Споделена история от На работното място

YouTube в България?
Здравейте, хораа! Искам съвет! Аз и една моя приятелка решихме да си направим ютуб канал и да качваме видеота там. Най-вече смятаме да публикуваме видеа, в които пеем, защото и на двете това ни е любимото занимание, ноо искаме да правим и други клипове, както всички останали влогъри. Та, имам няколко въпроса към вас, момчета и момичета, които гледате влогърски клипове:
1. Какво мислите? На български език или на английски да говорим? Знам, че е хубаво да е на български, защото, все пак, сме българки, но искаме да ни гледат и разбират и хора от другите държави!
2. Знаете ли подходяща и не толкова трудна програма за обработване на видеа?
3. Какви теми, според вас, биха били интересни на аудиторията в ютуб?
4. Ако имате някакви препоръки, моля, споделете!
Лек и успешен ден на всички! Благодаря. :)

Коментари

1.   1. Няма значение дали е на български или на английски! Важното е да го правите за забавление, ако го правите за пари, няма да имате същото чувство както ако е за забавление! :)
2. Camtasia Studiо е много добра обработваща програма, но Sony Vegas обработва в много по-добро качество (зависи и от камерата с която снимате :) )
на 3 и 4 не мога да дам отговор! :)

3.   Предлагам ви ако искате или да говорите на английски и да слагате субтитри на български или обратното, но мисля че ще е по-добре да говорите на английски и да слагате субтитри на български за да може да ви гледат повече хора. То е според зависи ако искате повече хора да ви гледат единия вариант пробвайте с английския, ако искате по малко говорете на български като Емил Конрад. :)
Ако не ви се занимава да правите субтитри аз мога да ги правя но не се правят бързо.

Аз ви подкрепям! Ще е добре да има повече български влогъри!

4.   Браво. Давайте. Пожелавам ви много успех.
За езика - според мен е по добре на български. Сигурно ви е ясно че не може да се мерите със ивестните ютубъри с по 15-20 милиона абоната. Ако го правите за цял свят, ще сре горе-долу никой пред всички останали. Но ако го правите за България, може и да имате успех. Има няколко известни български ютубъра, ако сре оригинални и забавни няма да е кой знае колко трудно да станете един от тях. Така че според мен - Български, и се насочете към българската аудитория. Пък клипвоете ви с песни може да станат известни и из другите държави - кой знае? За песните няма значение езика за да бъдат известни.
Хубава и лесна програма според мен е Sony Vegas Pro 13 (или 14 не знам в момента коя версия е вече). Може да си я свалите от замунда или др. Не е най-лесната програма тъй като има бая функции, но е пригодена така че ако искаш да ползваш основните функции да нямаш големи трудности. Няколко дни ви трябва за да свикнете да я ползвате. Друга известна програма която ютубъри ползват е After Effect на Adobe но тя е доста по професионална и дори аз където се занимавам с такива неща от доста време се затруднявам с нея така че по добре пробвайте със Sony Vegas.
За теми не мога да ви дам съвет. Не знам на колко години сте но предполагам между 13 и 25 така че говорете за неща които ви интересуват вас. 95% от публиката ви ще бъде на ваще години и ще се интересува от неща които интересуват и вас.

5.   От авторката: Изключително много благодаря за мненията ви! На 15 години сме. :)

6.   То ако ще правите клипове, които да са интересни на другите, а не на вас се губи целия смисъл.

7.   1. Говорете на български и сложете субтитри на английски.

3. Ако пеете добре и сте талантливи, това е достатъчно "интересно".

8.   разбрах, че от това май се печелело, някой знае ли как става

9.   Момичета направихте ли канала? Ако да как е името му? Много ми е интересно да го видя.