Споделена история от На работното място

Интриги на работното място
Уважаеми съфорумци,

сплетните и интригите на работното място са неизбежен елемент от живота ни. На някои места хората са над тези дребни и непристойни занимания, но в други колективи е истински ад.

Моля, споделете как оцелявате в бурния океан на тези негативни човешки отношения.

Поздрави:

А.

Коментари

1.   Ще ти отговоря от позициятa нa рaботодaтел.
Имaм предвид всичко, което стигa до мен, но не се доверявaм нa информaциятa сляпо. Нaблюдaвaм отношениятa м/ у тях, кaчеството нa рaботa. Не могaт дa ме впечaтлят хорa, които злословят с/ у някого, когото гледaт със зaвист. Имaше едно момиче, зa нямa и половин годинa спечели място нa упрaвител.
То не бяхa, че билa със връзки, че билa любовницa нa съпругът ми, кaто нямaше ответ от нaшa стрaнa, се съюзихa " стaрите" и ми " изцопaхa", че крaдялa;))
Нaпрaвих събрaние, нa което съобщих, че aко упрaвителкaтa продължaвa тaкa дa " крaде", че и ние дa сме доволни, то другите имaт двa изборa- продължaвaт под нейно ръководство( зaщото НИЕ тaкa сме преценили) или търсят други възможности.
В крaйнa сметкa, въпросното момиче успя дa нaпрaви един изключителен екип от професионaлисти.
Сaмо трябвaше дa и глaсувaме доверие, бaзирaно нa нaблюдения!
И тя ни дaде 100% от потенциaлa си!

2.   Не се занимавам с клюки. Не обсъждам никого и си гледам работата.

3.   Абсолютно съм съгласен (за жалост). Никога не съм го разбирал - цялата тази злоба, интриги, клюки... Особено в корпоративния свят е нещо страшно. И колкото повече опитваш да страниш от тези неща, толкова повече се опитват да те въвлекат. Аз 100 пъти съм повтарял, че не искам да играя тази игра, че не ме интересува кой какво е казал, или направил. Накрая стана така, че ме вкараха в доста интриги - за кой какво съм бил говорил, какво съм бил правил (пълни лъжи с цел да ме злепоставят). Успяха до някъде, измъкнах от тази ситуация, но в крайна сметка това е един цикъл. Няма как да спреш тези хора - клюкарки, интриганти, лъжльовци. Затова прави като мен - с все сили се боря да не бъда такъв, да страня от тия неща, да се запазя читав човек, на който може да се разчита. Но освен да се съхраниш се опитай и да не споделяш лични неща - колкото пъти съм споделил нещо, толкова пъти съм съжалявал. Говори глупости, разказвай вицове, разказвай как си се напил вчера, но НЕ и лични неща, които ЩЕ бъдат използвани срещу теб в съда/пред шефа.

4.   От номер 2 до номер 3. Напълно те подкрепям, че лични неща на работа не се говорят! Но не мога да се съглася с това: "Говори глупости, разказвай вицове, разказвай как си се напил вчера" Това също не са разговори за работното място.

5.   Номер 1 ми доказа, че все пак са останали поне малко свестни работодатели в странта.

6.   Интриги и клюки има там където хората скучаят и не си запълват на 100% работния ден! Кажете ми как може да има интриги и глупости там където се работи? Затова сме на това дередже и скоро няма да се оправим!
Хора работете и си гледайте работата, за клюки време бол и след края на работния ден!

7.   В 90% от случаите на интриги те се правят от работодателя и съответно ръководството, като за целта е привличат и подходящите хора. Останалите 10% са в случай на напълно нехаещ работодател, което практически е същото. Отговорността за всичко във фирма, компания, магазин, едноличен търговец и каквото и да било предприятие е само и единствено на работодателя, мениджъра, ръководството и т. н. Рибата мирише от главата, всичко друго са инсинуации. Ако желае той е в състояние да сложи всичко и всеки на място за минути, както това се отнася и за цялата ни псевдодържава с псевдоработодатели, институции, корпорации и т. н. Каъвто проблем има във фирмата, значи той желае да е така, каквито проблеми има в държавата значи управниците желаят това.

8.   Радвам се, че има такива работодатели като Вас до номер 1.