Споделена история от На работното място

Интрига, колежки на работа
Здравейте,

работя в женски колектив. Не искам да прозвучи обидно или неприлично от моя страна, но е факт, и много хора са ми го казвали, че колежките ми са по - невзрачни, и че съм единственото красиво момиче в колектива, за което те ми завиждали. Това обаче ми създава много проблеми, защото те не ме харесват заради даденостите ми и постоянно гледат да ме прецакат. Някои от тях са на по - високо ниво във фирмата от мен и помагат на по - ниско поставените да ме мачкат. Постоянно си мълча и на никой никого не съм казала, но това ме угнетява.
Не искамд а мрънкам на никого, мълча си, просто чакам момент, в който ще има правосъдие, защото съм вярваща и се надявам тяхното да не се забави още дълго. Също така да вметна, че аз имам всичко, което те нямат и често се дразнят и ми правят мръсно заради това. Неща, за които никога не бих се сетила да следя чуждите хора, защото не ме интересува какво имат те, дето аз го нямам. Със супер старание успявам да си спечеля, поне да не го правят явно и да има някакво лицемерие, не знам какво ще стане ако постъпя както биха постъпили повечето разумни хора.
Женските среди ме изморяват, бих искала да работя сама в стая и никой да не ме занимава с интриги. Мъжете не са така, те мислят по - разумно и не се водят от интриги, при тях няма такива интриги.
Поне така мисля аз.
Моля за съвет как да процедирам с такива хора, за да не ги провокирам да ме мразят още повече, въпреки че не съм направила нищо лошо против тях.
Бих искала да стана малко по обрана откъм емоции и да ги игнорирам успешно.

Коментари

1.   Авторке, хубаво е, че се уважаваш и харесваш. Тия твоите колежки да не са на работа, за да се събират на махленски седянки. Как може големи жени да седят да си бъбрят по цял ден кой какво имал и да плетат интриги. Явно са доста свободни, а и задръстени, а и злобни. Ти нали ги превъзхождаш. Как да ги разкараш-ако нямате дълги контакти, а само служебни разговори, опитай се да чуваш само това, на другото се подхилвай, подминавай го. Такива злобарки би ги вбесило да се съгласяваш с тях, дори да те нападат и обсъждат в твое присъствие. Казвай им "да така е" и си върши работата. Това определено не са щастливи жени. Ако бяха такива, нямаше да се занимават с такива дребнавости и то на работното място. Естествено няма да им мълчиш, но може да изпънеш нервите им на н-та степен, когато с държанието си им покажеш, че са безгласни букви за теб и твоето самочувствие. Простоват манталитет ни е натиснал :)

2.   Стани шлосер. Там са само мъже.

3.   Пак интриги на работното място. Ами така става, когато си малко по-различен от масата, те няма да те приемат и ще се опитат да те изблъскат. Също както организма отхвърля чуждо тяло. Не мисля, че може да се поправят нещата. Отношенията както започнат така и ще завършат. Във всеки случай се променят от добро към лошо, но не и обратното.

4.   Не те познавам, мила, ама дано цялото ти огромно самочувствие има поне малко покритие, че звучиш като "аз съм най-умната! ", "аз съм най-красивата! ", а те другите са тъпи и грозни и ми завиждат. Та, помисли си дали пък сама не провокираш негативно отношение? А иначе не си мисли, че ако работиш с мъже няма да има клюки и интриги, о, винаги има. Работила съм и с мъже и с жени и на едното и на другото място нарочат ли те, няма спасение, за това човек още първия ден като постъпва на работа гледа, ако не да се сприятели, то поне да изгради прилични отношения с колегите си, защото ще прекарваш с тези хора повече време отколкото със семейството си и е крайно желателно да се разбирате. Та, не знам какво да те посъветвам, освен сериозно да преосмислиш твоето отношение спрямо тях, защото да, сигурно и между колегите ти има злобари, обаче не вярвам всички да са такива.

6.   Абе, че авторката е попресилила самоописанието - ок, но обикновено жените, които са по-възрастни и още ставащи, са много завистливи към новите симпатични колежки. Виждала съм го и съм го усещала. Не е въпрос на мис Святстване. Може да е съвсем средностатистическо момиче и пак да го има. Скучен им е животът - затова. Не им обръщай внимание НО се дръж мило. Това може да ги накара поне да се срамуват от това, което правят и да се поприкриват. Но може би не ти е мястото в този колектив. Трябват ти ора, които умеят да уважамат другите.