Споделена история от На работното място

Каква заплата взимате ?
Здравейте, скоро ще започвам да уча висше, но все още не съм решила какво (със сигурност искам да изкарвам много пари). Та какво ще кажете всеки да сподели какво работи и каква заплата взима. Така ще помогнете на мен, както и на други хора, а и ще направим съпоставка между заплатите. Става дума за България, но някой може да сподели и за чужбина.

Коментари

1-50 от 618

1.   Завършил съм машиностроене - в момента заплатата ми е 1400лв ЧИСТО с тенденция да достигне почти 1500 след Нова година

2.   Маркетинг - 1500лв, София.

3.   финансист, 800 лв нето в сравнително голям град

4.   Много инфантилна тема, честно! Въобще няма как да става въпрос за база за сравнение, то си зависи изцяло от фирмата, даже и в държавните предприятия има разлики, макар и минимални... Ти ако тръгваш с тая мисъл, доникъде няма да я докараш... Учи нещо, което те влече и с което можеш да се справиш!

5.   Тестер на софтуер за телекоми - вземам начална заплата чисти 1700 (от 2 месеца работя)

6.   Занимавам се с архитектурни визуализации, 1300 лв.

7.   Програмист със средно образование - 3700 чисто

8.   Навигационен офицер - 5000 лв

9.   Безработна! около 0 лв. на месец

10.   Егати богаташите се извадиха повечето. Кой ви дава тези заплати от по 800 лева? И то на някакви висшисти, избутали университета с преписване?

11.   Коментарите оправдаха теорията ми, че много хора се оплакват от немотия, а всъщност взимат прилична заплата. И от какво идва оплакването? Идва от това, че 1500 не им стигат за глезене и почивки. За сегашните стандарти заплатата е малка, но какво да кажем за хората с 400 лв. - Да са учили повече? В интерес на истината, ако един човек слезе на земята, може да си живее добре със заплата от 1500лв. И само какви сте ми учени.. Познатите ми приятели и висшисти, не взимат такива заплати, интересно. Ето това и е лошото на днешното време, че хората с пари и връзки стигат до луната, други учат цял живот, за да гледат връзкарите. Кога ли ще престанат тия измислени протести на "бедни" българи. Искате да сваляте Орешарски, понеже с 1000лв е трудно! Ами не си купувайте iPhone, купете си нещо по евтино. Един приятел вече е докторант, а работи за 360 лв. Живот според условията!

12.   Младши експерт в държавна администрация - 580 лв.

13.   агроном, земеделска ферма, Англия, 6600лв на месец

14.   Номер 4 е прав/а. Зависи от фирмата. Аз съм завършила компютърни технологии, но не работя по специалността си. Работя като стоковед в международна компания, в голям град. Заплатата ми е 1300 бруто (около 1000 чисто). Но в други компании със същата сфера на дейност заплатите са между 500 и 700 лева. Не е важно какво образование имаш, а дали това което правиш ти доставя удоволствие. Ако нямаш желание да ходиш на работа няма да можеш и да се развиваш.

15.   Всичко си зависи от това къде живееш и къде работиш. Понякога за една и съща работа, но в различна фирма или в различен град разликата в заплащането може да е доста голяма.
Аз взимам малко пари, но пък и не си работя по специалността, така че няма как да съм мерило, но ако искаш добра заплата учи за IT специалист, вярно не е лесно, но от това се правят добри пари.

16.   Политик 30 000 лв на месец.

17.   Маркетинг - 500лв. нетно

18.   Научен работник/ИТ инженер (МЕИ, София)- 4400 Евро (в Холандия).

19.   и аз като предния коментар.... без работа..

20.   Държавна администрация с туризъм образование - към 1000лв. месечно чисто, приятели във фирми взимат 800лв. месечно чисто.

21.   Водолаз, 4 500$, някъде около 6 700 лв

23.   Учител... представи си колко...

24.   Тираджия - 5000

25.   Семейна фирма, взимам колкото ми трябват, което за моите разходи и положението на самата фирма в момента се равнява на около 500-600.

26.   Е, ти да не мислиш, че много от хората с ниска заплата биха си направили труда да пишат коментар при положелие, че първите коментари са за заплата от по 1500!? На мен би ми било малко обидно след това да изтърся, че вземам по-малко,

За протокола - 1400лв, приятеля ми е безработен, живеем зеадно, така че можеш да ме броиш за двама с по 700 ;)

27.   eй тука само богаташи има :D
аз съм в ресторантьорския бранш и взимам между 900 и 1400 лв., зависи обема на работа.

28.   Медицински лаборант ( в София) - чисто 500 лв

29.   зависи от фирмата в която работиш аз съм дистрибутор и вземам под това на дистрибуторите едва за 850 лв. преди обаче бях на процент и вземах от 1300 - 1500 но сега пък събота и неделя почивам и не съм на квартира така че ми идват 850 лв. чисти и така нещата при мен са като преди и не се оплаквам сега и жена ми работи и взема 550 лв. чисто а преди само аз работех

30.   Работя във фирма като мултифункционален служител: редактор, връзка с клиенти, връзка с партньори, реклама, понякога и като доставчик. Понякога и като каквото им е необходимо на шефовете в определения ден. Заплата: 800 лева. Образование: магистър (много специфична професия, не бих желала да уточнявам) В град София.
Ама съм доволна, чувствам се добре, ежедневието ми е раздвижено.

31.   Забелязвате ли как тия с големите заплати - офицера, тираджията, холандеца - имат по 1 звезда рейтинг. Това показва колко мизерни, злобни и завистливи душици има в тоя сайт. Ако ще и пет висши да имате, като сте некадърни - ще си работите за слаби кинти. А всеки, който е успял да взима малко по-висока заплата е или връзкар, или роднина според вас. Колко сте жалки, нямате си и на идея. Затова сме на това дередже - всеки гледа да плюе другия и да злобарства, вместо да си гледа в собствената паничка и да се опитва да се развива.

bile

32.   Номер 11, губи ми се идеята на коментара ти, освен че е малко злобничък. За твоя информация 1500 лв. за 4-членно семейство въобще не дават възможност за глезене. Даже и официалната статистика го казва.

33.   Аз не съм холандец, а българка живуща в Холандия. Авторката пише, че се интересува от заплатите ив чужбина. Аз го постигнахс българско образование.

34.   Ветеринарен лекар, работя и в България, и в Швейцария. Заплата - 4310 лв. чисто. Но главно зависи от това кое те привлича като работа и дали ти е кеф. Ти да работиш като някой журналист и да изкарваш по 7-8 хиляди на месец, ама да не ти е кеф... тъй ни стаа. Е, ако пък ти е само да парите, вземи се пробвай в Барселона като футболист. ;)) Така де, зависи само от теб..

35.   заплатите в българия са нереално ниски може да вземаш 1500 2000 лв. на месец но като имаш 4-ри членно семейство и ги разделиш на всеки по равно, парите едва идват над прага на бедност така че колкото и да вземаш като имаш семейство и отговаряш за него парите все са малко освен ако са си европейски заплатите гадна работа е в българия да работиш парите все не стигат и се свиваш само до най необходимото

37.   До 32: Няма конкретна идея в коментара, а нещо съвсем реално и налице. Факт е, че има семейства с дете, майката работи за 400лв. и бащата работи за толкова, примерно. Тези хора как се справят според теб? Престанете да наричате нещо реално "злоба". Нормално, че само бащата като взима 1500, а майката е на кафенце и бисквитки в къщи, ще бъде трудно. Аз съм работил за 500 и не съм си купувал iPhone, тъй като нямам още две заплати отгоре, като с 1500лв.
Купувал съм си телефон втора ръка за 200лв. И НЕ ми пука.
Купи си един iPhone на теб, на жената и детето, после се чуди как ти свършват 1500. Пред парламента трябва да протестират хора с трицифрени заплати, а не с 1500. Много хора мечтаят заплатата им да стане толкова.

38.   От 11 до bile. Пич, те са бедни, защо да им завиждат?

39.   400 лв чисто, работа в голяма търговска верига, 8 часа по договор, оставам по 2, 3 часа след това (които не се заплащат), на 19 съм... ем тва е... семейството ми няма пари да ми плати това, за което бленувам от 12, 13 годишен - в сферата на киното, но какво да правя... квото е такова..

40.   Реклама - 630 чисто.

41.   Номер 11/37, сякаш най-много те боли за протеста пред Парламента, но да не зачекваме политиката сега.
Не искам да те засягам, но внасяш един пенсионерско-староергенски привкус в цялата дискусия. Особено е умилително като въртиш разни клишета като айфони и майки на кафенца с бисквитки.
Съжалявам, но твоите приятели висшисти с по 400 лв. не са центъра на света. Не падам от Марс, виждам хора, които живеят и с много по-малко пари. Имам приятел, който потъна с банков кредит и от години живее с не повече от 100-200 лв. Аз самият съм започнал като висшист с много по-ниско възнаграждение от сегашната минимална работна заплата.
Ако беше издържал семейство, щеше да знаеш, че дори 2000 лв. на месец достигат трудно за едно 4-членно семейство. Като имам повече време май ще трябва да ти направя една аритметика.
Самият факт, че си дал 200 лв. за телефон на старо говори достатъчно за финансовата ти култура, бай дъ уей.

43.   Библиотекар с висше и следдипломна квалификация - чисти 370 лв. на месец. :D

44.   Ами много странен въпрос, даже за човек на 19-20г. възраст много странен. Ако беше 10-12 годишно дете по щеше да ти утива такъв въпрос. Първо това че ще учиш някаква специалност, ако я завършиш не ти гарантира автоматично еди каква си заплата. Второ учи нещо което ти се отдава и ти е интересно за да можеш да станеш добър специалист в тази област и автоматично ще си търсен кадър с висока заплата. Иначе ако те интересуват най-платените длъжности в България - може би: нотариус, сърдечен хирург, личен лекар, в авиацията, програмист, мениджър на високо и средно управленско ниво. Нали разбираш колко глупав е въпроса.
Иначе за да не ме обвини някой че съм писал само общи работи ще напиша и конкретно за мен: работя като инж. поддръжка в една голяма фирма/завод в провинциятя - заплата 1300лв, след удръжки и данъци - 1000лв. чисто по сметка 60лв ваучери за Кауфланда в града. Като се има на предвид, че съм в провинцията и гледам сравнително на другите заплатите съм доволен, иначе че изобщо не са много пари и не стигат до никъде е ясно. Та то един диван е 1000лв че и повече, един ТВ е 800лв. Жилищен кредит клони и той към 400лв. хайде за никой не ме е карал да тегля, но като купих апартамент с тая заплата как да го обзаведа и ремонтирам. Абе на тия цени човек да живее нормално в България си му трябват 2000-2500лв. на месец чисти за да може да не се лишава от нищо. И това на единия, ако сте се семейство и двамата по толкова.

45.   чистачка-600лева

46.   Програмист съм от 5 години. Отначало започнах на 450лв. и то в София.. тогава още не бях дори започнал висшето си. След време намерих по-добре платена работа - уеб програмист за 800лв, в последствие 1000. Сега съм на трета работа, на която започнах с 800, а сега две години по-късно вземам 1700лв. като средно-ниво програмист на C/C . Във фирмата има и по-висшо ниво, които вземат 2500, а техническите директори още повече, но не знам колко точно. Ама едва ли ще стигна до там, а и не ми е това плана. Идеята ми е собствен бизнес и да живея максимално освободено от работа (т. е. нещо като passive income).

Опитът е често по-важен от образованието.

47.   Към 44, преди да казваш какво на кой отива, се научи, че се пише " ОТИВА", не че нещо.

48.   Много ти благогаря. Направо незнам как съм живял до сега с този огромен пропуск в живота ми. Забележката ти е много на място. И е много важна в контекста на темата. Всъщност ти да не си Лютви Местан?

49.   Всъщност отново се обърка, пише се " не знам " и когато става дума за правилното изписване на българските думи, не мисля, че има момент, който да не е подходящ. А колкото до това, че грамотността ти не е от значение за теб, не ме учудва.

50.   Пруститутка- 5 леваа на ден :Д

54.   По 10 лева на седмица. Дават ми по 2 лева. От понеделниК до петък което са 5 дни -> 10 лв като добавим парите от Коледа и Нова година събирам около 400 лв до края на юни. Предложих на майка ако иска да дава всеки ден по 1 лв и така за цялата година ще събера 365 лв. :D

55.   52, оооо, направо се пукаш по шевовете май, че ХЕМ взимаме тези пари, ХЕМ имаме време... Ха-ха-ха...

57.   До номер 31!!!
"Забелязвате ли как тия с големите заплати - офицера, тираджията, холандеца - имат по 1 звезда рейтинг. Това показва колко мизерни, злобни и завистливи душици има в тоя сайт. " - изчетох всички коментари и не съм се сетила да давам звездичка... Не се излагай.
По-тъпо изказване не бях чела.
800лв в кол център от 2 години на голяма фирма!

1-50 от 618