Споделена история от На работното място

Помощ - МУХЪЛ!!!
Здравейте , трябва де се вземат спешни мерки . Имам голямо мазе с книги и списания . Долу е влага и няма проветрение. То е нещо като склад . Повърхностите ,на които са книгите са талашитени мисля и по тях ноправо е побеляло от мухъла ,а книгите са лико огънати и влажни. Това е от 2 месеца и явно сега се е развил много . Как да се справя с положението ?Ясно ми е че тръбва да се направи инсталация за провет Отделно отровно ли е за мен , на ден прекарвам общо долу най-много по 1 час , но после кихам и ми парят очите , може и да си самовнушавам ,че е от мухала .Ясно ми е , че трябва да прокарам инсталация за проветрение ,но преди това какви мерки да взема?

Коментари

1.   Можеш да купиш някакъв препарат, за да предотвратиш разпространението на мухъла. Немога да ти предложа друго, но има и нещо по-важно. Заради този мухъл, може да се увредят дихателните пътища. Лично аз съм била свидетелка на това. Един мой съсед, се беше разболял от туберкулоза. Опитай да сложиш нещо коетоизсмуква влагата. Ориза е добро средство.

2.   Aко не искаш да се разболееш(астма, хроничен бронхит, алергии разни и какво ли още не)не стой в мазето повече от 5мин. дори и това е много. мухала мн., мн вреден за дихателния апарат и след като го вдишваш постояно води до сериозни ама мн. увреждания от които не можеш да се излекуваш. не е толкова сложно да си вземеш книгите и да отидеш на друго място да ги четеш.
Колкото до книгите за тях също е вреден този мухъл а ти го вдишваш докато ги четеш. Така че действай и направи нещо ако не ти се боледува.

3.   Напръскай мухала със Savo.

4.   Няма нужда от препарати - обикновен оцет върши чудесна работа. За още по-голям ефект може да минеш след това и с кислородна вода от аптеката.