Споделена история от На работното място

Стаж
Здравейте,
Уча маркетинг вече трета година. Тази година ми е изключително трудна и сложна. Вече идва време, в което аз трябва да ходя на стаж, но има един проблем - не се чувствам достатъчно подготвена. Колегите около мен, които са били на стаж или сега са, се справят много по добре от мен. Мисля си, че ако отида в някоя агенция и ако ме попитат нещо дори да го знам ще млъкна. Това много ме притеснява и не знам как да постъпя. Иначе проектите в университета изпълнявам стриктно, но като гледам моите колеги съм много по неподготвена от тях и това ме притеснява. Искам да помоля ако има някои минал по моя път да сподели и още по-добре ако е маркетинг човек :)
Благодаря Ви предварително

Коментари

1.   Така ти си мислиш, че си неподготвена! И вероятно на тебе ти изглеждат много подготвени, твоите колеги. НЕ бъди толкова себекритична. Всеки на стаж и работа започва от нулата.

Освен това ще видиш, че нещата, които си чела по читанките, не съвсем съвпадат с реалността! Затова много компании като назначават нови служители им предлагат on the job training.

Нещо ако не разбираш ги помоли за разяснение. Но в никакъв случай не се дръж като уплашен заек и не създавай впечатлението, че всеки момент някой ще те изпитва по неща, които не знаеш. И ако ти направят "забележка", кажи "благодаря" и че ще си вземеш бележка или нещо от този сорт.

Хайде сега с гордо вдигната глава на стаж! И Успех!