Споделена история от На работното място

Мисля, че се опитват да ме измамят
Здравейте. Преди няколко дена бях пуснал обява, че си търся временна работа, може да е без заплащане само яденето да е осигурено. И вчера ми звъни някакъв и вика предлагам ти работа като шофьор личен, 30 лв на ден, храна, спане всиччко ти осигурявам само трябва да ме возиш из цяла България понеже съм психолог. И нали понежезвучеше ътвърде гнило взех да се дърппам и той вика решавай по бързо, че имам и други кандидати... И аз викам ами нямам много опит в шофирането, отдавна не съм карал... оня вика, няма проблем за мен ти си съвестен и честен човек още по телефона го разбирам ( нали уж е психолог ахах). И после вика, че бил роден еди къде си ( а тоя град дет го спомена също е моя роден град). И така му казах, че ще си помисля и ако има нещо ще се обадя. Той пак вика бързо, че няма време и с триста зора затвори. Днес пак звъня ама не му вдигнах.... чудя се какво да правя.... дали да го оставя или да предприема някакви мерки понеже някой друг може да си изпати.

Коментари

1.   Ами с какво може да те измами - да те изнасили ли :)
Иначе аз на твое място се бих пробвал да видя какво ще стане, все пак си в България - ако не ти харесва - си взимаш чукалата и рейса.
Мисля, че просто търси човек на черно да му работи и да е на зор, за да пътува из страната. Може и да е някой престъпник, но това бързо ще се види. Аз съм човек на риска и бих приела... какво в крайна сметка имаш за губене?

3.   Ти разбра ли как се казва? Може в интернет да има нещо за него и така да се ориентираш. Най-малкото в интернет може да потърсиш телефонния му номер, който се изписва при тебе.

4.   1, ще му даде някой труп да прекара, примерно... Или наркотици нещо.
Авторе, не се занимавай, ама изобщо! Като има други кандидати, да си ги крънка тях!

5.   Номер 4 е прав

6.   Съмнително е, че е толкова настоятелен. По начало работодателите не са толкова пропаднали, че чак да се молят на кандидатите при тази безработица и то при положение, че предлагат добри условия и заплащане. Убеден съм, че е свързано с трафик на дрога.

А и какъв ще е този психолог, че да обикаля толкова много. Те обикновено си имат кабинети, а не обикалят да търсят клиенти под дърво и камък.

А и честно казано в България психолозите рядко изкарват много пари, че да си позволят лукса да плащат за шофьор и то толкова много пари. Ами ти реално ще му излизаш поне 50 лв на ден и то ако работиш на черно, а ако е с трудов договор ще му излизаш дори 60-70 лв с осигуровките, т. е. по 1200-1500 лв на месец. А не виждам какъв е проблема сам да си я кара тази кола.

Ами ако направиш проста сметка, на теб ще плаща 1500 лв плюс поне 60-70 лв на ден за храна, нощувки и наем на кабинет, където ще предоставя услугите плюс осигуровки и данъци плюс други разходи евентуално. Та той трябва да изкарва поне 300 лв на ден, че да си струва цялата галимация. А такива психолози в България се броят на пръстите на една ми ръка.

Освен това ми е малко съмнително как ще намира толкова клиенти при положение, че нон стоп ще е на път. А и с клиентите трябва да се работи постоянно - да речем почти всеки ден или през ден да провежда сеанс на този човек, с някои се работи месеци наред. Изобщо как се съвместява тази работа с пътуване? Аз лично не съм чувал за пътуващи психолози.

7.   Въведох му номера в гугъл ..оказа се , че е не е психолог а ходжа, който обикаля из Бг да разваля магии и да предсказва бъдещето и секви работи...взимал към 40 ллв на сеанс...сиг не е казал ходжа да не се изплаша..ама иначе другото квото ми го каза и в статиите го пишеше...доста хора ходели при него...и ся нз какво да правя съвсем

8.   Е, щом е ходжа, значи може да си позволи шофьор. За разваляне на магии се взимат много пари. Може да се пробваш при него. Поне не е наркопласьор или убиец.

9.   И какво пробвай нали търсиш работа. Аз се сещам че преди си търсех работа за таздаване на флаери и някакъв ми звънеше през ноща и ми искаше някви данни, егн и аз му казах че няма да му кажа.
Иначе стига да ти плаща, не виждам защо не.

10.   крайно съмнително изглежда този ходжа или психолог. и аз си помислих за наркотици и мисля, че номер 4 е близо до истината. при тая безработица не вярвам да му е трудно да си намери човек за шофьор. а той защо не кара сам?

11.   Така де, те тези дето се занимават с магии задължително трябва да са и психолози -иначе им пропада бизнеса. Психолог - кефи ме ходжата! А пък и вместо те да ходят при него, той ходи. съмнителна работа
Ако си супер на зор - може да опиташ, обаче помисли си къде ще те влачи... Не се хващай.

12.   Супер, Авторе, поне знаеш какво прави - не те е излъгал, психолог си е както е писал 11! Сигурно спешно му трябва човек, но като работи на черно не може да те назначи теб реално, а и му трябва човек без семейство и ангажименти, за да обикаля
Съгласявай се - ще има много приключения и ще научиш много за човешката природа :), много връзки ще направиш и после кой знае - и ти можеш да станеш „психолог“, а и ако му спечелиш доверието и му станеш приятел - бая парици могат да паднат. Цункана работа!

13.   Авторе, може ли да попитам на колко години си и поради какви обстоятелства си готов да работиш само за храна? То повечето хора всъщност това правят, но не демонстрират така открито, че са в задънена улица. Много е съмнително някой да те кандърдисва да работиш за него с тази твоя обява, като имало уж и други кандидати. На човека му трябва балама за да изиграе ролята на бушон за нещо.

14.   Е, ходжа не е зле. Аз бих се съгласил, ако нямах семейство. 30 лв надница плюс храна и спане си е оферта, а и работата не е сложна, пък и не знаеш покрай него какви други възможности ще ти се отворят. Може и тебе да просвети в занаята, което си е далавера, изкарват се пари от такива неща. Може и покрай обикалянето да се запознаеш с други хора, които да са ти от полза.

Според мен го потърси и пробвай известно време, не губиш нищо. Ако нямаш семейство или някакви такива ангажименти, поне пробвай да видиш как ще потръгне.

15.   14, храна, спане, ама и по някой ИБРИК отвреме-навреме! ;)