Споделена история от На работното място

Работа на морето
Имам мерак да работя като барман ,но няма опит и ми харесва професията.Как мога да си намеря хотел или ресторан да ходя на място да питам или през нета да пускам св-та.Вие какво ще ми предложите ?

Коментари

1.   То по морето няма и наполовината толкова барове, колкото бармани искате да работите там..

2.   Здравей!

Можеш да се обучиш с курс или при познат.

Пускай документите няма време. Това е сега начинът за контакт най--бързо.

Ако си близо до курортите може и да обиколиш.

Посещавай сайтовете за работа поне по 2 пъти на ден -сутрин и следобед.

Купувай и вестник с обяви.

Когато вложиш много от себе си няма как да не се получи.

Преди години влязох в един ресторант и по спешност търсех работа. Предложих на собственика, че ще му работя седмица без заплащане дам се понауча и така и стана.

Успех.

3.   Аз работих миналото лято за първи път, бях помощник готвач в голям хотел в Слънчев бряг, първоначално беше ад, толкова трудно, щях да се откажа още на следващата седмица, но след време се свиква, първия месец като мина, другите два изобщо не ги усетих.
Заплатата не е кой знае колко, но се запознаваш с много хора, плаж, море, жени всичко за което мечтаеш, така че няма да сгрешиш.

4.   Като бивш управител на голям ресторант и бар в огромен комплекс на южното черноморие те съветвам да търсиш работа на място. Има само една подробност - започни да търсиш от края на април - началото на май. След това повечето заведения вече стиковат персонала (ако нямат такъв, с който да работят от години) и нямаш шансове. Лично винаги съм предпочитал да обучавам персонала си, а не да ми дойдат някакви с претенции, че работели така, па онака и т. н. С такива освен проблеми, не съм имал нищо друго. Насочи се към по-големите комплекси, по възможност да са и нови - работещи за първи сезон, защото при такива глада за кадри винаги е огромен. Преди години, когато се занимавах с това съм взел 6-7 момчета без абсолютно никакъв опит - 2 за бармани, 1 бюфетчик на мокър бюфет и останалите за сервитьори. Обучил съм ги на страхотен сервиз. Става въпрос за сервиз по всички европейски стандарти за 4-звездни заведения. Всички работят все още в тази сфера и смея да твърдя, че се справят повече от добре. Е, отделен е въпросът, че трябва да попаднеш и на свестни хора, които да се държат с теб като с човек, а не като с парцал, но това вече е до късмет.
Успех в търсенето!

5.   от автора много благодаря на всички. Аз ще дойда за 4-5дни до слънчев бряг с чел търсена на работа. Аз съм там между 13 април до 17-ти. Това да пускаш св-та в джобса е загуба на време най-добре е на място със св-то в ръчка. Аз съм от софия на 27 години не ми се седи тук искам нещо различно искам да общувам с други хора от страна и чуженци на морето.