Споделена история от На работното място

Още един в списъка на безработните
Здравейте! От март се водя офицялно безработна. Живея в малък град до В.Т безработицата е много голяма както в много градове в BG. Фирмата в която работех вече е закрита.Но към въпроса как да си намеря работа?

Аз съм на 27 със средно образование за съжаление но не по моя вина. Разглеждам обявите но те май се побликуват само да има нещо из вестниците и сайтовете защото кадето и да се обади човек все са си намерили хора.

Дайте съвет какво да правя вече губя надежда че ще намеря работа някъде.В къщи от 6 човека за 3 месеца станахме 5 безработни. Скоро и пари за хляб няма да има камо ли за друго. Май нашата мила БЪЛГАРИЯ няма да задържи младите а и по възрастните тук.И сега на къде?

Коментари

1.   От опит ти казвам, че има един начин / не броя обявите в нета и вестниците, в които вече си разочарована / - отиваш в големия град и от врата на врата и се надяваш на късмет, където имат нужда, няма да ти гледат образованието. Помисли и за чужбина, пак от опит ще ти кажа - без да знаеш поне на ниво начинаещи езика - не си и помисляй да тръгваш и не се лъжи по приказки на пишман познати и роднини.

2.   Здравей! Ако искаш да станеш дистрибутор на една организация за хранителни добавки, 100% природни продукти против различни заболявания ми се обади
daks637 ми е скайпа

3.   Аз съм на същото положение.Останах без работа,а живея в малък град и не мога да си намеря.

4.   Кураж,на всички ни е трудно!

5.   От авторката. Съгласна съм с номер 1,3,4 . Благодаря че ми отговорихте.

6.   И в нашата къща сме 5 човека и само 2-ма от тях работят.Аз и съпруга ми бяхме съкратени в порядъка на няколко дни през месец септември и оттогава и двамата не можем да си намерим работа.Ние сме от провинцията и там нищо, ама нищо няма.Голяма криза хвана и не знам какво ще правим.Виждам,че много други са в нашето положение.Явно безработицата в България е достигнала своя връх.Не знам,за жалост нищо успокоително не мога да ти кажа.Но все пак се надявам поне ти по-бързо да си намериш работа.Желая ти успех и се надявам положението по скоро да се оправи,защото иначе не знам как ще се преживявя.