Споделена история от На работното място

Каква заплата взимате ?
Здравейте, скоро ще започвам да уча висше, но все още не съм решила какво (със сигурност искам да изкарвам много пари). Та какво ще кажете всеки да сподели какво работи и каква заплата взима. Така ще помогнете на мен, както и на други хора, а и ще направим съпоставка между заплатите. Става дума за България, но някой може да сподели и за чужбина.

Коментари

551-600 от 618

643.   Писах тук под № 431 преди две години. Сега работя в държавна институция, държавен служител, пак администрация. Стандартно работно време - 8 часа, 5 дни седмично. Чисто получавам 720 лева на месец.

644.   В библиотека - 470 нето

647.   Давам частни уроци по английски (понякога поемам и ангажименти към школи, но рядко, условията не за изгодни). С някои ученици работя в моя дом, други посещавам на техните адреси. В София съм. Има много работа, частните учители по английски са доста търсени, често отказвам ангажименти, защото не мога да ги вместя в графика си.

Относно заплащането: зависи от месеца, но средно 3500-4000 лв. на месец. Не е никак малко за работа, която ти дава възможността сам да определяш графика и ритъма си.

648.   Животновъд 250-300 лв. С парите ако се замислиш а ще ти е нужно щом ще учиш без значение точно какво и колко ще ти се заплащат след това с тях не се купуват най-важните неща така си правете сметката за да не излезе че в същност сте фалирали а реално изглежда че взимате хиляди левове.

649.   Аз съм продавач-консултант в една верига магазини за мъжка мода дрехи. Взимам 600 лева заплата (чисто), но ако имам часове над нормата, мога да взема и между 660 и 750 лева.

650.   Хора, събудете се малко. Стига с това "взима". Думата на български е ВЗЕМА. Взима казват същите кухи шопи, които обичат да казват ходиМЕ, млеко и тем подобни изкривявания.

651.   Приключвам месеца с чист доход от 1500-1700 лв., като фирмата за която работя ме осигурява на реалният ми доход. На 24 съм, мъж. Работя си по специалността в голям областен град (не в София) и съм горе-долу доволен.

652.   Малък началник във фармацевтиката, чисто 1000 лева. В България разбира се. В чужбина на моята длъжност, вземат доста повече :)

653.   Библиотекар - 500. Протестите ще ни оправят, ама народа не иска да протестира. Съвет - не почвайте работа в библиотека.

654.   Мрежово осигуряване 75000$ преди данъците

655.   Работя в кол център с немски език. Чиста заплата 1200, винаги получавам и 120 лв за път и храна, има и бонус между 100- 200 лв, средно взимам 1400 лв.

Как се пише: вземам или взимам?

Двете форми са дублетни и могат да се употребяват в книжовната реч. Между 2002 и 2012 г. за правилен беше приет само вариантът вземам. С излизането на Официален правописен речник на българския език. С., БАН, Просвета, 2012 формата взимам беше възстановена като дублетна. Препоръчителна е употребата на вземам.

В кризисни ситуации решенията трябва да се вземат/взимат бързо.
Когато си вземате/взиматечетириног приятел, поемате отговорността за неговото здраве

656.   Прокурор в районна прокуратура, 22 години стаж, ранг прокурор във ВКП и ВАП. 3140 лв. чисто.

657.   Надомно, 3410,75 евро чисто.

659.   Адвокат в софийски кантора, ок. 1700 чисто.

660.   Стажант във фирма за продажба на индустриална техника, съчетавайки го със следване в университета (техническо образование) - 400 лв. Нето за 20 часа на седмица!

661.   Охранител- 350 лв. на месец

662.   Оператор на шлайф - 440 лв.

663.   Системен администратор, София - 2660 лв. нето.

664.   Спа Мениджър - В чужбина 4 000 евро чисти в България 1500

665.   556, да, наистина изкарвам 18000 на месец в София. Не знам защо ти ще определяш кое е много и кое малко. Като си толкова кадърен - намери си друга работа или си направи собствен бизнес и да те видим.

Злобата на хората е уникално нещо, сложили ми 1 звезда, защото получавам повече от тях. Нищо, че имам 20 години стаж и докато съм се развивал, те вероятно са си губили времето по кафета, дискотеки и т.н.

666.   261 кажи ни тогава как и каква да работи в та и вие да изкарваме такива доходи като теб?

667.   666, постъпих във фирма с много проблеми, реших доста от тях. Направих неща, които пряко покачиха оборота с двуцифрени проценти. Имало е нощи, в които не съм спал като е имало инциденти. И трябва търпение.

668.   Програмист съм, взимам 5800 чисто след данъците, в София. Занимавам се с това от 15 години. Живея комфортно, пестя между 20% и 60% в зависимост от месеца. Инвестирам парите в пасивни доходи с цел след 15-на години вече да няма нужда да работя.

Инвестирал съм невъобразимо много в себе си като знания. Само през 2018-та съм прочел 5 книги в сферата и не мога да изброя още колко курсове (10-15 онлайн). Отстрани изглежда много, обаче е къртовски умствен труд. Ако всяка година не учиш и то много, оставаш назад. Вечно състезание.

Не се преуморявам, гледам да почивам. Вкъщи не стоя на компютъра. Гледам да си доставям удоволствие с част от парите. Давам ги и по жени, гот ми е. Спортувам доста, живея здравословно. Карам 10 годишно БМВ. Мощно и комфортно. Не се хваля, живея си нормално. Гледам в моята паничка.

669.   По-добре учи нещо с което бързо ще си намериш работа.
А и в бъдеще да е търсена професия.
За протокола:
пенсионер – 320лв.

672.   Застрахователен агент, между 7000-9000 на месец.

674.   Лекар-специализант в София, в престижна частна болница, от там 900лв, с работа на още 2 места стават към 2-3000лв общо, което за столицата не е нищо особено. И това на фона на 65-70ч. работна седмица, нужда от постоянно четене и усъвършенстване, ходене на конгреси и специализации в чужбина, които пак са от твоя джоб. Хубавото е, че ако си на ниво, можеш да си намериш достойна работа в почти всяка развита държава след придобиване на специалност. Но ако целта ти е да се развиваш в България, както аз първоначално исках, медицината е доста неблагодарна област, особено за млад човек.

675.   Искрено ме разсмя, 668. За една година си прочел ЦЕЛИ.... 5 книги!!! Извинявай, аз си изкарвам хляба като редактор, може би затова така реагирам, но ми стана смешно, защото чета обикновено по десетина книги на седмица. При мен доходите се движат около 1 500 на месец, но работя на три места.

676.   Библиотеката на УНСС - 480 лева чисто.

678.   675, много смешно.. Това да не е художествена литература, да си я четеш на плажа за да ти се доспи по-бързо. Техническата литература се чете тежко и много често се препрочита по няколко пъти.

679.   Номер 675, от написаното от теб не си личи да работиш като редактор. :)
Не виждам и кое е смешното в това да работиш на три места, а да получаваш 1500 лева за труда си. Аз работя на едно място и вземам между 3 и 8 хиляди лева месечно, а като грамотност очевидно съм по-напред от теб.

680.   679, за да не си голословен, моля да посочиш поне една стилова, граматическа или пунктуационна грешка в трите изречения на 675 (това съм аз). Може би имаш предвид трите възклицателни знака, но при неформалното писмено общуване са приети леките отклонения от пунктуационните норми, заради необходимостта да се предаде емоция в много кратка форма (това е функцията и на емотиконите).
За другото си прав - не смешно, тъжно е да работиш на три места, за да успееш да сглобиш бюджет от 1500 лв. на месец. Но аз и не твърдя това, а че прочитането на 5 книги за една година не е подвиг, с който човек може да се гордее, защото всеки средноинтелигентен човек, без значение от професията му, обикновено чете много повече.

681.   До 679

По-полека само, като се тупаш така силно по рамото, че да не се нараниш.

682.   От 679 до 675/680. В мнение 675 си пропуснал(а) да поставиш удивителен знак в края на първото изречение. Дори и да приемем, че думата "цели" във второто ти изречение е с главни букви, за да се подсили значението (обичаен похват за някои пишещи в Интернет, но не и според правилата на българския книжовен език), то многоточието се пише с три точки, а не с четири. Постройката на третото ти сложно изречение е неправилна и би следвало да отделиш съставните части от него или с тире, или с точка и запетая, докато ти си употребил(а) само запетая. Има обратен словоред в третото изречение със словосъчетанието "чета обикновено по", като следва да е "обикновено чета по". Друг обратен словоред е и "затова така реагирам".

683.   5 книги за програмиране са адски много, но това редакторът очевидно не може да го проумее.
С инженерно образование съм, последно по специалността си работих преди 2 години, 900 лева чиста заплата. В края на миналата година работих като копирайтър с чужд език - 1000 лева чисто, ако пиша повече статии - повече, ако пиша по-малко - заплатата намалява, но от тази работа чувствах, че затъпявам и се захванах с изучаването на нови програми, учебен клип от 15 минути ми отнема около 2 часа и въобще не говорим за програмиране, там само като погледнах в раздела програмиране на някои от програмите, разбрах от 20 реда код, че въобще не искам и да се пробвам.

684.   Спечелих конкурс за "младши прокурор" минах 9-месечното обучение и в момента съм в СГП, ами чисто месечно получавам 2300 лв. ми бяха отпуснали и 500 лв за расо.

685.   До 679

Какво работиш и как стигна там. Питам, защото и аз сикам да правя от 3000 до 8000 лева. Благодаря предварително!

686.   Полицай на улицата, 1300 чисто.

687.   675, то и аз като бях малък четях по три романа на свдмица Но все още и една книга за програмиране не съм завършил. Последната ми беше по Бейсик , когато бях 4ти клас- '90 година и така и не я завърших. Да, програмиста е прав . Една книга дори е адски много и отнема 6-12 месеца. Това си е равносилно да научиш един език. Казва "четене" , но реално съм сигурен че е имал предвид "учене".

В момента съм на един онлайн курс 14часов курс по мрежови технологии и вече една седмица седя на 10%.
---
Старши поддръжка на Майкрософт Ексчейндж -1800лв, чисти.

689.   "Една книга дори е адски много и отнема 6-12 месеца. "

Е-е-еее! Стига! Прекали! 12 месеца си е жива проба мързел. На мен в университета и изискваха поне поне по 3 такива книги на семестър. По тая логика, щеше да ми отнеме от 12 до 24 години.

691.   Според мен да търсиш професия с първа цел заплата е грешка. Парите са следствие от вложена енергия и усилия. Ако работите това което Ви вдъхновява и изпълва със страст, със сигурност ще дадете най-доброто от себе си и резултатите няма да закъснеят. А и да закъснеят, помислете за отложеното удоволствие! Професията владее дните ни по - дълго и от семейството. Изборът е важен.

692.   Счетоводител в София- 1800лв. чисто, ако има овъртайм и командировки стават към 2000лв.

693.   Кол център с италиански език - 2000 лв чисто (само имейли).

Краткосрочно отдаване на airbnb - около 800 лв.

Мини бизнес (съвсем в началото съм) - 400-500 лв.

Доходи от инвестиции - стотина лв.

694.   Като бивш HR manager мога да кажа, че работната заплата за всеки специалист и професия зависят от много неща: град, опит, големина на компанията, сфера на дейност, бюджет, проекти... Аз съм се преквалифицирала няколко пъти и знам колко е трудно човек сам да прецени, колко би струвал трудът и знанията му в новото поприще. Това ме мотивира да създам безплатна платформа в помощ на лутащите се в отговора на "Какво възнаграждение очаквате да получите?". Сайта ще се развива и ще показва различни полезни статистики. Името на платформата е bgzaplati.com
Ще се радвам ако намерите полза от нея :)

695.   До 694

Успех с новата платформа. Обаче ти гарантирам, ще трябва доста работа, за да привлечеш хора, както и да попречиш на разни тролове (и компании), да изкревят статистиката. Има такива компании, които ще се опитат, да погребат сайта ти откъм SEO или прото да вкарат толкова невалидни данни, че да стане безполезен.

696.   До 695

Благодаря за подкрепата! Няма вариант някой да злоупотреби или да изкриви резултатите. Помислили сме затова, както и за истиността на данните.

697.   Най-високо експертно ниво в първостепен разпоредител в държавната администрация - нето 2900 лв.

698.   90 % от коментарите са пълна лъжа.

Иначе аз се пробвах да работя като воден спасител.
Почти никъде не ми платиха цяла заплата.

Иначе обещаното заплащане беше към 1000 лева месечно.

699.   Към 698.
90% от коментарите не са фейк запознат съм с доста сектори в икономиката. Тук говоря за по квалифицирани професии. Най-малкото аз имам коментар от преди години в който казвам, че получавам 1800лв като ИТ специалист.
В момента съм ИТ архитект и получавам заплата около 6000лв бруто.

700.   Деловодител в БАН - 560 лв нето

701.   Аз работя като QA Инженер и получавам 3700 нето. Имам 5 години опит по професията. Преди това работех какво ли не.

551-600 от 618