Споделена история от На работното място

Сексуални подмятания от страна на колега
Работя в екип с няколко човека на смяна и колегата ми (поне 15 год по-голям от мен) твърди, че е влюбен в мен. Аз имам приятел и му дадох да се разбере, че нищо няма да има между нас, но той продължи с шегите си на сексуална тема. Докато съм обърната с гръб към него ме хваща през кръста и целува по врата, постоянно ми прави 'комплименти' за това какви секси очи съм имала и когато се бях навела да взема нещо от пода ми каза да внимавам с тази поза. Казах, че ще се оплача на шефовете, но понеже работя на това място от скоро той ми се изсмя в лицето и каза, че шефа нищо нямало да направи. Спря с шегите за няколко седмици и после пак имаше подмятания от негова страна. Пред другите колеги пуска леки шеги, но останем ли двамата се почва с по-грубите подмятания. Не съм някоя въртиопашка(дори не се гримирам) и всичките тези му изказвания ме карат да се чувствам неудобно около него, не мога да си върша работата качествено и всеки път отивам на работа със свит стомах от притеснение. Реших да не казвам на шефовете, понеже съм подчинена на колегата си и би ми правил мръсно постоянно. Но на скоро между колегата и мениджърката стана скандал по съвсем друг въпрос и той почти беше уволнен. Мениджърката постави ултиматом на шефовете - или той си тръгва или тя. Тогава реших да й кажа какво е станало и тя ми каза, че няма от какво да се притеснявам, понеже той е уволнен. Казах й че не ми пречи да работя с него, при условие че той ще общува с мен само по работа и изказванията му ще спрат, защото реално той работи качествено и освен тези му намеци е ок. Колегата го уволниха, понеже шефът държи много на мениджърката. Проблемът идва от това, че колегите ми си мислят, че аз съм причината да го махнат от работа, а аз дори не знаех, че са го уволнили 'официално' преди да споделя на мениджърката. Едва ли не аз излязох виновна за цялата ситуация(въпреки че имам и свидетели) и сега малко или много се чувствам виновна, че го казах. Как да продължа да работя с тия колеги, които едва ли не ме имат за виновна за неговото уволнение, а реално погледнато то е било факт преди аз да разкажа за ситуацията? За първи път ми се случва такова нещо и не знам как да реагирам, права ли бях или само влоших нещата? Всяко мнение би ми било от полза, благодаря!

Коментари

1.   Въобще не се притеснявай! Гледаш си работата и се държиш нормално с всички. Да си мислят какво си щат! Аз не разбрах някой дойде и ти каза или ти така си мислиш въз основа на отношеието на другите?

Така или иначе скоро ще забравят това. А нищо чудно да гръмне и друг скандал след време. Направила си много правилно да кажеш на мениджърката. Не си длъжна да бъдеш обект на сексуален тормоз!

2.   Ха! Че дори и да беше "виновна", скъпа, за сексуална интимидация на работното място се уволнява!

3.   А ти на всеослушание ли разказа за ситуацията, че всички знаят? Това се споделя на 4 очи с мениджърката или с шефа, а не пред всички! Ами ако той беше останал на работа, а ти беше разказала по същия начин, така че всички да разберат? Нещо за елементарна дискретност и за взаимно пазене на репутацията чувала ли си? Все едно той да беше разказал пред всички, че те е е.. л, пък ти после ходи да обясняваш, че нямаш сестра...
От разказа ти оставам с впечатлението, че в голяма степен си заслужаваш ситуацията... явно си от хората, които успяват да си навлекат неприятности при всякакви възможни обстоятелства.