Споделена история от На работното място

Влюбих се, оставих училището и не си взех дипломата
Здравейте искам съвет от всички вас, който са като мен и всички останали, който биха ми помогнали. Сега съм на 20 години. Когато бях на 17, в 11 клас, се влюбих и оставих училището си и така не можах да завърша, и не си взех дипломата. Живях с момчето 2 години и така или иначе се разделихме. До сега никога не съм работила, а вече имам желание да работя, но след като нямам диплома, не смея да започна работа. Чувствам се някак си по различна от другите. Не знам какво да правя, не знам с какво да се захвана. Ако някой може нека ми даде съвет,пишете ми. Моят скайп е kaderimsin_ani1

Коментари

1.   Цигански манталитет - може и да си циганка. Да оставиш даскалото зареди някъв мангал...сори ама мн тъпо и нз отвен в някое кафе с мини пола да се зархождаш пред пияници кво др можеш да правиш....

2.   Отиваш в някое училище, записваш се като частен ученик и завършваш. не е много трудно. после си търсиш подходяща работа.

3.   Извинявай, ама почти всеки се е влюбвал на твоята възраст, но това не е бил повод да зарязва училището и да не вземе диплома! Напротив, любовта е била стимул за по-добри резултати.

4.   Каквото си направила - глупаво или не - направила си го. Обръщай се назад само, за да си взимаш поука, а не да се самосъжаляваш и депресираш. Ти вече си се осъзнала, щом си решена на промяна и това е най-важното. Не се поддавай на подигравки и негативни коментари. Хората, които те критикуват, не живеят твоя живот и няма да се борят вместо теб. Твоите решения са по-важни от хорските нагласи. Послушай номер 2, намери начин да завършиш образованието си и започни да си търсиш подходяща работа.

Има ли желание, има и начин! За упорити и сериозни хора и работа се намира и доброжелатели.

Успех!

5.   Завърши си 12 клас! Намери си работа и запиши да учиш нещо друго. Направи си план. Ти знаеш какво ти се прави.
Ралф

6.   Аз ходя на вечерно училище.и работя като шивачка

7.   м.30.
аз пропуснах 2-3 години от ученето след 8 кл, защото трябваше да се напивам редовно с приятели и да скитам по улиците с разни крадци и хулигани.
добре че събрах смелост, записах се отново и завърших, бях най-дъртия в класа си и ми беше малко гадно.
в последствие завърших и икономика, сега обаче работя в нощен клуб, като охрана.
мой съвет: направи всичко възможно да се запишеш в някакво училище и да вземеш диплома, защото без нея, никой работодател няма да те вземе на сериозно.