Споделена история от На работното място

Когато мразиш работата си?
Какво се прави в този случай? Мразиш работата си, тоест работата, която фирмата ти възлага и позицията, на която си, не самата професия. Всеки ден отиваш на работа с отвращение и знаеш, че нещата няма да се оправят. Говориш с шефа, но той ти потвърждава, че нещата няма как да се променят. Директно те поставя пред свършен факт. Заплатата е добра, нормална като за позицията. Колегите са ок, няма много ядове с тях. Работата - доста и натоварваща, но това е най-малкия проблем.

Какво мислите, струва ли си да си хабиш нервите за нещо, което ти отнема цялото време, но го мразиш? Ок, да, заплатата е необходимост. И все пак, струва ли си? Нямам семейство, деца, имам спестени пари (не много, но за няколко месеца ще стигнат). Много се колебая дали да не потърся нещо друго, същата професия, но друга фирма, в която отговорностите ми да са по-различни. Искам да съм коректен и да не правя нищо зад гърба на шефа.

Коментари

1.   Индивидуално е за всеки... Едни се уреждат, други-не.. Някой могат да си намерят хубава работа за хубави пари.. други не успяват.. Не зависи от образованието
Все пак който търси намира..
Ако работата те натоварва и нямаш желание да ходиш.. какъв е смисъла? Смисълът е в парите.. ако и те не ти стигат те съветвам да напуснеш.. Не поемаш кой знае какъв риск.. семейство нямаш, освен това имаш заделени пари..
Намери нещо, което да ти доставя удоволствие когато го правиш.. Това зависи от образованието :)

2.   Е, това е гадничко. Обаче никой не те спира да се оглеждаш за други възможности, нали? И ако намериш нещо, което ти харева повече подаваш предизвестие и напускаш, но не напускай предварително без да си намерил нещо, защото е много гадно да останеш без работа. Да, вярно имаш спестявания, ама ще видиш как ще се стопят бързо и ако не си намерил нищо подходящо, ще стане гадно. За това просто се оглеждай за нови възможнвости и колкото по-скоро намериш толкова по-скоро ще напуснеш и ще се оттървеш от работата, която те изнервя.
Успех!

3.   Аз нищо не разбрах. Какъв ти е по- точно проблема? Колеги, Ок, работа много, но няма проблем, заплата добра... Тааааа какъв ти е проблема??? Влюбена? Разглезена? Мързелива?
Не искам да те обиждам, но наистина не разбрах...
Пък, щом имаш спестени пари, просто започни да търсиш другаде. Намираш, ставаш и си заминаваш :)

4.   Номер 3, определено нищо не си разбрал, дори това, че авторът е мъж.

5.   Автора:

Мерси за коментарите.
Номер 3, явно изобщо не си разбрал за какво иде реч. Да, парите са ок, колегите също. Точно за това са ми колебанията да напусна. Но работата е ужасна, нещо, което нямам желание да правя и се чудя кое трябва да надделее - дали да остана, въпреки че мразя работата си, но поне взимам нормални пари и се разбирам с колегите, или да напусна и да потърся фирма, в която работата ще отговаря на желанието ми за развитие. Дилемата тук е заслужава ли си да се мъча, но да ми е сигурно, или да се махна и да рискувам да остана без пари и сигурност (както много правилно каза номер 2)

6.   Хах номер 4, аз съм номер 3 :D и съм жена, явно и ти нещо не си разбрал/а :D но нали е важно да кажеш дума-две.

До автора: прави това, което ти харесва. Оглеждай се за друга работа, но първо си взимай отпуск, защото, ако там колегите са гадни, това е много по- лошо.
успех