Споделена история от На работното място

Предложение за работа на бензиностанция
Добър вечер.

Момче на 20г.

Вчера познат ми предложи работа на бензиностанция в една от известните български компании. Смените са както навсякъде - 2 работиш, 2 почиваш по 12 часа смяната. Заплатата е между 400-450лв. пак като навсякъде. Заплащането е редовно, осигуровките са на 8 часа. Някои от смените са нощни, но били по-леки.

Както е ясно работата се изразява в зареждане на автомобилите, но също трябва и работното място да се поддържа в приличен вид, което означава, че от време на време се замита наоколо и се бършат колонките. Досега не съм работел на такова място и нищо не ми е ясно, за това се обръщам към вас ако някой е по-запознат нека сподели някаква информация. Не мисля да съм там за постоянно, но поне за идните месеци :).

Единственото, което ми е терсене е това, че съм студент, редовна форма на обучение, но до колкото разбрах има възможност графиците да се променят, когато на някой му се налага да отсъства. Много колеги в университета са редовни, но работят и отсъстват от лекциите и идват само за изпитите и нещата пак им се получават. Мисля, че и аз ще се справя.

Коментари

1.   Струват ми се прекалено малко 400-450 лева за 12 часови смени... И аз съм студент на 20 година (редовна форма), но работя като оператор на охранителни камери, 2 на 2 работно време по 12 часа и взимам 600 лева заплата плюс бонуси. Не знам какви са ти разходите, но тези 400-450 лева на мен лично не биха ми стигали. А и имай в предвид че да работиш на колонките на бензиностанцията хич не е лека работа, особено ако е по 12 часа... Лятото ще умираш от жега, а зимата от студ. По-добре си намери някъде работа като продавач или някаква друга подобна (може и почасова) и пак ще взимаш същите пари.

2.   Зависи изцяло от волята ти. Говори с работодателите си, че ще имаш изпити и ще се налага да се промени някой и друг график. 450 лева са около 353 лева след данъците, но в някой бензиностанции се взимат и бакшиши, но не очаквай нещо специално. Ако можеш да изкараш добри оценки и да се пребориш за стипендия, ще е супер.

3.   Аз не разбрах какъв е конкретният ти въпрос.

5.   Недей се унижава за тези пари, докато има балъци които са готови да работят за малко пари в тази държава, ще има и такива дето няма и да я дигнат. Да видиш как като няма кой да им работи за тия пари, как ще вдигнат заплатата.