Споделена история от На работното място

Искам да стана военен.
Добър ден. Извинявам се, ако темата ми не е пусната на правилно място. Аз съм на 22 години от Казанлък, но уча Английска филология в СУ и живея в София. Имам един въпрос, който надявам се да е по темата. Още от малък искам да стана военен и роднините ми, и близките ми постоянно повтарят, че ме виждат като военен. И понеже интересът ми ме е завладял отвсякъде ходих до поделението в Казанлък и попитах за работно място, съответно ми отговориха, че имало някакви приемни изпити, но не знаели кога точно ще се проведат. Та въпросът ми е: понеже живея и уча в София. След като завърша университета, ще имам ли проблем, се пробвам в армията в моят град? Моля да ми дадете точен отговор към кого да се обърна, или накратко какви са процедурите за да стана ВОЕНЕН. Мерси предварително!

Коментари

1.   Условието е кандидатите да са под 32 годишна възраст. Иначе за датите за провежданите изпити можеш да следиш в сайта на родният ти град щом държиш да си там. Приемният изпит включва тест по обща култура и тест за физическа подготовка. - знаеш лицеви опори, коремни преси, совалково бягане

2.   Съдейки по въпросите ти - имаш данни за военен!

3.   Недей.

4.   Номер 2, сарказмът е излишен! :)
Ако просто те назначат в поделението ще работиш като цивилен при военните. За да станеш ВОЕНЕН и да се ползваш с всички права, привилегии и т. н., трябва да завършиш военно училище (университет). Със сигурност знам, че има във Варна (морското) и Шумен (сухопътни).
За повече инфо можеш да се поразровиш в google вместо да задаваш въпроси по форумите.

5.   Вместо да си губиш времето с нашите службаши кандидатствай във френския легион-хем пари ще получаваш, хем ще се занимаваш с нещо, което както виждам ти харесва и допада. Пък след това може пак да кандидатстваш в българската армия, ако разбира се не ти е писнало от шапкари и свинщини.

6.   Не мога да ти дам съвет, бих искала само да изкажа скромните си възхищения за избора ти, защото малко ''мъже'' се срещат в днешно време, които са се насочили към армията (което бих казала е много жалко).. поздравления, ако, това е нещото, което те влече-истински!

7.   Учиш английска филология и искаш да станеш военен? Глупаво за мене. Първо - ще си обикновен редник, ще метеш и чистиш и тук-таме на учение. Може би ще имаш някои плюсове благодарение на английския, но STANAG-а е важен по-скоро за офицери и сержанти, които ходят по курсове.... ти впрочем няма да ходиш. За мисиите английския го искат за офицерите, т. е. като типичния редник от тебе ще се иска да си кораво копеле, по възможност тъп и ограничен и да следваш заповеди. Ако преди 4-5 години беше казал, че искаш да си военен, щях да ти кажа - добре момче, влез в Търново или Варна и стани офицер, да имаш перспективи за кариера като военен, с възможности за работа в чужбина като такъв по щабове на НАТО после и т. н. Но да ми учиш ти 4 години английска филология, да вадиш престижна диплома.... за да ми станеш редник, е, не, ако ти бях баща щях да те набия. Казва ти го офицер от Българската армия, с най-добри чувства към тебе и Родината ни. Ти си нужен на България в други сфери и там ще й служиш по-добре. За мене е лесно да има филолози войници с Ай Кю 130, но работата могат да я свършат и далеч по-прости хора от тебе, докато навън от армията както казах-не е така. Всяка жаба да си знае гьола, не си обърквай живота, но в крайна сметка прави каквото си си решил. А за въпроса ти - вакантните места за войници се обявяват в сайта на Министерството на отбраната. Същите ги има изнесени и във Военните окръжия. Доста време нямаше външен прием, но наскоро повече от 300 редника ги приеха на служба. Предполагам, че ще има и още приеми, както казах-следи регистрите в сайта и окръжието.

9.   Здравейте. Добра тема, виждам, че офицер се е изразил тук и искам да попитам няколко въпроси.
Първо. В какво състояние се намира българската армия и до каква степен е зависима от НАТО?
Каква е годността на българските войници, тоест какъв е общия светоглед и мислите на общата маса като единица за България? Ако може малко по-разширено обяснение по този въпрос. Защото едно е да сме на позиция поради желанието ни да пазим Родината, а друго е политическата реалност и подчинението на изкуствени идеали.
Какво е състоянието на военните ни училища в Шумен, Велико Търново, като изключим световно признатото ни Никола Вапцаров?
Съществува ли вид казарма, от която можеш да се научиш на основните военни техники, за не толкова дълго време и отдаване на цялостния ни живот?
Аз съм студент първи курс, харесвам си специалността, но на фона на случващото се в държавата и света, все повече започвам да мисля, че сме изправени пред коренна промяна, предстоят ни по-тежки времена според зависи. ЕС се разпада и тнт..

11.   "-Аз военните много не ги харесвам. - каза Христов
- Защо? - питам аз
-Защото цял живот са си военни. - отговаря ми бивш милиционер от МВР акаденията в Симеоново "

Този диалог го водех след като завърших и се насочих към ВУЗ. Случи се когато майка ми намери един за връзки да вляза в академията в Симеоново.

Направи си изводите.