Споделена история от На работното място

Каква заплата взимате ?
Здравейте, скоро ще започвам да уча висше, но все още не съм решила какво (със сигурност искам да изкарвам много пари). Та какво ще кажете всеки да сподели какво работи и каква заплата взима. Така ще помогнете на мен, както и на други хора, а и ще направим съпоставка между заплатите. Става дума за България, но някой може да сподели и за чужбина.

Коментари

401-450 от 618

458.   Аз съм ученичка още, на 19, работя при нашите от 1 година - около 420лв, живея при тях, но им помагам с разходите

459.   Две години и половина живях "на фотосинтеза", т. е. с преди това спестени пари и с продажба на мои вещи, за да мога да си позволя да отдам цялото си време над едно начинание, което вече започна да възвръща вложените усилия. Сега получавам по 2-4 хиляди лева месечно и вероятно ще е така в следващите поне все години, без да си мръдна пръста, но ако се вземат предвид и предишните над две години труд, то може да се приеме, че месечният ми доход усреднено е всъщност двойно по-нисък - около 1-2 хиляди лева. Не е много, но свободното време, което се откри пред мен сега, ще го използвам не само за почивка и пътувания, но и с цел да поработя над следващия си проект. За мен е изключено да се хвана някъде на "нормална работа" на длъжност във фирма и да бъда поредната работна пчеличка с мижава заплата и никаква свобода да избирам кога да почивам, и кога не. Счупих се от работа до края на миналата година, но сега заслужено си бера плодовете. Пожелавам на повече хора да намерят начин да живеят по-качествено и със свободно време! Поздрави!

460.   Номер 459 съм. В горното ми мнение съм допуснал една правописна грешка - вместо "в следващите поне все години" трябва да се чете "в следващите поне ДВЕ години".

463.   Таксиджия- 90-100. Лв. На месец чисти пари. Карам малко

464.   До 415. Колега филоложе, в СУ на приемният изпит изкарах 3, 00 а в ПУ 5, 98 и не бях спал цяла нощ(не от притеснение). Като знаеш езици какво? На мен 6 са ми недостатъчни. 1800-2400 евро/месец.

465.   Call център с немски 1400 (-20-30лв, околко 1360 да кажем)

466.   номер 452- еми това ти се полага, след като много си учил. Докато другите са си пили биричка, ти си зубкал, така че нормално

467.   До 452. Нещо не ми се връзва колега. Комбинацията е доста странна. Или лъжеш във форума, или по-лошо - лъжеш хората на които даваш уроци.

468.   О, 452 не вярвам да лъже, особено ако уроците са по 2-3 човека - от всеки 10 лв. да вземе на час - ето ти 30 лв.
Ще го посъветвам само да се осигурява или да си купи апартаментИ като инвестиция, защото на старини няма да има от какво да живее. Много хора изкарват у нас пари, но после на старини плачат.

Моят бивш приятел само с уроци по немски и то преди 13 г. в град с много висока безработица изкарваше месечно 1500 лв. само от уроци, а отделно до обяд работеше като учител в една гимназия, където го осигуряваха и му плащаха някаква заплата
Просто беше най-добрият в града и събираше курсове от по 3-5 човека, от които взимаше 10 лв на час (дори 8 лв. или по-малко е взимал на по-бедни хора). Всеки ден като проведе 1-2 часа курсове с различни хора - изкарвал е дори 3500 лв. и то пак казвам - преди мнооооого години.

469.   Програмист в София, предимно C "back-end", към 6200лв нето.

470.   Автомонтьор, диагностика, снабдяване и първично счетоводство ~ 1000 лв нетен доход.
Страничен доход - износ в чужбина ~ 200 лв средно месечно.

Нямам разходи за наем, поддържам два автомобила, но с такива доходи деца биха били немислими.

Не прахосвам за прищявки, гледам да реинвестирам.

София.

471.   На мен ми е още малко рано да се тревожа за това, но тъй като мисля да уча за ветеринар се чудя колко взимат (долу - горе)

472.   Софтуерен инженер София, 5000 нето, мислех че са много пари преди да ги взимам, сега не ги усещам...

473.   Архитект на свободна практика около 4000 лева нето

474.   Запиши се да учиш това висше образование, за което имаш дарби, таланти и способности. Запиши това висше образование, което лесно можеш да учиш с много шестици. Ако обичаш от сърце да помагаш на хората и обичаш хората запиши висше образование за : социален работник, медицински лекар, медицинска сестра, психолог, теолог в православен богословски факултет. Висшето образование по теология е много добро. Сега в тези трудни времена хората имат нужда от сигурност, имат нужда от знание и разбиране какво се случва в България и по света. За тази цел висшето образование по теология е много полезно. Като теолог ще можете да пишите книги, статии във вестници, списания, може да бъдете учител по религия в училище, може да работите в неправителствени организации и различни фондации за помагане на бедни хора. Многото пари не са най-важното в живота. Защото има много богати хора, но са нещастни в душата си. По важно от парите е любовта към Бога и любовта към ближният. Аз съм временно пенсионер с ТЕЛК 80%, вземам пенсия от 126 лв. на месец. Сега съм студент, задочно обучение по теология, в православен богословски факултет.

475.   Като чета как много хора пишат за мръсотия, корупция, отчаяние, мизерия, ниски заплати в България, изгубили надежда за по-добър живот... В този случай мога да препоръчам висше образование по теология, в православни богословски факултет. Специалността теология дава знание какво и как се случва в България и по света. С тези бомбени антентати в Париж и Брюксел от чужденци с арабски език, специалността теология (богословие) ще бъде все повече търсена. По специалността теология има учебни предмети като : ЗНОС-защита на населението и околната среда от бедствии, аварии и катастрофи; християнска философия, библейски гръцки език, педагогика, психология, история на религиите, християнска етика, християнска антропология; библейска история и библейска археология- по тези двете се изучават древни цивилизации, техните бит, култура, богове, археологически находки според правилата на науките история и археология.

477.   360!!!

478.   Учих право, тъй като е почти невъзможно да се намери работа без връзки работя на летище заплата 700 лв. / 6 месечен срочен договор. Смятам да запиша софтуерно инженерство, ако смятате да учите право - недейте.

479.   3300лв. нето на месец - IT специалист

480.   Жалки и противни са ми всички 26-27 годишни ИТ сополанковци които имат претенции за заплати над 3 бона.
Освен, че са дебили за нищо не стават. Балонът ще се спука. Началото на века в Индия го имаше същият бум в ИТ индустрията, но освен, че с облагодетелстваха 2-3 милиона програмиста там, за останалите 99, 6% от населението нищо не се промени.
Гади ми се от програмисчета.

П. С. Пилот съм. Фигурира от 2к до 4 к, според полетите.

482.   В Лондон съм, работя като електричар. Взимам от 5000 до 25000лв в зависимост колко работа имам, работя на частно.
В момента изучавам търговия на международните пазари. Имам инвеститор в очакване на резултати с консистентни печалби на един личен реален акаунт който вече е на 101% за около 30 дена. Още 2 месеца така и заплатата става без таван.
Иначе същата професия да я работя в инвестиционна банка ще ми носи... 249000- 373500 на година или 20750- 31125лв на месец плюс процент от капитала, но и нерви които ако не контролираш, до две години превърташ.
Дипломата ми е специализирано средно мениджмънт и маркетинг на малък и среден бизнес както и международни пазари.

483.   В Лондон съм, работя като електричар. Взимам от 5000 до 25000лв в зависимост колко работа имам, работя на частно.
В момента изучавам търговия на международните пазари. Имам инвеститор в очакване на резултати с консистентни печалби на един личен реален акаунт който вече е на 101% за около 30 дена. Още 2 месеца така и заплатата става без таван.
Иначе същата професия да я работя в инвестиционна банка ще ми носи... 249000- 373500 на година или 20750- 31125лв на месец плюс процент от капитала, но и нерви които ако не контролираш, до две години превърташ.
Дипломата ми е специализирано средно мениджмънт и маркетинг на малък и среден бизнес както и международни пазари.

484.   Работа във Виваком- към 700 лв. но скоро ще напусна от там

485.   Здравей 480! Искам да те попитам къде си учил за пилот, защото и мен ме вълнува тази професия.

486.   Работя като бояджия но без договор-800/1000 в зависимост от работата! Истината е че това ми е основна работа от 8 г и не е добре положението, мои приятели работят в големи компании на заплата 600/800лв но в свободното си време работят същото като мен и забелязвам че са значително добре финансово! Сигурния доход плюс правилно оползотворяване на свободното време е добра и доходоносна идея! Мисля и аз да направя нещата да са по този начин! - какво е вашето мнение?

487.   Техник в производство за електроника 470 лв заеби ше изкарам категория Е и заминавам тук нищо не става

488.   480 - И защо? Какво са ти направели? Силно се съмнявам някой да те удибил да е мяткал и държал противно. Повечето хора в тази индустрия, особено големите риби, са доста спокойни и усложливи хора. Не познавам ни един пилот, но съм срещал доста стюарди и съм останал с впечетлението, че вашата гилдия сподели подобни виждания с нашата. Спокойна и изпипана работа.
Е да, винаги има някое нещастно келепенце, което си мисли, че като вземе 2000 лева и си купи айфон, ще ходи да го навира в лицето на хората. Но повечето от по-заможните (основно висшия мениджърски състав и собствениците) са хора, които са приятни, даряват пари, допринасят за икономиката и подържат определени идеали и класа. Остави мизерниците, тях винаги ги има, но са малко.
И защо да е проблем, че една част успява да дръпне напред?
Да, "облагодетелствам се". Но как? Не помня да съм карал, някой да работи 13 часа на ден? Не крада. Не въртя "далавери". Не укривам данъци, и предполагам, че внасям в хазната много повече от Пешо и Сашо Моя ли е вината, че единия е станал касиер в магазина, а другия е бакшиш? Ами аз учех 10 години, не ходех да пиянствам на 16 и работих цели лета, за да изкарам пари за нова книга, технкиа или курс. А Пешо и Сашо си пиеха, друсаха се, и сега се не-облагодетелстват, поради тъпите си решения.
И да, знам, че в страната, положението е тежко, заплатите са см, ешни и прочие, но нима това означава, че трябва да въртя мотиката на село или да се трепя в някой цех, защото други хора го правят?
Ти също имаш хубава заплата и не те ненавиждам, дори изпитвам уважение и почит към професията ти. Но твоята ситуация много по-близка да моята.

А и какво? Ако ти кажа, че събрах пари и направих две инвестиции, от които едната ми носи пасивни доходи, ще ме изкараш изетник и крадец. Не го прави. Не съм такъв и не заслужавам омразата ти.

489.   Като завърших средно в област Габрово, веднага тръгнах за Дания, там учих и завърших полу-бакалавър което беше преди няколко години, и така до ден днешен си търсех работа в Дания докато учих датския и видях че смисъл няма защото работодателите си търсят датчани а не източно европейци по (ИТ) специалност и то млади като мене на 22-23 г.
Брата и той тука дойде преди 2 години и мисли да си заминава, има и тука други българи поддържаме контакт, какво да кажа всички до един на минимална заплата от 1300 евро. И познайте всичките в квартира живущи с други хора защото за да имаш собствен 3-стаен апартамент ще ти вземат всичките 1300 евро. И така като разделиш на 3, да дадеш 400 евра за една стаичка вече можеш да имаш пари за храна.
За храна отиват 200-300 евро. Като отида в Лидл или Квикли, давам около 300 крони, след 3-4 дена пак толкова. Или кажи речи 500-600 крони на седмица. (7. 5 кр = 1 евро)
След това даваш пари за интернет, телефони не дай си боже да пушиш и да пиеш за допълнителни разходи, за транспорт и ти остават там 200 евра. (коли втора ръка има доста евтини но за застраховка ми искаха 3000 евра или 2. 5 месечни заплати! )
И да се запита човек, ако живееше в България с други хора в 3-стаен апартамент нямаше ли да ги спести тези пари?
Затова сега се връщам в родния си град, с дипломата ме приеха близко до специалността за около 1200 лева. А наем на апартамент в малкият град, сестра ми даваше 200 лв. (без разходи, около 2012, сега се премести в друг, не съм питал там но както и да е... )
Така че чак сега разбрах че пари от небето няма, ако искаш да спестиш пари има си начините (живееш с други хора) но едно е ясно, че в България може да се развиеш и да вземаш пари няколко пъти над минималната и да си позволиш три-стаен апартамент и да си живуркаш на спокойствие вместо да се буташ в чужбина на минимална с непознати хора, не дай си боже с араби, и да си постоянно под стрес (даже и с българи) от шум, от някой ти е взел сушилнята без да те пита или нещо друго и постоянно те вбесява. Да не говорим за носталгията за България, за планините, за баничките, кебапчетата, близките и българската реч.
Радвам се че се връщам! А тука Георги дето беше дошъл в Дания преди месец, колко хубаво и готино било а се оплаква сега че само 2 пъти се е наспал в месеца и работата му се намира на 40 километра!!! Всеки да си прави изводите.

490.   480, завиждаш , че има кадърни млади кадри ли? Или ти е накърнено мъжкото достойнство, че "келеши" на 25 получават повече от теб ли? Не ми се вярва да си пилот или нещо друго, защото човек със средна заплата 3000 лева не говори като теб. Да не говоря , че повечето програмисти и IT-та са много по-интелигентни от хора като теб. Според мен работиш за 500-700 лева и те е яд , че си глупав и нереализирал се.

491.   IT с магистърска (не съм програмист) 1, 400 нето, с 2 години без няклко месеца стаж и добри социални добави.
Не живея в София, но града е в топ 5 в България, може да се досетите горе долу къде е.
Като цяло съм доволен за малкия си опит по професията.

492.   Гладач в шивашка фирма. Колкото заработя- по ТД сме на 420 лв, по разценки между 70 и 100 лв.

493.   Здравейте, този коментар е за всички вас, успели и не успели в живота.
От 8 години работя, като куриер в София във водеща фирма в бранша. Месечната ми заплата за последната една година чисто е от около 1000лв до около 3000-3500лв. зависи от сезона и натовареността, за година около 22000-24000лв. Работя по 8-10-12 часа на ден, от около 6 месеца се чувствам зациклил, за 8 год. стигнах най-високото стъпало на длъжността, която заемам и от тук нататък няма на каде да се развивам. В момента записвам все възможни курсове за преклафикация, уча през малкото си свободно време. Поставил съм си нови цели и ще ги постигна, ако се наложи и света ще преобърна.
Моето мнение е, че човек не трябва да зацикля на една работа, когато там той няма развитие и след което само се оплаква и мрънка. Човек трябва да се бори, да си поставя цели и да ги гони до край. И след като ги постигне, да си постви нови по-предизвикателни цели. Не правете грешката да зацикляте на една работно място твърде дълго, така погубвате талантите си и правото ви на лична реализация и успех в живота.
Не спирайте да учите, да търсите и да се борите за вашите успехи и мечти. Работодателя купува 8 часа от вашия живот пет дни в седмицата, а вие сте тези които определят цената им, замислете се. За да може да продадете за повече пари вашите осем часа логично е, че трябва да можете да предложите повече. Прочетете книга, отворете учебник, запишете някакъв курс за обучение, само не зацикляйте, защото това ще ви отнеме живота.
Всички сме чували поговорката: "На каквото си постелеш на такова ще легнеш. "
Пожелавам ви успех и много щастие и не спирайте да се борите за вашите цели и мечти. :)))

P. S.
Може да ме съдите както си решите, ваша си работа, мен това не ме притеснява, защото Аз ЗНАМ кой съм, какво мога, какво искам и как да го постигна.

494.   До 493

Радвам се че има хора които разсъждават по такъв начин, аз мисля по същия начин като теб
Успех

495.   шлосер съм от град Пловдив 500 чисто

496.   Софтуер разработчик над 10 години опита, 6000лв чисто бонус. София

497.   Завършил съм финанси във ВТУ - сега работя общ работник.
Заплата - 420 лв бруто!

498.   Графичен дизайнер в международна фирма -чисти 4 хил. лева. Обичам работата си много, парите ми зависят от това колко добре разбирам концепциите за красота -цветове, форми, съчетания и реализъм също. Създавам също и анимации. Засега се справям добре с парите, жена съм.

499.   Безработен. Най-много 15 лева на месец. И то намерени на улицата.

500.   Преди да бъда безработен взимах 550 лв на месец за работа свързана със стъкла. В голям град.

503.   Опит в сектора 5-6г с различни дейности, като съм почнал на 650-750лв. Към момента IT специалист в голяма международна фирма, заплата 1830лв, с тенденция да нарастне в близките месеци с 10-20%. Между 40-60% от времето на месец работя от вкъщи в общии линии както ми е удобно. Нямам някой да ми виси постоянно на главата и не се чувствам роб, харесвам си работата има още доста на къде да се развивам. Жената се занимава с няколко неща и главно работи от вкъщи, от хобитата дори си изкарва пари (например грим за 2 часа работа 160лв в неделя след обяда) :D При нея варира доста от 1200-2600лв ако има късмет и повече, са при нея нещата.
За сега се оправяме чудесно нямаме наем, има някои друг кредит но не е страшно, трудно спестяваме пари но сме доста млади и пътуваме доста. Важното е да ни остават спомени, ако само трупаме в сметка ще станем роби на сивото ежадневие, от което по-голяма болест няма :)

504.   В момента не работя - съкратиха ме, защото се възползвах от изконното си право на собствено мнение. Живея със спестените пари, тоест около 2000 лева на месец.
Работех като специалист в немска фирма в Пловдив - чисто получавах около 5000 лева на месец. Владея перфектно немски, английски и украински.

505.   Взимам по 3. 70 на час(бруто). Като заплата получавам 500-600лв(рядко над 600, ако има празници, на които работя). В работата е голям гърч и има недостиг на персонал, но ми позволява да имам свободно време, за да уча. На месец ми остават по 200-300лв(може и повече), но почти никъде не излизам. След година и половина, като завърша бакалавърската си степен, мисля да се отправям към летището, ако тук нещо не се промени. Работя в голяма верига заведения за бързо хранене, където оборота за деня е около 50 пъти по-голям от моята заплата(това се дължи на въвеждането на доставки във въпросното заведение). Така че според мен хора, които получават по 1500-2000лв са богати, и ако си разпределят парите биха им стигали за всичко. Но явно тези хора не знаят какво е мизерия и какво е да работят за 500лв. (уверявам ви, че стреса, напрежението и умората е в пъти по-голяма, отколкото да работиш на ръководна позиция някъде на бюро. Няма да казвам какъв е стреса и лишенията, за да заделиш някакви пари). Така че при Вас това всичко е глезотия. За мен няма значение дали си купувам маркови дрехи или не(стига материята да е хубава и да са нови), няма значение, че телефона ми не е последния модел Iphone(в момента телефона ми е на 4-5г и не смятам да си купувам нов, защото този ми върши работа), не ми пука, че карам кола от 1997г, защото тази кола ми е удобна и ми върши работа, а и ако съм с нова за 100 000лв няма да стигна по-бързо до мястото, където отивам. Единственото нещо, към което се стремя е да се реализирам професионално и да им г/д нормално жилище с нормално обзавеждане. Така че с около 1000-1500лв можеш да живееш нормално и да ти остават, а ако решиш да имаш дете/деца-1-во се предполага, че тя/той също ще работи, 2-ро можеш да се лишиш от почивките в чужбина например или от новата си кола! ПП:Не го пиша този коментар, за да се заяждам, а за да слезнете на земята и да видите живота на др. хора какъв е, и след това да се оплаквате

506.   Здравейте, аз работя по моята специалност "мед. сестра" в провинцията. Имам 3 години стаж в държавна болница с 460 лв нето. Не мислех да се включвам, но искам да разнообразя високите цифрички, които са дали някои хора... Е да мили хора, има и такива като мен, които избраха да учат и да работят подобна работа, която 99. 99% от вас писалите тук няма да го направят. Никога не съм се водила от парите, никога не съм протестирала, винаги си върша съвестно задълженията, грижа се за болните, винаги ги изслушвам и съм готова да помогна. Не се срамувам от сумата, която вземам, мъжът ми взема чисто 720, като визуализатор в архитектурата. Парите ни стигат, защото, не пушим и не пием алкохол, ходим на почивки 2 пъти годишно, събираме си парички, разчет на месечните доходи, не стоим гладни, правим си ремонтите сами, излизаме от време на време навън да се храним, пак успяваме да заделим. Живее се с малко и много, нали...?

507.   Към 505, ти ако си мислиш, че всички които взимаме над 1500лв на месец сме почнали на толкова като пърна работа... жестоко се лъжеш! Има място за реализация на добри сециалисти в доста сектори в страната, обаче ако чакаш на готова няма как да стане. Или ако останеш още 2г на тазипозиция.. никой никаде няма да ти я счете като предимство. По-добре лятото стаж за 3м по специалноста!

508.   Завърших СУ, работя от 6 години.
В момента съм в голяма компания в София на позиция "специалист". Взимам 2200лв чисто.

509.   480-ти съм....

Дори бях забравил, че съм писал тук....

Не казвам, че познавам всички програмисти, и се изказвах за всички от бранша ви на база впечатленията, които имам от 7-8 ваши колеги....

Как ИТ-тата да не да дебили...
Оставили родителите си да мизерстват в някое градче и вече си мислят, че на 26-7 години в 3 бона заплата притежават света.

Имам бивши приятели - мухловци, които си провалиха живота превръщайки се в офис плъхове. Да гумички на ръцете или с други думи фитнес гривни за по 400 кинта и карат Инфинитита на лизинг и правят сметки в ресторанти равни на месечните заплати на родителите си, но нима това е вашият идеал драги ми компютърджийчета??
Понеже нямата никакъв капацитет, но сте новозабогатели без особено усилия сте много лесна плячка за маркетинголозите..
Ходещи портфейли без мозък...

Не, че и моята е лесна. Следобед трябва да прибера 200 изгорели задника от ибиса в осло....

510.   506, а деца имате ли?

511.   509, ти наред ли си?! IT-тата нямали капацитет... Имаш ли представа колко технологии се учат за да вземаш тези 3-4k?! Като те пусна в код 150-200 000 реда, няма да знааеш къде се намираш!!!

512.   До коментар 507 от 505:Знам, че е така. Но повечето хора се самозабравят! Със заплата 1500-2000лв. спокойно може да се живее, стига да си ги разпределяш правилно. Дори може да се отгледа дете без особенни лишения. За работата знам, че никой няма да ми счита стажа за предимство, но просто няма какво друго да работя в момента. търся, но никъде никой не иска да наема студенти(за нормална работа става въпрос). Пращал съм доста СВ-та, дори за ниски позиции, по обяви малко или много свързани със специалността, която уча, но резултата е нулев... Навсякъде искат човек, на които може да се разчита 24/7, а това няма как да стане докато уча... Исках да карам стаж, дори неплатен, но пак идва проблема с парите... Аз сам си плащам обучението и през лятото карам по-дълги смени, за да имам пари да си платя 2-та семестъра през годината. Родителите ми никога не са имали пари, за да могат да ми помогнат, дори напротив аз им давам пари... Те са възрастни хора, пред пенсия(просто съм се родил доста късно, когато те са били на 42-3години), така че няма как да се надявам на някаква помощ от тях. С роднините ни сме изпокарани от доста време, а дядовците и бабите ми са покойници отдавна... Та, общо взето не мога да си позволя да не работя дори 1-2месеца, защото нещата финансово биха се влошили доста. Имам късмета, че от едните ми баба и дядо остана апартамент(1-стаен, панелен)и не плащам наем, иначе дори може би нямаше да мога да следвам. Нашите живеят на селото ми, което е близо до г/д голям областен град, където работят. Пари за шофьорски курс и кола събирах около 1, 5г. Гледам, колкото се може да заделя пари, за да започна курсове за чужди езици. Знам г/д английски, но искам да го науча перфектно(в училище имах отлични оценки, но не мисля, че нивото беше кой знае какво), иска ми се да науча и още един език-може би френски/немски. Това ми позволява работата и за това я работя. Иначе да мога да зарежа ученето и да работя нещо за 700-800лв, но най-вероятно ще си остана на тази заплата цял живот и няма да имам почти никакъв шанс за професионално развитие. Това го разказвам, за да видите как един човек живее с 1/3 от сумата, която Вие посочвате като минимална за сносен живот, и успява да задели пари да помага на родителите си и да преследва малко или много целите си! Защото за мен шоф. книжка, колата, следването, а от есента и научаването на нови езици са цели, които преследвах/преследвам и не мисля да се отказвам! Успех на всички!

513.   Здравейте на всички.
Аз не съм работник но съм работодател-имам собствена компания.
Много ми стана интересно като прочетох почти всички коментари.Искам да кажа само едно.Българина се развали от към работа.В моята компания заплататата е на норма.Всеки взима толкова колкото е изработил.Но има едно НО.Не му се работи.Могат да работят повече но не искат.,толкова му стигали.
Дойдохме до съществото-същия работник отива в Англия(например)и започва работа на 2 места а ако има е още едно няма и да спи.Интересна психоза.Работи като ВОЛ и в крайна сметка се пребира в България след година две с някой лев спестен но без никакъв прафесионален опит ,защото е работил на трите места като общ работник.Започва работа като при интервюто споменава стотина пъти как е работил на няколко места и не се плаши от работа.Какво става обаче след шестия месец работа-отново разваления български работник.Не му се работи и не иска да взима повече.

Не знам дали ще допуснат коментара ми ,но тези които го оценяват,поне те да знаят калка пари струва българския работник.

401-450 от 618