Споделена история от На работното място

Работа от вкъщи
Здравейте, аз съм студентка във трети курс, изучавам Счетоводство и контрол, но за съжаление все още немога да работя по специалността си, работя в друга свера, заплащането обаче не е добро, но немога да напусна тази работа, налага се в свободното ми време да се занимавам с нещо допълнително и по интернет, търсих но освен обичайните измамни обяви, не видях нищо сериозно, а наистина се нуждая от пари за да помагам и на брат си, на който му предстои да учи средно образование, можете ли да ме посъветвате за някакви сайтове в които мога да намеря такъв вид freelance работа, споделен опит или нещо полезно по темата ми. Каквото и да ми кажете ще ми бъде от полза, искам да добавя, че имам познания по информатика, отлично владеене на Microsoft oficce пакет - като тук не става въпрос само за текстова обработка в WORD, мога да изработвам база данни на Access и т. н. целия пакет ми е познат, имам диплома за информатик. Затова предпочитам да е нещо от тази свера, но може и друго ако естествено ми хареса и е по силите ми.
Досега съм се занимавала така допълнително с дистрибуция на козметика, но вече не желая подобни оферти.
Надявам се някой да ми даде насоки. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Интересен въпрос, авторке...

Много хора искат да работят в комфорта на собствения си дом (аз също го правя), за съжаление обаче малко хора имат какво да предложат по начин, който да им осигурява ПОСТОЯННИ и нелоши приходи.

Помислила си какво умееш - чудесно, ала дали това е достатъчно?

Знаеш ли някакъв западен език? - Английски, немски?

Това е необходимо условие. Да знаеш, че дори и занапред, щом завършиш, никой работодател няма да ти обърне внимание, ако не знаеш език.

Има интернационални и добре функциониращи англоезични сайтове, които предлагат доста работа от дома - потърси в интернет; такива са Odesk, Freelance, Elance, започни да работиш, първоначално дори и на доброволни начала, без възнаграждение. Нека целта ти бъде да задобрееш и да получиш положителна репутация. Така лека полека хората ще започнат да те търсят и да заплащат (добре) труда ти.

От публикацията ти личи, че нямаш особено висока езикова култура ("свера", "немога" и т.н.)- нека това не те притеснява; обработката на данни в глобален план е почти безкрайно поле за реализация. Трябват обаче няколко неща, обобщавам:
- чужд език
- умения (професионални), но и личностни - да умееш да предложиш работата си така, че да не могат да ти откажат
- креативност
- упоритост и постоянство

Ако горните са налице, гарантирам, че до половин година вече ще имаш приходи.

Успех!

2.   "Microsoft oficce"? А може би работиш с екип на adibas :)

Нас не ни бърка, но ако го напишеш на потенциален работодател веднага ще се усъмни в познанията.

Извън горната забележка - поклон пред желанието ти да се издържаш сама и да помагаш на брат си!
Успех!

3.   По-добре е лично да отидеш да се представиш на място във фирми, в които би желала да работиш. Остави си координатите и биографията. Аз лично на обяви по интернет не вярвам, защото не знам накрая въобще дали някой ги чете.