка работата им е да улесняват младежите, а Твоето лично спокойствие и сигурност ЗА ТЕБ са най - важни!

Не съм бил на бригада, следвах в германия 5 месеца, сега съм отложил по лични причини. Относно хубаво ли е - страната е подредена, транспортът е 6, хората са като цяло позитивни (особено в западна Германия). Но ще ти е и трудно - нов език, ново място, докато си създадеш приятелства може и да си малко самотен на моменти. Затова считам, че си напълно прав да питаш за Интернета и мисля е Редно да изясниш въпроса с Фирмата още отсега - ще се учудиш, колко много ще ти липсва и колко много съответно ще го търсиш контакта с родители и най-близки приятели в българия.
Приветствам идеята ти да заминеш и да видиш как е положението и там, зад граница, където за мнозина българи, неизлизали навън, е "райска градина". Е, ще видиш най - вероятно и ти, че не е само цветя и рози, има и трудности, най - вече свързани с приспособяването към новото, но Опитът, който ще натрупаш е безценен за бъдещото ти решение дали ще продължиш да живееш в чужбина, или България, макар и с някои кусури, е твоето място, където се чувстваш пълноценен и доволен от себе си. Вкрайна сметка, личното щастие и усещането че си на мястото си и си доволен от това, с което се занимаваш, е най - важното! Така че - Да на опита в чужбина! :))

Успех! И още нещо - без страх, смело, с вяра в себе си и с известна доза непукизъм - напред!

2.   Здравей! Тази бригада каква е селскостопанска ли, защото и аз кандидаствах в тази фирма, конкордия, но за Англия и все още нямам отговор. Незнаех, че и за Германия предлагат.

3.   МОЛЯ ВИ,НЕ ПРАВЕТЕ ГРЕШКАТА ДА ОТИДЕТЕ В ГЕРМАНИЯ НА БРИГАДА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!В НИКОЯ ОТ ФЕРМИТЕ!!И НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ ПО ФИРМА "CONCORDIA YSP" начело с Дамян Иванов.Сестра ми отиде с помощта на тази фирма и претърпя нервен срив.Условията нямат нищо общо с тези в обявата.Тя беше във ферма Hegehof . Били са натъпкани 4 жени в една стая метър на метър.Но това е най-малкото.Първият ден,когато пристигне група ги отвеждат на една нива с много хубави ягоди и по този начин ги зарибяват.А след това са при едни изгнили,отвратителни насаждения,които трябва да бъдат изчистени,защото собственика не се интересува от земеделие,а от евро програмите и оставя всичко да гние и прибира парите.от горе на всичко върти двойна врътка – получава пари и аз работниците,които наема.И да се върнем на нивата.Там от тези скапаните трябва да намериш годни за употреба и след това да ги представиш цялата касетка пред проверяващи.Сами разбиате,че на 40 градуса ягодите губят форма и когато отидеш при одобрителите те взимат касетката и я хвърлят на земята и искат след това да ги събереш от там….Започват да те псуват,обиждат.Дори са изгонили 3 млади момичета,защото не се противопоставили и не искали да ги третират като роби.Момичетата спали в полянка край пътя и сестра ми им др.работници тайно им носили храна.Тези три момичета били дори удряни от собственика.едно 20 годишно копеле…
Нямало топла вода.Имали право само на обяд.Работело се по 12 часа на ден.На горещината.Една жена припаднала и я качили в ремаркето на трактора и след това никой не знае къде е..Дали са я отвели в болница,или не не се знае.Сестра ми на 3 ден реши да си тръгне не искали да й платят заработеното.Просто една манипулация и един тунел,от който няма излизане.Защото като не ви платят и вие нямате пари за билет се принуждавате да робувате и да ви третират като боклук.
МОЛЯ ВИ!НЕ ПРАВЕТЕ ТАЗИ ГРЕШКА!Питате ли ме мен как изгарям от желание да отида там при оня боклук собственика и да му подпаля фермата заедно с него вътре.Какъв е той да решава съдбите на хората така.Най-лошото е ,че сестра ми има познати жени от 3 др.немски ферми и казват,че условията там са по същия начин………..Дано си получат заслужененото тези немски л*йна..

НЕ СЕ ПОДЛЪГВАЙТЕ!НЕ ОТИВАЙТЕ В ГЕРМАНИЯ!ВИЕ НЕ СТЕ РОБИ!ПИША ВСИЧКО ТОВА,ЗАЩОТО НЕ ИСКАМ МОЙ СЪГРАЖДАНИ ДА СТРАДАТ.ТАМ ИМА И МНОГО РУМЪНКИ,КОИТО НЯМАТ ПУКНАТ ЛЕВ И МЪЛЧАТ ТАМ И ГЪЛТАТ САМО ЗА ДА ИЗКАРАТ НЕЩО..ЗАБРАВЕТЕ ЗА ГЕРМАНИЯ,ЗА БРИГАДА ТАМ И ЗА ФИРМА YSP BULGARIA и CONCORDIA
YSV !!!

4.   здравейте и аз искам да потвърдя горе написаното попаднах във същата ферма и си дойдохме благодарение на бг посолството в берлин. Нчмахме пари за билети а от конкордич ни казваха изюакайте ще се оправи полойението но не е така имаме записи снимки на които се вигда как са ни говорили и как са ни третирали. Ако послоството не се беще свързалос конкордия нз пратиха ни безплатен автобус и си ни прибраха. и нека всицки да знаят це конкордич нчмат право да изпращат хора в германоя защотот нямат лиценз. Свързали сме се тука с ГИТ и в момента се садят и мозе да им бъде отнет лиценза. не се подлъгвайте. или ако не вярвате записете си важни телефони преди да тръгнете защото ще са ви нузни

6.   Има много доволни от YSP но има има и недоволни.

Аз също съм от недоволните - агенцията обеща работа във UK и трябваше да започнем работа при пристигане а вместо това започнахме 2 седмици по-късно. Вместо с оречената агенция се оказа че се занимаваме с още две посреднички при пристигането ни а YSP не ни предупреди за тях. Вместо уредена работа ни прехвърляха като кучета и на място ни търсеха работа.

Общо взето ситуацията беше абсурдна и платихме на YSP пари за нещо което не получихме както бе по договор.

7.   Аз, също съм на мнение че тази фирма са пълни измамници, гледат как да ти приберат парите които така или иначе си намерил толкова трудно за да платиш за по добър начин на живот. Изпратиха ни в англия за уж уредена от тях работа, а се оказа че хората тук изобщо не знаят за нас. Настани ни румънец който по погледа си личеше че е измамник и си позволяваше да влиза в стаите ни когато си поиска. Вече почти седмица не ни взимат на работа и не се знае дали въобще ще ни вземат. Парите ни намалят и скоро няма да имаме и за храна. Званим ни а те ни се карат че сме се били оплаквали и ни затварят телефона. Сега само се молим при каквито и да е условия да ни вземат на работа и да успеем да съберем пари поне за билети до България. Платихме по 2000 на човек за уж целогодишна работа, а сега се молим да не останем на улицата защото ако не ни вземат на работа и след седмица дойде мазния румънец за наема, ще се наложи и ние да опрем до Бг посолството. Да са живи и здрави и дa му мислят като се приберем.

8.   Аз, също съм на мнение че тази фирма са пълни измамници, гледат как да ти приберат парите които така или иначе си намерил толкова трудно за да платиш за по добър начин на живот. Изпратиха ни в англия за уж уредена от тях работа, а се оказа че хората тук изобщо не знаят за нас. Настани ни румънец който по погледа си личеше че е измамник и си позволяваше да влиза в стаите ни когато си поиска. Вече почти седмица не ни взимат на работа и не се знае дали въобще ще ни вземат. Парите ни намалят и скоро няма да имаме и за храна. Званим ни а те ни се карат че сме се били оплаквали и ни затварят телефона. Сега само се молим при каквито и да е условия да ни вземат на работа и да успеем да съберем пари поне за билети до България. Платихме по 2000 на човек за уж целогодишна работа, а сега се молим да не останем на улицата защото ако не ни вземат на работа и след седмица дойде мазния румънец за наема, ще се наложи и ние да опрем до Бг посолството. Да са живи и здрави и дa му мислят като се приберем.

9.   защо търсите работа за кято предврително да плащате,първо работата,парите после...

10.   Здравейте!

Виждам, че коментарите са от доста време, но искам да попитам дали някой се е опитал да съди YSP София?