Споделена история от На работното място

Моят живот до този момент
Здравейте на всички,
най-вероятно няма да достигнете до края на тази история и поради тази причина искам още сега да Ви пожелая - ЖИВЕЙТЕ, радвайте се на това, което имате и бъдете ЧОВЕЦИ; развивайте се във всеки един миг от вашия живот и бъдете полезни за хората около вас.

Аз съм на 25 и от 6 години не съм в родния си град. София София :) колко хора идват тук за да се изучат.
Дойдох и до голяма степен станах самостоятелен, учих, от един момент нататък започнах да работя. Бях с момиче, връзката ни беше сериозна, съвместно съжителство :), приятни моменти :) и неприятни моменти :). Живот.

Разделихме се, тя направи грешка, която аз не успях да преодолея и така, останах сам защото не можех да бъда вече с нея. Не съм предполагал, че ще е така, но уви изненадите ги има навсякъде. Приятелите, подкрепата, ой тях ги няма :) отдавна са те забравили след като не им обръщаш внимание, а защо си вложил всичко в една връзка??? Как защо, ами нали е истинско, нали това е всичко за теб. Да, и не съжалявам, направил съм това, което съм искал и винаги ще е така. Но времето минава, аз съм сам, сам, вярно е, никога не съм се замислял преди за това, като човек е сам и няма подкрепа е много по - трудно. Да бъдеш сам е трудно, но признавам, че научаваш също много неща. Тази моя самота ме накара да бъда демотивиран, да не съм както преди. Винаги преди съм бил усърден и нещата съм ги постигал с много труд, но резултатите ги е имало, а сега, защо така се получава, нямам желание. Мисля и премислям, къде съм сгрешил, какво съм объркал, но нищо, само изводи и никакво действие. Обърканост. Сега съм в ситуацията, в която никога не съм изпадал, винаги съм бил първи, винаги съм се справял много добре, а сега, сега всичко се обърна. Трябва да намеря начин да се изправя, да се оправя, да прогледна отново. И осъзнавам, че това е много, наистина много много по-трудно отколкото да поддържаш великолепната си форма, което съм правил през всичките години на моето съществуване.

Да паднеш и да се изправиш, това вече е друго.
Но живота си тече. Аз вярвам и ще направя всичко по силите си да го живея както аз искам и както преценя за добре. Да бъда обичам и да обичам, да правя щастливи хората около мен, да помагам, да се уча. Образованието, но не това, което са ми дали досега, а онова, което търси душата.

Моят живот е имал обрати, имало е разочерования, имало е радост. Замислям се често дали това е максимума, който е можел да бъде извлечен от мен през тези години, дали не съм пропуснал нещо. А защо да трябва да е максимумът? :) защо пък максимумът, не стига ли достатъчното??? А какво би било достатъното за мен? Да, зная какво е, това е, че всеки ден аз научавам нещо за мен, за света около мен. Опитвам се да съм по-добър човек, да се развивам. Да се уча през времето, което ми е отредено на този свят и това си е мое, това никой не може да отнеме. А успея ли да го споделя преди да измине моето време, в моята душа, аз ще бъда най-щастливият човек.

Пожелавам Ви да се развивате и да бъдете по-добри с всеки изминал ден. Всеки един да бъде Човек.

Един обикновен човек

Коментари

1.   Знаеш ли, не мисля че хората искат да бъдат обикновени. Напротив всеки се стреми да е над другия, всеки иска максимума, а не достатъчното-гадно, но факт. На никой достатъчното не му е достатъчно. Но съм съгласна с теб, и аз мисля че човек трябва да се развива и да съумее да остане човек въпреки всичко! Всеки един да бъде човек!

2.   Някой беше казал "здравето е като щастието, не го ли усещаш, значи го имаш.". Явно при теб щастието не е пълно. При мен също нещата не вървят по най-добрия начин. Още на 12 живота ми започна да се срива малко по малко, защото баща ми ни напусна. Каквото и да си говорим животът без баща е много труден. Но винаги на лицето ми грее усмивка, хората ме помнят имено с това. Аз съм щастлива, когато хората около мен са щастливи, а с моята усмивка им показвам че светът може да бъде едно много хубаво място. Усмихвай се и ти за да покажеш сам на себеси, че по-хубаво място от това няма! Ако постоянно мислиш за това, никога няма да бъдеш истински щастлив!

Не сваляй усмивката от лицето си, защото никога не се знае кой ще се влюби в нея!

3.   Не е истина! Не може да си по-отчаян от мен! Но бъди сигурен, че ако не намериш твоята пътека сега, когато станеш на 40 години ще бъдеш сив, скучен и самотен мърморко, какъвто съм аз. Жени има много - намери своята!
Тя е в автобуса, в кафенето, а може дори да купуваш сутрешния си вестник от нея - просто се усмихни на живота, за да ти се усмихне и той. По-хубаво е когато имаш за кого да мислиш и кой да мисли за теб. Макар само за днес. Просто си забравил - нарича се свалка. Не бъди объркан - тръгни от тази задача и давай нататък. По естественият за теб ред ще степенуваш нещата и пак ще бъдеш победителят, когото познаваш. Не отдавай бързо сърцето си, но не го вкаменявай. Не забравяй да обичаш и мечтаеш.

И когато ти е тежко - ние сме тук. Пиши.

4.   От автора:

Благодаря Ви за коментарите, опитах се да пиша повече оптимистично отколкото песимистично, но явно си личи че съм доста голям песимист, всички го усетихте.

Имам много голямо желание да се запознавам с нови хора, но просто от малък не съм такъв човек. Винаги съм предпочитал да ходя да играя на игрището отколкото да вися по кафетата. Заради това сега просто ми е странно да изляза да се шматкам и да се опитвам да се запознавам с хората. Най-много да отида да поиграя баскетбол и да ми се кефят малките, че ги мотивирам да играят :)

Сега ежедневието ми наистина е много сиво, работа вкъщи, работа вкъщи, нямам желание да се виждам с досегашните ми познати, с които се запознах от университета. Нямам желание нито за кафета нито за дискотеки, винаги ми е било глупаво там.

Е , за целодневно шматкане в някой парк или цял ден игра на каквото и да било в някоя зала или на открито, това с голям кеф бих го правил(за почивните дни имам предвид). Но уви, няма с кой, такива хора не зная как да срещна, да отида в парка и да кажа на някой "Хей, ти размотаваш ли се често тук, айде да се размотаваме двамата" :) , не е ли глуповато :). Всеки би ме помислил за кретен

5.   1.Напиши името на човек от срещуположния пол.
2.Кой е любимият ти цвят от тези: жълт, черен, червен, син или зелен?
3.Първият ти инициал:А-Р,Л-Р,С-Я.
4.Месецът ти на раждане.
5.Кой цвят харесваш повече,черно или бяло?
6.Напиши името на човек от същия пол като теб.
7.любимото ти число?
8.Калифорния или Флорида?
9.Кое харесваш повече:Езерото или океанът?
10.Напиши желание.
.

.Отговорите:
1.това е името на човекът,в който си истински влюбен.
2.Ако си избрал:
Червено-Ти си жив и изпълнене с любов
Черен-Ти си скромен и агресивен
Зелен-Твоята душа е щастлива и излъчваш спокойствие
Син-ти си човек със спонтанен характер
Жълто-ти си щастлив човек и даваш добри съвети на другите хора
3.Ако инициалът ти е:
А-К-имаш много приятели и любов в живота
Л-Р-Опитваш се да се насладиш на живота и любовта ти скоро ще разцъфне
С-Я-Обичаш да помагаш и бъдещето ти изглежда добро
4.Ако си роден в:
Януари-Март-Годината ще е много добра и ще разбереш че си се влюбил в този който не си очаквал
Април-Юни-Ще имаш силна връзка,но тя няма да трае дълго
Юли-Септември-Ще имаш незабравима година с много промени
Октомври-Декември-Годината няма да е от най-добрите,но ще откриеш сродна душа
5.Ако избереш...
Черно:Живота ти ще тръгне в различна посока,ще има много промени и ще се радваш на тях
Бяло:Ще намериш приятел който ще ти се доверява и ще направи всичко това,номоже и да не го разбереш
6.Това е най-добрият ти приятел
7.това са броят на близките приятели,които ще имаш в живота си
8.Ако избереш...
Калифорния-обичаш приключенията
Флорида-романтична душа си
9.Ако избереш...
Езерото-верен си на приятелите си и си малко резервиран
океан-ти си спонтанен и обичаш местата с много хора
10.желанието ти ще се сбъдне ако пуснеш това в друг форум до 1 чаc

6.   Здравей!!! Написаното от теб ми говори че ти си едно от малкото останали чувствителни момчета, която цел не е единствено да се напият на поредното събиране и да забият поредното маце. Наистина ми направи приятно впечатление и бих се радвала да се запознаем.

7.   От автора:
Към коментар 6:
И аз съм открит за нови запознанства, и разбира се ги и търся.
И на мен би ми било приятно да се запознаем, особено ако имаме общи теми за разговор и подобни начини за разнообразяване на монотонността от ежедневието.

8.   Ти наистина си като че ли твърде чувствителен човек, а чувствителните хора често са сами. Хубаво е че искаш да се развиваш да се променяш. Това е начин да срещнеш нови хора които да те разбират. Ти имаш интереси които не съвпадат с интересите на повечето хора. Как да срещнеш такива като теб? Ами може би просто трябва да бъдеш по спонтанен. Само не се оставяй на самотата да те погълне от самотата наистина боли.