Споделена история от На работното място

Имам ли шанс за стюардеса?
Имам голямо желание да стана стюардеса, но не съм сигурна дали в тази професия трябва да имаш късмет. Отговарям на изискванията, говоря английски португалски и испански на добро ниво. Какво да правя, къде да кандидатствам, има ли шанс да ме вземат? Предпочитам в чужбина но дали мога да кандидатствам там без вече да съм работила. Ако някой може да ми помогне ще се радвам много!!! :)

Коментари

1.   За съжаление има тестове, които са чисто физически според възможностите на тялото и физиката ти, които не се учат, т. е. или ги имаш или не. Те са решаващи. Езици е хубаво да знаеш, но се изисква не добро владеене, а перфектно, защото е нужно високо ниво. Добра визия и т. н., сигурно вече си прочела. Но дори и тези неща да са на лице при теб ще ти кажа от личен опит, тъй като съм в тези среди - ако нямаш твой човек да те уреди няма да станеш стюардеса. Първо започваш от летището, бачкотиш там с уговорката, че някой ден ще станеш стюардеса, но стюарсесите са само избрани. Плюс това, гледай реално на нещата, да си СТЮАРДЕСА ОЗНАЧАВА ДА СИ ПРОСТО ЕДНА СЕРВИТЬОРКА, НО ВЪВ ВЪЗДУХА....

2.   Пробвай с Катарските авиолинии, там познавам хора, които заминаха. Правят интервюта по-няколко пъти май всяка година.

3.   Да в Перник в бюрото по труда набират стюардеси за ОАЕ мисля, че беше. 3000 лв заплата

4.   Два пъти съм кандидатствала за стюардеса и се убедих, че в България без връзки не става, ако ще и на всички условия да отговаряш. За чужбина не знам как е, но и за там има много кандидати и сигурно не е лесно. Една приятелка кандидатстват в Емирейтс, ама стигна само до интервюто. Това, че знаеш няколко езика е хубаво, обаче има и други изисквания, ръст, общ външен вид, умение да плуваш... обаче нищо не ти пречи да опиташ, пък каквото стане. Успех!

5.   Много благодаря!!

6.   Ами трябва да се отдадеш на 3-4-ма от правилните хора в авио-компанията, която си избереш, и ще стане твоята.

7.   За стюардеси има задължителен изпит пред правилната комисия по практически френски. Иначе не ставаш.

8.   За 7, хич не вярвам без френски да не става

9.   Ако си ниска и трътлеста, не.

10.   Здравейте, аз съм 168, с нормални килограми и също искам да съм стюардеса, говоря няколко езика на високо ниво, ако искам да работя към Lufthansa да кажем, мога ли да проведа изпитите в България, а и от горен коментар разбирам, че се изисква умение за плуване-вярно ли е (мога да плувам)?

11.   Номер 10, за Lufthansa не знам, но във Wizzair изрично пишеше, че трябва да можеш да плуваш. Явно се смята, че ако самолетът се приводни трябва да можеш да изплуваш на повърхността и евентуално дори да помогнеш на някой друг. колкото до изпита, преди да стигнеш до него, трябва да изкараш съответния курс, за това най-добре питай дали организират курсове в България. Ако има курсове сигурно ще провеждат и изпит след това.

12.   А ръста ми добре ли е, разбрах, че нещо търсели височки хора, а аз когато съм пътувала със самолет не съм забелязала стюардите/стюардесите да са много високи.

13.   При ръст 168, няма да имаш проблеми. Изискването беше над 160 за жените и 170 за мъжете.

14.   Според мене тлъста грозница няма начин, но слабо или нормално тегло момиче над 160 няма проблеми. Да знае английски и поне още един западен, също не би трябвало да пуши .. един пушач няма работа на летището, строго проверявали в Емирейтс където е най-трудно., имат най големи изисквания