Споделена история от На работното място

Работа с коне
От малка обожавам конете и немога да си представя да се занимавам с друго освен с тях.
На 20 години съм и от година и половина се занимавам с коне, преди това нямах възможност да се запиша на конна езда понеже е много скъпо.
Започнах в една конна база да помагам да чистя, и да се грижа за конете в замяна да получавам безплатна езда. Така близо половин година. След това като се научих от тази база ме наеха на работа
беше доста тежко от 7 сутринта бях на работа до 20. 30 часа.
А докато стигна до работата пътя ми е 2 часа после докато се прибера 2 часа... та ставах в 5 и се прибирах към 22. 30.
Скапана от работа с 2 почивни дни в седмицата, но през тези дни постоянно спях защото бях натрупала доста умора
на работното място задължението ми беше:
да чистя на конете боксовете около 20 помещения,
да им слагам сено, слама
да им сипвам по 2 кофи вода на всеки кон сутрин-обед-вечер
да язда по 5-9 коня на ден в полето
да учиме малки кончета да ги обяздваме и т. н
от сутринта до към 13. 00 часа чистих после започвам с ездата до към 18. 00 без прекъсване след това поене на конете, хранене и т. н
Но обичах работата си и времето ми минаваше бързо, но и много уморително едвам се прибирах от умора, първо с рейс после метро до нас. След известно време заминахме с няколко коня от наща база за чужбина ( за надбягване ) при един познат на шефа ми уж за няколко месеца бях там, но човека ми предложи да работя при него като жокей ( яздиме коне за надбягвания )
тук работата се почва от 5 сутринта до към 11-12. 00 на обяд след това към 16. 00 ходя пак за чистене и хранене на конете. заплатата не е голяма, но стига за храната и квартирата.
И така вече от няколко месеца съм в чужбина и уча езика.
Много съм щастлива покрай конете немога да си представя да се занимавам с нещо друго освен с тях....
Но.. имам лошото предчуствие, че скоро може да ми каже да си ходя обратно в България, той започна да се държи по различно с мене почна много забележки да прави аз гледам да се старая и всичко да правя както трябвя.

Според вас, ако остана без работа дали ще си намеря отново работа с коне извън Бг, в Бг за съжаление няма развитие на конния спорт.... :(

Заплатата не е от значение стига да ми стига за храна и квартира ще съм щастлива... :)

Коментари

1.   Здрасти. Писали сме си.. Ще си намериш. Нископлатена работа на всякъде търсят.. Но по-трудно ще намериш да ти плащат добре.. Иначе и в БГ можеш да бачкаш тази работа, но ти нали искаш развитие. Добре е като събереш пари да запишеш и някакъв колеж по конен спорт, абе да можеш да работиш като човек, не да те използват за черната работа...

2.   Егати и мечтата - цял живот да ринеш конски фъшкии за хляб и подслон и вечно да ти мрънкат. Щом те влекат конете, гледай да я докараш дотам, че да си собственик на конюшна или професионален жокей, а не ратай.

3.   Ами аз като такава работа в момента жокей, имам лиценз от тази година, но беговия сезон свърши и ще започна да се състезавам догодина живот и здраве.

5.   ЗДРАСТИ АКО ЧЕТЕШ ОЩЕ, интересно ми е какво се случи?

А за конната база в София ли имаш предвид в кой район е била конната база? Аз също търся работа но главно да си изкарвам хляба, не ми трябва да съм състезател.