Споделена история от На работното място

Добра работа
Според Вас може ли да се намери добра работа, с добри финанси-около 1000 лева на месец, без висше образование?

Коментари

2.   Ако не е в България или е незаконно, значи да.

3.   Мдaa, много възможности имa, стрaнен е въпросa ти.

4.   Може, ИТ, занаята, малък собствен бизнес.

5.   На теория може, но все пак трябва ад имаш някакви умения, за да ти ги дават тези пари, а и не си уточнил какво разбираш под "добра работа". Например можеш да станеш търговски представител, не се изисква образование, но пък си трябват умения. А заплатата ти зависи от уменията, ако си добър можеш да изкарваш и няколко пъти по толкова. Но все пак трябва да се започне от някъде и да се развиваш, да се интересуваш, да четеш, да награждаш, освен че работиш, трябва и свободното си време да посветиш. Още от първия месец едва ли ще стане.

6.   Ами и аз до някъде съм на мнението на номер 2, в България трудно, особено ако нямаш висше образование, както си писал ти.
Ще ми бъде много интересно да изкажат компетентни хора, тъй като аз уча още.

Clipper

7.   От автора: имаше друга тема, в която повечето коментиращи пишат, че взимат добри пари и без висше образование, за това и аз реших да отворя темата, просто любопитство.

8.   Шофьор на такси, майстор в строителството, сервитьор по курортите или много оборотни заведения, добър търговски представител, уеб дизайнер (за това се искат умения, които не идват от стандартото университетско образование, можеш да се учиш сам или с курсове), упраител на задение, добър фризьор... това ми идва на ум. Но както са казали по-горе, зависи дали си добър, във всяка професия заплащането варира в зависимост какви умения имаш и колко здраво работиш.

9.   М то и аз имам висше, ама работата ми не е добре платена, иначе може, ако си я намериш.

10.   то висшето къща не храни
можеш да станеш шофьор на камьион, на кран, на трактор.