Споделена история от На работното място

Шефът ми си е втълпил, че може да има нещо между нас!?
На 31 години съм, работя в частна семейна фирма от повече от 5 години. Шефът ми управлява заедно с жена си и двамата са на 57 години. През цялото това време шефът ми и аз сме имали доста строги отношения, понякога с деспотично държание от негова страна, въпреки, че съм чувала от други колеги, че в мое отсъствие непрекъснато е хвалил работата ми.

От известно време обаче забелязвах специално отношение - загриженост, подаръци, комплименти, обаждания по телефона, организирани от него командировки заедно. На една от последните такива той се осмели директно да ме попита дали имам връзка с мъж и това едновременно ме шокира и подразни.

След като разбра, че имам връзка и че мъжът е негов подчинен (мой колега), отношението му рязко се промени, стана отново агресивен и атакуващ и към двама ни. Дори ми се струва, че се опитва да ни унижи или раздели. Не искам да напускам, защото обичам работата си и тя е добре заплатена, но този кошмар не се издържа! Дайте съвет!

Коментари

1.   Където си вадиш хляба, не си вади онази работа..

2.   Няма как да го съдиш за сексуален тормоз - или му покажете с твоя приятел, че няма да му минат номерата, или си хващайте пътя, за да не си усложнявате живота.

3.   Напускай !!!

4.   Ако държиш на приятеля си най-добре напуснете и двамата. Не си заслужава нито да си разваляте отношенията заради някаква работа, нито да търпиш тормоз от страна на шефа ти.Но се "постарай" във фирмата да научат причината за вашето напускане.

5.   Ок. Кажи на приятелят ти всичко. Абсолютно всичко. Първо единия от вас си намира друга работа а после и другия... спасявайте се. Не вярвам, нещо да се промени в отношението на шефа ти. Особено към приятелят ти. Адски гадна история. Затова не е добре да работиш на едно и също място с приятелката ти.
Ралф

6.   Заложи всичко на карта и намери начин да кажеш насаме на шефа си, че ако не престане да те ухажва, ще си поговориш със жена му....

Резултатът може да бъде:
-или да се кротне от страх да не развали ''семейния'' бизнес с делби на фирма и имоти;
-или да се озлоби още повече- но ти така или иначе няма какво да губиш, вече си загубила достатъчно...
Просто опитай това като последна надежда за спасение и... каквото стане.

7.   А защо си приемала подаръците? Ти така си му показала,че би могло да се получи нещо между вас. Не трябваше да приемаш никакви цветя и подаръци, но както и да е вече си сбъркала, а сега излез с достийнство, Говори с приятеля си, разкажи му всичко и двамата обсъдете възможностите, ако обаче не говориш с него, ще си помисля, че това ти харесва,,,

8.   От автора до коментар 7: приятелят ми е наясно с всичко, заедно сме в тази каша и заедно ще се измъкнем от нея, защото се обичаме!

А що се отнася до подаръците, приемах ги като знак на признателност към работата която върша, защото наистина работя усърдно и съм лоялен служител, а и с такъв подтекст ми бяха поднасяни.

Веднага, щом усетих прекрачване на границата от нормалното отношение се отдръпнах, дори реагирах остро.

С това си навлякох гняв и атакуващо, провокативно поведение.

9.   В живота има два вида хора
С едните си срещу тях а с другите си покраи тях . Смятам че му даваш достатъчно поводи да продължава да те напада , нещата определено излизат извън контрол , покажи коя си но ако наистина обичаш човека до теб и обратното тогава ще го заявя така .

Покажете че не сте по-малко хора и че не можете да се оставите на дъртия виагроподобен да се разпорежда със вас , като шеф да но като нещо повече ....

Но трябва да сте наясно че за да спечелите тази битка може да загубите войната тоест работата си , което колкото и интересно казано е по-добре отколкото да се разделите поради нечии мании или интриги , който безпочвено ви унижават , но определено ще се стигне до мръсния момент в който той ще иска да ви одере кожичката тогава можеш да си зададеш въпроса : Какво ли ще каже жена му за това ! :)

10.   Поаследвай съвета на №6. Няма какво повече да загубиш. За съжаление познавам подобен тип мъже- когато не стане това, което искат стават отвратителни грубияни. Лошото е, че е шеф и може да ти коства работата, но може и да се стресне. Такива често се правят на големи мъже, а треперят съпругата да не научи.

11.   Ако не се държи добре трябва да го строш, след работа го викаш да пиете едно кафе и му подръж сметка за поведението му, няма право да те унижава или кактото и да е подобно само защото не си преспала с него без значение дали какви идеи са му щукнали. Имам една приятелка която много добре ги строява мъжете като почнат да правят такива глупости. Най важното е да не се плашиш. То той ако си търси някое по младо момиче да му е любовница ( 30 години разлика) трудно ще стане освен ако не е проститука или не му е служелка, но от друга страна ако му е служителка то ще стане ясно и жена му ще го накара да я уволни, тъй като всички ще знаят. Затова погови с него, обясни му нещата като на възрастен човек, насочи го към някой публичен дом да си намери някоя млада мацка и живот и здраве да е.

12.   Излез с него запиши си разговорите м/у вас като го про-
вокираш....и след това го съди за психически и сексуа-
лен тормоз.Сега има техника та дрънка и можеш да докажеш всичко.УСПЕХ
РОСИ РОС 49 Г.