Споделена история от На работното място

Работа в McDonald's
Знаете ли нещо за работата в McDonalds, знам че приемат основно студенти и работните часове са удобни за да се съобразяваш с часовете си. Трябва да работя нещо докато следвам и разглеждам всички възможности. Споделете мнението си за McDonalds и подобни вериги. Предполагам че като са големи известни вериги заплатите им не са малки. Споделете мнението си за това, а пък и за други удобни за студенти длъжности и горе долу какви пари са. Благодаря много. Всякаква информация за студентския живот ще бъде полезна, само не искам критики и глупости.

Коментари

1.   Зависи в кой си. То общо взето няма МакДоналдс на слабо място. Навсякъде са ги сложили с голям поток от хора и са една от веригите, които имат малък спад на оборот по време на криза. Тоест текучеството е огромно и напрежението също!

Помисли си дали искаш да работиш там.

Поздрави, Узунов

2.   Предполагам че като са големи известни вериги заплатите им не са малки. Точно тази верига експлоатира работниците си ужасно много за адски малко пари!!! Една приятелка работеше след у-ще там до 22:30 всеки ден и за един месец взе 210лв. Хората на касата взимат по 2лв на час. Да не говорим, че имаше психически тормоз към нея, постоянно я караха да взима допълнително часове, празничните часове, които беше избутала си ги преписаха на тях. Когато подписваш договор при тях вътре пише, че си задължен да работиш 6 месеца иначе им дължиш 600лв обещетение. Когато познатата ми ги осъди се разбра, че това не е истина, но те са го написали в договора, за да плашат невежите. В абсолютно всяка хранителна верига никой от работниците не получава повече от 3лв максимум на час.

3.   Една приятелка работеше там и от нея знам, че часовете са удобни, а и парите изобщо не са малко! Така че, ако ти трябва работа, ходи!

4.   За МасDonald`s не знам, обаче имам позната, която работеше в KFC. Ами какво да ти кажа, работи се много и то все на крак, та накрая на смяната тя беше тотално скапана. Освен това смените са такива, че понякога работеше до сред нощ, което определено не е приятно. За заплатите нямам информация, обаче не и личеше да изкарва супер много пари, а ги юркат страхотно! Помисли си само, че имат дори лимит колко минути могат да стоят в тоалетната! Ако това е вярно, де. Обаче съм го чувала от няколко човека. Така, че си е доста натоварваща работа и наистина е само за студенти. Аз не си се представям да вися права по 8-9 часа.

5.   Ниски са заплатите..

6.   Чувал съм, че може да се работи и на половин работен ден.

7.   Заплатата е в Макдоналдс е малка!!
Ако искаш да си техен роб и да работиш за без пари, започни там!
Подписваш задължителен договор с който те обвързват да работиш 6 месеца за тях, ако решиш да напуснеш, без да си покрил тея 6 месеца се плаща неустойка в размер на 600лв.

8.   Тази верига е известна с експлоататорските си номера по цял свят. В зависимост от страната и нейните закони, се възползва максимално от своите работници, давайки им минимална или под минималната заплата. Обвързващи договори, непосилни часове, несигурен график (Забрави да празнуваш Коледа и Нова Година спокойно).
Не се заробвай там, освен ако не е последната ти опция. Тази компания не е станала богата, като е плащала добри заплати и е предоставяла качествени продукти. Забогатели са като са изстисквали и последните сили на окаяни хора, продавайки едни от най-вредните храни на други окаяни хора.

9.   Истина е, всичко казано по-горе. Имам приятел, който работи там, след 1 месец му писна на фантата. 360 лева на месец изкарва, и то 360 с 40 процента УВЕЛИЧЕНИЕ. И не е в малък град, а в София. Смешно е. Понякога работи по 12 часа и наистина не се издържа на това напрежение. А нощните смени пък са черешката на тортата. Ако ти звучи много готино, и искаш да отиде физическото и психическо здраве, отивай.

10.   Предложете други работни места удобни за студенти в София

11.   Зависи от лекциите, но вечерно време по ресторанти, кафета, заведения. Чистене на офиси е добре също, защото е извън работното им време и тем подобни....ако си момче, охрана някъде.
Аз за Макдоналдс не съм съвсем съгласна - там има големи възможности зя кариера и ако човек остане, може дори да стане шеф на филиал

12.   Е такава масово кудкудякане не може да е истина!
Как всички изказвания до тук уверяват Авторката че е по-добре да седи без приходи, отколкото да започне дори и при МcD?
Чудя се как някой не каза на младата студенка да погледне в Фирма XY или дискотека AB или сладкарници RR например.
Явно всеки ИСКА от самото начало да започне като зам. директор.
Осъзнайте Моля, че ако човек иска да бъде компетентен в сферата си, то той трябва да опознае и "черната работа" на мравките!!
Успех на всички

13.   Имах добри надежи за големи вериги като тази, докато не прочетох в бг работодател. Виж там, всичко го има черно на бяло. Като цяло работата там не струва, също както храната.

14.   Никога никога в МсД. Абсолютна експлоатация. Там си и чистач и готвач и не на последно място с разбито здраве. По 12 часа на крак след което не си чувстваш краката кръста и ръцете. Пребит си. Е парите не са лоши зависи къде си. Стигат и до 1000лв, но след това ще ги даваш за лекарства. Много мръсна работа. По добре на тоалетна отиди от колкото там. Да не говорим, че тъпите менажери си мислят, че са най великите. Дори и да няма работа не ти се позволява да седнеш. Това е против всякакъв Кодекс на труда. Никога там.

15.   Дете, парите там са много малко! Взимат хора, на които това им е 1 ва работа и се гаврят с тях! Не прави тая грешка!