Споделена история от На работното място

Бихте ли работили това?
Здравейте,
обръщам се към всички вас с едно запитване като се надявам да получа отговор за вашето лично мнение. Ако работите в офис като секретар, вършите доста неща и ви накарат да превеждате документи от и на чуждия език, който владеете, бихте ли се съгласили. Какво е мнението ви за човек, който работи 6 дни в седмицата и върши две длъжности в една за 500 лева?

Коментари

1.   Добре дошъл/а в България. Това го правят в университета, в държавните институции и в частния сектор. От личен опит го казвам. Единственото, което имаш като варшанти е да превеждаш или да напуснеш. Знай, че на първите две места, които посочих аз и мои познати сме го правили безплатно по пътя на принудата...

2.   В което и да е преводаческо бюро няма да ти вземат по-малко от 15-20 лева на документ, а за големите и до 50 на страница искат. Ти решаваш, можеш директно да си поискаш увеличение на заплатата, нито ще е срамно нито нахално. Би било глупаво да работиш извънредно за нищото.

3.   Будала.

4.   Държавата ни е такава!!!

5.   Разбира се, че ще искаш пари отгоре. Всяка услуга се заплаща. Ако те заплашат, че ще изхвърчиш, значи не си на правилното място. По-добре сам да се махнеш, но за 500 лева да превеждаш документи и да вършиш други работи, 6 дни в седмицата, по-добре недей. Знаеш какво ще стане, ще те товарят докато можеш да носиш.

6.   Ами, какво да ти кажа, нещата тук по-скоро опират до това дали имаш алтернатива или не. Много квалифицирани хора работят за жълти стотинки, но кагато нямаш какво да ядеш, просто нямаш избор. Принципно, за тази работа парите са малко. Голямо значение има обаче и обемът на работа. Секретарката във фирмата, в която работя също прави преводи, но те са максимум по 1 на седмица и не са обемни. Да не говорим, че превежда съвсем малко по-добре от Google! През останалото време виси в нета и си чати по skype. В нейният случай 500 лева са й добре, макар че тя взима 700 чисто. Единственото, което мисля, че е правилно за теб, е усилено да си търсиш работа и при първа възможност, да се махнеш. Аз бях в твоето положение преди време и почти 3 години си натисках парцалите на място, където малко хора биха издържали. Нямах избор обаче, тепърва трупах стаж, а ми трябваха и пари. След усилено търсене, накрая имах успех и в момента работя на съвсем друго ниво. Ако владееш добре език или няколко, можеш да потърсиш оферти за работа във freelance. Излизат доста добри проекти и можеш да си изкарваш много добри пари.

7.   Напусни. Използват те.

8.   Да не отговарям на въпроса с въпрос. Затова ще ти кажа, Да бих работил тази работа.

При отговора на този въпрос обаче е важно да си отговориш на два основни въпроса:
1. ) Колко важни за теб са 500 лв.?
2. ) Имаш ли по - добра възможност за работа?

Ето от какво становище изказвам мнение!

Работил съм както за по 10 лв. днес - така и за 50 лв. дневно.
Работата при мен винаги е била особено тежка - занимавам се с тежка физическа работа - железар, дървар, общак.

Тази година нямах възможност поради семейни причини да почна по платена работа и затова работих за 200 лв. на месец по половин ден.
После обаче работата се усили много и аз започнах да работя по цял ден за 200 лв. Обаче тези 200 лв. за мен бяха важни - защото други доходи нямах. А пък ми трябваха за 100 лв. основни сметки и за мен.
Обаче сега мисля да сменя работата за по - добра и без да напускам търся и се надявам да намеря по - добре заплатена.
Работата при мен е такава, че я харесвам - радвам се когато трябва да върша тежък труд и особено ако има малко мислене в него.
Може би защото още от 15г. именно това работя и ако в началото - това не ми е доставяло удоволствие то с годините това се е променило.

И така ако бях на твое място.
Нямаше да напусна - но щом не съм удовлетворен или мисля, че мога да постигна повече щях да търся и да се пробвам на новото място.
Стига да не бях супер зависим от тези пари.

Всъщност при мен нещата са такива, че аз и без да работя не оставам гладен и работата ми е защото искам повече.

9.   Отивай в страна, където се ползва този език. И бачкай там.
Да им превеждаш документи, на неграмотниците,
как ли пък не :)

10.   От авторката: Ами правя по около 40 страници седмично като работата в офиса като секретар също е много и понякога нямам време за обедна почивка.

11.   500 лв е малка заплата, а за 6 дни да не говорим. ако те карат да превеждаш им искай повишение, ако не ти стиска, или не дават, гледай да се измъкнеш поне от превеждането, ако и това не става, търси си нова работа. и аз съм бачакл за 700 лв такава работа, но това беше преди години. и напуснах...