Споделена история от На работното място

Как бихте реагирали, ако..
Как бихте реагирали, ако се борите много на работното си място за да станете все по - добър в професията си, а има хора които се опитват да ви манипулират за да напуснете работа, за да може да изпъкват повече когато Вас ви няма? Да речем, работодателите ви хвалят като вършите нещо добре, държат се добре с вас, но има служители които ви мразят заради това че имате желание и се справяте и настройват други колеги срещу вас и цял ден само се чудят как да ви обидят че не изглеждате добре и т.н.?

Коментари

1.   Там си, за да работиш, а не за да създаваш приятелства и да се харесваш на всички. Поддържай амбицията си. Винаги все на някого чуждият успех ще му пречи.

2.   Че това почти навсякъде, или поне на много места си съществува.

3.   На върха е самотно, значи си на прав път! Успех!

4.   Има адски много такива теми тук, виж мненията. Общо взето коментират едно и също. Пък и от личен опит ти казвам същото. Просто не им обръщай внимание, те сами ще се изложат в един момент и всички вкл. и шефовете ще им обърнат гръб и ще ги изолират. Обикновено така става. Просто изчакай достатъчно.

5.   Класика в жанра! То май няма фирма, в която да няма поне 2-3 интриганти и завистници, които се чудят каква клюка да измислят само и само да очернят колегите си и да изпъкнат. Така, че свиквай! А и моя съвет е хич не си губи времето и нервите заради такива хора! Върши си съвестно работата и стой далеко от тях. Ти си там за да работиш и да се развиваш, а те нека си плетата интриги колкото си искат, теб това не трябва да те засяга. Успех! И си пази нервите, ще ти трябват!