Споделена история от На работното място

Чакам го вече повече от година
Влюбена съм в един мъж и знам, че той също изпитва нещо към мен макар да го отрича постоянно. Усещам го, виждам го в очите му когато ме гледа, макар да се оптва да го прави в момент когато аз не гледам към него. Говорим си по телефона, но само толкова. Специалното при нас е че той е с по висок социален статус и с две думи работя за него, но и двамата сме свободни и аз по никакъв начин не съм парадирала или показала някакви по специални отношения към него в офиса.

И това продължава вече година и малко. Посъветвайте ме как да постъпя да се откажа от него или да продължа да му доказвам искреноста на чувствата си, защото според мен той не може да ми се довери. И когато му казах прекратяваме всякакви отношения той ме спира. Аз пътувам много и се засичаме много рядко. А съм привлекателна жена и имам много други ухажори които само чакат да кажа ,,да,, но аз сам от хората които много трудно магат да бъдат привлечени от някой. Кофти ми е защото не знам какво да правя а никога преди не ми се случвало когато някой не е за мен аз сама разбирам, но сега...

Коментари

1.   Почакай още малко, струва си предполагам. А по високият социален статус какво общо има?

2.   Ми хората са сжикнали да мислят,че когато харесваш някои по богат от теб,е поради някакъв материален интерес и затова!

3.   Аз не разбирам за каква връзка говориш и какво да чакаш,уж си разбирала като те гледа,ама той те гледал когато ти не виждаш ,а пък си виждала в очите му...дъра,дъра..Говорели сте си по телефона и ти си искала да прекратиш,какво?то няма нищо,че да го прекратяваш,после пък проблема ви бил че той е с висок статус,да не е със синя кръв?Какво значи "висок статус",ако ти е шеф,какво толкова дори и да си чистачка в офиса?Пък чакай си,като ти е толкова "на сърце",от привлекателна жена без да се усетиш ще станеш привлекателна стара мома и ще се чудиш как така никой не ти се навива-а бе я да спирам, че се дразня от неориентираните ви истории

4.   Номер 3, малко се уливаш, момичето просто е искало да сподели как се чувства ... Аз и пожелавам успех и дано този човек погледне на нея, както тя иска. :)

5.   №4, що не се поставиш в това положение и да видиш колко е глупаво, искала да сподели, е, като сподели -какво? той дали ще прочете нейната изповед и да се обяснят накрая какво искат??? тъй че да се поогледа /нали вижда и когато не гледа/ и да престане да страда по този с "високия статус", да му имам статуса като е толкова захлюпен...зарежи го, момиче...всеки ден е безценен миг от живота ти!!!

6.   №3 много е вирнала носа, но се обзалагам че в момента е сама.Никой няма да обича такава надута гъска като нея.

7.   Госпожо, не знам на колко сте години, за да сте така нерешителна. Според мен трябва да рискувате, да проведете един директен разовор очи в очи с въпросният господин и да си изясните нещата-дали наистина е така или това са само ваши илюзии.Когато двама души се харесват какво значение има социалният статус-това са просто оправдания. Така че предпиемете действия-поговорете с него. Или нещата ще тръгнат или ще се убедите ,че това са ваши илюзии. Много неща тук са неясни хем взаимно се харесвате, хем той го отрича-значи тогава сте говорили за това????, хем нито единия не прави нищо-това е толкова странно че...шокиращо даже,малко и измислено звучи така както е написано.. Още повече че сте свободни и двамата.

Другите ухажори изобщо не разбирам защо ги набърквате-ако сте хубава пак ще си ги имате, но вие искате сега точно този конкретен мъж нали? Хайде малко по-трезво помислете и решете какво искате, дали наистина има чувства и симпатии от двете страни и като възрастен човек проведете разговора и се изяснете. Иначе така ще си се чудите още дълго време. Ще си живеете във един въображаем свят на мечти и илюзии и ще си останете с празни ръце. Не ми е целта да ви обиждам, но като възрастен човек помислете и решета наистина каква и точно ситуацията и си изяснете нещата.
Ще пожелая кураж и успех