Споделена история от На работното място

За всички умни хлапета дето са жертва на насилие в училище, И за всички тъпи комплексарчета, за които единствения начин да се чувстват малко подобре е да тормозите по слабите и по УМНИТЕ от тях!
Здравейте!
Да започна от начало.... В училище бях доста скромно и затворено момче. Съответно "училищните гъзари" доста ме тормозеха. Естествено имах ниско самочувствие и много безсънни нощи....

Това остана в миналото. Сега съм на 23, служител на голяма фирма. Водя се квалифисиран персонал от средно ниво, с управленско функции. И оня ден какво да видя - един от тия дето ме тероризираше в училище сега ми идва и почва работа като оператор - т.е. починен ми е :)

Знам какво си мислите но - не - няма да му го връщам със специално отношение - той просто не го заслужава. За мен е достатъчно той да знае че вземам 4 пъти по голяма заплата от неговата, да знае че мога да си се мотая по цял ден докато той блъска на машината и да се чуди как "смотания зубър" сега си има кола и мотор и си бачка за прилична заплата, а той - "супер готиния гъзар" ще бачка за по 300 лева на месец :)

Та извода е:
- за всички умни хлапета дето са жертва на насилие в училище - стискайте зъби защото много скоро ще доиде и вашия час! В истинския живот трябват умни, способни и сдържани хора кавито сте вие! И няма начин вашите качества да не бъдат забелязани и оценени! И вие рано или късно ще осъществите мечтите си!!!

- за всички тъпи комплексарчета за които единствения начин да се чувстват малко подобре е да тормозите по слабите и по УМНИТЕ от вас - ми радвайте се докато можете защото като излезете в реалния живот той ще ви смаже! Просто нямате потенцияла да се справите с него. Възможностите ви са две - или затвора или ниско палтена работа на която тия дето сте тормозили в училище ще са ви шефове :)

Поздрави!

Коментари

1.   Добре написано...все едно чета моята история...с тази разлика, че съм втора година студент...

2.   Хах - нядавам се да си прав и нещата при мен да потръгнат по същия начин както са при теб ;)
Тони, 18

4.   Евала!!! Известно време бях учител и единственото, което ме изкарваше от релси, беше издевателството на силни над слаби. Преди години тъпанарите с квадратните ченета и ниските чела в заводите и текезесетата вземаха много над интелигентните - сега, слава богу, са много под мен, но докато следвах и си броях стотинките тези обикаляха дискотеките и ресторантите.

5.   Ами добре, да кажем, че това се случва в другите държави като корпоративна Америка, Русия, Франция, Германия, Англия и други, но в България много рядко. Така че не разбирам как ти на 23 си служител на голяма фирма. Като както се знае, за да си квалифициран персонал трябва да имаш поне едно висше образование, тъй като си на 23 вероятно си завършил, но надали за една година без никой да те е уреждал в тази "голяма фирма" да си на този пост. Според мен или тази история трябва да е в други, или просто да кажеш как точно се сдоби с такава работа на 23! Всички знаем, че в България всичко става с връзки и подкупи все пак не звучи реално, така както си го представил, защото в в нашата мила родина още са идиотите от училище, чиито родители са ги уредили с хубава работа.

И сега за тези, които ще кажат, че не във всички фирми е така, ще кажа, че грешат, защото дори и в чуждестранни фирми се наема български персонал, а и навиците, които са заложени в нас са такива, че да помогнем на някой познат, а после той да ни върне услугата.
Ако може да споделиш как си получил тази работа!!

6.   Така трябва да бъде.

7.   Радвам се да прочета история като твоята. В училище и аз бях от слабите и тормозени, макар и не много често, но винаги ми е ставало мъчно за отношението на гъзарите и силните към физически по-слабите. Хубаво е, че рано или късно всичко се изравнява и връща както трябва да е в този живот! Наистина няма защо да правиш нещо особено над този, той сам ако има грам акъл ще осъзнае факта за 4 пъти по-голямата ти заплата, положение и т.н. Радвам се за теб човече!

8.   От авотра до номер 5:
Разбира се ще кажа - Служител съм на фирмата от 19-годишен. Разбира се почнах като оператор за по 300 лева но бързо показах способностите си. На 20 станах Настройчик на на 21 - Тийм лидер т.е. Ръководител на екип. Паралелно с работатат разбира се следвах - технически дисциплини :) Не ме питаи как успявах да съвместявам работата и убочението но все пак по добре 2 - 3 години да се изгърбиш от колкото да гърбиш цял живот :) На роднинкски и други връзки никога не съм разчитал а и нямам особени.
По добре да се учиш добре с риск да те нарекат зубър но да станеш човек от колкото да се правиш на тарикат но после цял живот да те тъпчат!

9.   Младежо,№5 е прав.Недей да се мъчиш да убеждаваш тълпата,че в България някой те е оценил заради способностите ти.Радвам се че си намерил удовлетворение от факта,че тормозещия те в миналото тъпанар си е намерил мястото.Но не разказвай приказки от"Хиляда и една нощ".Ние сме ги чели отдавна и знаем,че това което става в приказките е само фантазия.Може би си гледал някой американски филм.Няма лошо.И ако все пак това е истина,то радвай му се защото е временно,както всичко честно в тая държава.

10.   От номер 5: ами прав си, че е хубаво да учиш в училище. Аз също съм на това мнение просто историята ти е малко нерална, сигурно това е възможно, но със сигурност ти си един от малкото. Браво на теб!!!

11.   Автора, като те гледам колко правописни грешки си направил, много се съмнявам в историята ти.
квалифисиран - пише се квалифициран
убочението - пише се обучение

12.   Хахаха ... смешна работа...
1) Пише се поДчинен, а не 'починен'
2) Не виждам защо трябва да си ИЛИ умният, учещ ученик, или този който се забавлява .. защо ли? Завърших доста престижно училище със отлична диплома, което не ми попречи да се сбивам с тея, които ме дразнят, да пия на купоните , да чукам или да правя каквото си поискам.
3) Изглеждаш смешно да се фукаш с 1200 лв / месец :) Аз съм на 24, работя в голяма компания - senior management се водя и получавам значително повече от това :)
4) с 1200 на месец - кола и мотор ?! Голф 2 и 15 годишен пистак? Заеби, брато!

13.   Реваншизмът не води до нищо добро. От друга страна, сега ти се подиграваш на по-слабия, замисляш ли се ?

14.   номер 13 е прав/а

15.   Много си отмъстителен,това ти "КАЧЕСТВО" ще те погуби!
Не падай толкова ниско!Не си Богопомазан!Ходил ли си в
казарма? Росирос 49г.

Не ми се прави на СЛАВИ ТРИФОНОВ...Той и до ден дне-
шен губи поради своята злоба,мачкан ,малтретиран от
своите съученици и сега амбицията да се докаже...колко
е ВЕЛИК...КОМПЛЕКАР...КОЙТО СЕ Е ИЗЧЕРПАЛ ОТДАВНА.
РОСИРОС

16.   Росирос много си злобна мила...............Симба

17.   Ох... как обичам ей така да си "лепите" разни епитети и да правите характеристики. Росирос, засрами се. Все парадираш с годините си (пишеш ги навсякъде), а да говориш така никак не подхожда на човек на твоята възраст. Нормално е авторът да реагира така, след всичко, което е преживял. И все пак, очевидно той не си отмъщава, просто се радва на възмездието, което е получил другият и което в крайна сметка не подминава никого. Напълно го разбирам, макар че аз самата никога не съм имала подобни проблеми в общуването си с другите.
Колкото до Слави Трифонов.. Не знам защо в България все дотам опираме - да принизим някого, да го разкритикуваме подобаващо, да го обвиним и едва ли не осъдим, че е успял в кариерата си повече от нас. Изглежда и ти, Росирос, си от този тип хора. Жалко, защото би извлякла много повече полза, ако критикуваше себе си.

18.   Напоследък мисля,че народът ни е изпростял тотално-и съветниците и искащите съвет...Де го чукаш,де се пука...Годините не са критерии за мъдрост,видно е.

19.   До № 17-ти
Винаги съм била самокритична,не се радвайте на Възмездие.Лошата мисъл рефлектира в/у вас.Аз затова съм
щастлива,защото не си и помислям такова нещо. А Вие с
нападките с/у мен внимавайте един ден. Росирос

20.   Евала на автора!!! Дано повече млади и умни хора я прочетат за да не губят вяра в бъдещите си успехи!!!

21.   Автора за мен е комплексар с ниско самочуствие . Щом помни още от дете тези глупости .
Неможе да говориш така за някои които познаваш от детството си . Незнаеш какъв живот е живял какво му се е случило . Неможе да съдиш хората ...
Ти не само си комплексар а ми си и адски злобен човек...

Таз .

22.   Еми това е хубаво.. но за хлапетата които не са чак толкова умни? :D

23.   Истината е, че самият автор в почнал със 300лв заплата, а не с 1200лв. Не се знае дали един ден "лошото момче" няма да го надмине. Не че му го пожелавам. Просто живота е непредвидим!

24.   Е ее за да пишеш в този сайт май все пак не си доволен от живота си. Да си имаш фирма не е едно от най - вълнуващите неща които съм чувал. Всеки живее заради оценката на другите и това как излиза в очите на другите престане ли да бъде такъв няма какво повече да иска от живота

25.   Евала пич! Блъскал си и сега е ред на релакса. В гимназията бях отличничка и се занимавах със спорт. Супер много ми се подиграваха едни индивиди, въпреки че ме переше съчмата и въобще не ми беше трудно да ги набия. Даже един го млатих в час по биология :D Сега повечкото бачкат на 2-3 места, за да вържат 2 та края, защото техните са ги изгонили от дома. Аз съм студентка и се кефя на студ. живот - дискотеки и кафета и готини приятели. Иначе бях изрод, кон и курва ( макар, че все още съм девица... познай ква курва съм :P ) така че пич ЕВАЛА! ама аз ако бях на твое място, щях да му размажа физиономийката на тоя.... за кеф!

26.   Приятел, ще ти разкажа една история... моят живот през последните 3-4 години. На 18 години съм, сега ще бъда във 12 клас. От малък съм бил нормално момче, нито прекалено затворено, нито прекалено надут. Не съм дете на богати родители, напротив .. наще са разведени и майка ми блъска за по 400 лв. От град съм / 9-10 хил./

Та да си дойда на думата... 8 клас се преместих във друго училище, повечето са ме тъпкали и съм си мълчал защото не съм се познавал с повечето, с течение на времето си изградих име, сега няма някой - било то възрастен или по-малък да не ме познава, на най-различни места съм бил.. занимавам се със много незаконни неща.. много пъти съм си изпатвал, и много пъти са ме отървали хора които познавам от малко време, никога няма да ти помогне някой твой човек, сам съм си създал всички връзки и запознанства, много пу*ки съм минал и много неща съм правил .. във момента разполагам със 14 558 лв. лично съм си ги изкарал аз !!!!

В началото на наще им беше малко чудно от къде си взех кола а още нямам книжка и тнт, но спокойно обясних на майка ми за какво става на въпрос и тя ми отговори : Слънце, това не е хубаво, но виж ме мен цял живот да работиш за жълти стотинки, не бъди алчен и прави всичко със мярка и винаги ще имаш.

Така и правя .. много по напред съм от някакви си мамини синчета които незнаят как благоразумно да изхарчат на мама и тати парите... мога спокойно да кажа, че не се лишавам от нищо ... в училище съм отличник .. макар да стъпвам веднъж в седмицата, пичове бъдете УМНИ както казва автора, но не точно като него, това е до едно време, ще го видим след време какъв главен "едисикъф" ще бъде ... като мина покрай неговото ендуро със един новичък CLK :) :)

Нищо лично и мислете прогресивно, със всяка стотинка можете да напраите нещо смисленно:)

Извинявам се за правописните грешки, но в час по Български бях леко болняв :D

27.   Хаха, 26, браво на теб. Аз съм малко по голям от тебе, но на твоите години и аз имах познати които си докарваха някакви парички незаконно. Не съм им виждал лицата от години, лежат си по затворите. Ако продължаваш така нищо добро не те чака. Но ти си решаваш.

28.   Какво CLK бе хлапак? Сега аз да те светна какъв си мъжкар и големец. По-напред си от класа си, вярно, но си просто една смешна пионка в сивия свят отдолу. Твоите 14 000 левчета там са джобни парички, които твърдиш, че си спечелил упорито, т. е. ти там долу си нищо повече от някаква най-долна мърша. Вероятно продаваш бял прашец, пренасяш туй онуй и се мислиш за голям. Ау дръпнах, ау ще имам СЛК като на кварталния мутраген:)Типичното тъпегьозесто лапе видяло се с пари.

Я сега мойто момче помисли, защо един зубрач с очилца като Сергей Станишев примерно като мине по улиците и разните мутрагени като Клюнове, Доктори, Паши путки майни се крият като мишки и защо всички са по гробовете?

Доста, ама доста си изтървал действителността дете, тотално си сбъркал света и времето. Не сме 90те, мутрите ги избиха, шефовете са с бели якички и костюмчета, зубрачи като Милен Велчев... ти знаеш ли, че на зубрача Велчев на онази яхта топ бандита на България Доктора само дето свирки не му прави? И като се чу, че зубрача Велчев има нещо общо с Доктора какво? Ами свирна Доктора, утрепа го, няма да си цапа името с отрепка като него я.

Казвам ти го от личен опит, не съм зубрач определено, но честно печеля бая пари. Имам бивш съученик правещ пари от дрога, гарантирам ти, че ако вдигна телефона и колата му заминава за реквизиция, а самия той-директно в затвора. Вярно, перко го раздава, но моите връзки правят бизнеса му възможен и ченгетата не го закачат не защото има СЛК, а защото аз, големия шеф съм по-голям от началника на РДВР-то и кмета.
Много жалко ще е за теб ако си мислиш, че си повече от подлога. Аз използвам моя съученик по предназначение, в момента в който ми стане неудобен и вдигна ръце потъва. Ще видиш как е в живота

29.   До 26)
Боже, до къде я докарахме?!!!
Прогресивното мислене е да си твърде прост за да учиш и да си плащаш оценките.
А да направиш нещо смислено е да станеш престъпник.
това е nonsense

А иначе си мисля че си просто една голяма, сочна, тлъста "0". Която по стечение на обстоятелствата се е сдобила с някакви пари, но мога да те уверя че това е само ВРЕМЕННО защото ми изглеждаш достатъчно прост и наивен, и нито ще можеш да задържиш това положение нито ще останеш дълго жив за да му се радваш.

30.   Смешник голям е автора, не знам дали иска да даде съвет на другите смотаняци или да ни се похвали че има кола и мотор хахаха

31.   мисля, че чистосърдечно иска да даде едно рамо на момчетата, обиращи пайжините в училище

32.   И аз да си напиша мнението. Като бях малък и мен ме тормозиха отделни момчета. Отначало не отвръщах в пубертета се сбих с единия. Никой не победи, въпреки, че чисто математически аз успях да му вкарам удар в носа. Тогава бях на 17 сега съм на 28 и от моя личен опит мога да ви кажа следното. През всичките години досега страдах от липса на самочувствие и ред други проблеми характерни за хората с по-лабилни психики. Какво съм преживял си го пазя за себе си. Заорах направо в дъното, но малко по-малко се измъкнах и се научих донякъде да се справям с настроенията си. Във всичко това ми помогна терапевт, но мога да ви кажа че файда от тях никаква докато не решиш сам да се бориш, докато не вкусиш сладоста на победата, когато си приел нещата и си направил максимума и ако съдбата е благосклонна си спечелил. Сега работя работа, която ми харесва, имам стабилен доход на фона на България, имам дълга връзка с момиче, което ме обича. Но знам, че и това е временно. Научил съм се да се пазя от хората и да внимавам какво и на кого говоря. Това беше моята история, а за темата на разговора:
В различни периоди от живота на хората предизвикателствата са различни, един път те тормози съученик, ебават те с думи, лъжат те, прецакват те и тн.
Просто приемете себе си и света какъвто е и се борете да си извоюувате своето. Това понякога означава да отстъпиш, да затаиш дъх и да изчакаш по-удачен момент. Това не означава, че си слаб. Това означава, че си умен. Разглеждайте ситуациите извън личното отношение. Ситуациите идват и си отиват. Хората никога няма да ви разберат. Когато имате проблем, мислете за решението, ако не можете да го измислите, теглете му една путка майна и утре е ден и вие сте хора, разплачете се, напсувайте света, но после с гордо вдигната глава се изправете и се надъхайте отново за борба. Разликата между силните и слабите хора не се състои в това, че едните били железни. Силния човек понеже познава себе си знае кое е за него и кое не е. Знае кога да даде заден и кога да нападне. И запомнете, когато решите да нападате, правете го така, че да ви запомнят. Ако биете, бийте така, че да боли. Никой, дори и бог не е дал правото на другия да се отнася с вас кофти, затова бийте бийте за да ви запомнят. Ако не можете да се биете, запишете се накъде да се научите. Бокс, кикбокс, тайбокс, граплинг това са едни от най-ефективните бойни изкуства. Решавайте нещата бързо и съкрушимо не оставяйте на другия време да помисли. Смажете го но същевременно останете горди. Не го унищожавайте, все пак и той е част от голямата игра, просто вие сте задължени да се противопоставите и го направете по максимално добрия начин. Не знам как звуча и дали ще намеря отклик в сърцата ви. Просто ви призовавам, будете истински хора.

33.   Така е. Другите дето са комплексари, са също олигофрени и се държат безотговорно към това което вършат или трябва да свършат и гадно отношение имат към другите. Не са сдържани и лесно избухват и след като неколко пъти са минали между капките и айде цел живот живеят с мисълта че е така ще си живеят - минавайки между капките. Но не е така. Трябва много труд, много търпение и много отговорност и съсредоточеност. А не у дискотеките тъпи цела нощ.

34.   Аз бях тормозен в училище, от пети клас до седми включително. Имаше цяла група такива, които идваха на училище с цел да се бият и заяждат с другите. Най-лошото беше именно, че бяха цяла група, и се държаха като такава.

Е, оцелях някак през цялото време. По-късно, когато записах университет, случайно мернах един от тези бивши съученици по време на почивка. Мен не ме позна, защото вече нося очила и съм отслабнал, но аз веднага го познах. Беше един от най-най печените биячи, общо-взето лидер на групата. Не се беше променил изобщо. Същата тъпа прическа, почти до голо, тип войнишка. Но знаете ли? Седеше сам, отстрани на колегите си, които си разговаряха, а него никой за нищо не го и поглеждаше даже. По едно време се осмели нещо да попита за лекциите, но му отговориха набързо, че не знаят, и след малко той си тръгна. Изолиран.

Лошото в тези случаи е, че хората не си дават сметка, че е опасно да свикват с подобно отношение в ученическите години. Защото там може и да ти носи позитиви, може да те прави силен, но по-късно в живота е неприложимо. И ако не може да се промениш, ставаш аутсайдер.

35.   колега, абсолютно си прав. обаче няма да е зле да му го-върнеш поне малко :)

36.   Аз съм обикновен Бачкатор, 300 на час. И скоро се ПРИБИРАМ. Около мен Клюнове и Жаби няма. Е,

някакви там продавали някакъв там прашец, някъде, покрай казаните за боклук, кой се интересува от

това.

А Младежите все ще намерят пътя за насам. И няма да гледат "как е в живота" в Бг, а ще видят къде е

Живота. Не става така, Чичка, не можеш да стрижеш овчиците, без да ги храниш, да ги чешеш и да им

пееш за Лека Нощ. Ша са научиш :)